Meie elu

_MG_4496Kuidas me Hispaania õppekeskuses toimetame

Päeva alustame kell 9 hommikuringiga kogu õppekeskuse perele, kus räägime uudiseid ja laulame. Igal nädalal on oma laul.

Esmaspäeva hommikuti haarame rehad ja luuad kätte ning korrastame kooliaeda. Nii algab meil õppenädal. Ja reedel lõpetame nädala hispaaniakeelse mänguga.

Tavapäraseid 45-minutilisi tunde meil ei ole, on erinevad õppetegevused, mis lõpevad just siis, kui töö tehtud või õige aeg puhata on. Toimetame nii toas kui ka õues, nii laua taga kui ka vaiba peal, nii liikudes kui ka lamades. Õppetegevused lõpetame kell 2 ja kooliuksed sulgeme kell 14.30.

_MG_4798Söögipaus algab umbes 11.30. Lapsed võtavad kodust ise oma toidukarbi kaasa ja sööme üheskoos köögis ümmarguse laua taga. Suuremad aitavad väiksemaid nii söömise kui muude tegevuste juures.

Klassikalises mõttes klasse meil ei ole. Ühe ja sama teema kallal võivad koos pusida nii 8- kui 12- aastased lapsed. Aga jah, eks nad tegutsevad ka oma eale vastava programmi järgi, kes kiikab aabitsasse, kes 6. klassi matemaatikaõpikusse.

_MG_4436Meil ei ole ka koolikella. Ainuke kell, mis heliseb, on uksekell. Hommikuti võtame uksekella helina peale lapsed vastu ja peale koolipäeva ootame nii vanemaid. Koolipäeva ajal võivad ukse taha sattuda ka jäätisemüüja ja elektrimees.

Hindeid me siin õppekeskuses ei pane, lapsed saavad nii suulist kui ka kirjalikku tagasisidet. Kuid päris teadmiste kontrollideta ka ei saa. Oma teadmisi jagame lastevanematelegi, kui oleme mõnda teemat pikemalt uurinud.