Meie elu

_MG_4496Kuidas me Hispaania õppekeskuses toimetame

Päeva alustame kell 9 hommikuringiga kogu õppekeskuse perele, kus räägime uudiseid ja laulame. Igal nädalal on oma laul.

Tavapäraseid 45-minutilisi tunde meil ei ole, on erinevad õppetegevused, mis lõpevad just siis, kui töö tehtud või õige aeg puhata on. Toimetame nii toas kui ka õues, nii laua taga kui ka vaiba peal, nii liikudes kui ka lamades. Õppetegevused lõpetame kell 14.30.Söögipaus algab umbes 11.30.

Klassikalises mõttes klasse meil ei ole. Ühe ja sama teema kallal võivad koos pusida nii 8- kui 12- aastased lapsed. Aga jah, eks nad tegutsevad ka oma eale vastava programmi järgi, kes kiikab aabitsasse, kes 6. klassi matemaatikaõpikusse.

_MG_4436Meil ei ole ka koolikella. Ainuke kell, mis heliseb, on uksekell. Hommikuti võtame uksekella helina peale lapsed vastu ja peale koolipäeva ootame nii vanemaid. Koolipäeva ajal võivad ukse taha sattuda ka jäätisemüüja ja elektrimees.

Hindeid me siin õppekeskuses ei pane, lapsed saavad nii suulist kui ka kirjalikku tagasisidet. Kuid päris teadmiste kontrollideta ka ei saa. Oma teadmisi jagame lastevanematelegi, kui oleme mõnda teemat pikemalt uurinud.