Info 2016/2017 õppeaastaks

Rocca al Mare kooli Hispaania õppekeskus 2016/2017 õppeaastal

Hannes Tamjärv
. On palju peresid, kes erinevatel põhjustel peavad aega veetma Hispaanias, kuid seni on pidanud kooli pärast tagasi Eestisse tulema. Hispaania õppekeskuse idee sündis mõttest, et kool ei tohi olla takistus, vaid võimalus. Täna ongi saanud mõttest reaalsus.

Kadi Asmer hoolitseb õppekeskuse igapäevase sujuva toimimise ja koolipere heaolu eest.
Kontakt: kadi.asmer@ramkool.edu.ee

2016/2017 õppeaastal on meie õpetajad on Airi Neem, Kaja Komissarov ja Erika Paadimeister.

Airi Neem on kogenud klassiõpetaja, kes õpetab 1.-6. klassi õpilasi.

Kaja Komissarov on töötanud pikalt klassiõpetajana, on ka eesti keele ja ujumise õpetaja ning juhendanud koolis näiteringi.

Erika Paadimeister on inglise keele õpetajana töötanud juba 11 aastat. Lisaks õppinud klassiõpetaja eriala ja eripedagoogikat. Hetkel õpib inglise keelt Tartu Ülikooli magistratuuris.

Kooli parameetrid

• Aastaringseid õpilasi 30 ( 1. -6. klass)
  • Eelkool kuni 10 last
  • 4 täiskohaga õpetajat (3 õpetajat 1.-6. klassile, 1 eelkoolis).

Rocca al Mare kooli Hispaania õppekeskus on eelkõige kogukonnakool, kus oluline roll on igal lapsevanemal. Alati teretulnud on info selle kohta, kuidas lapsevanemad saavad panustada kooliellu (näiteks õpetades mõnda muusikainstrumenti, korraldades mõnda huviringi vm).

Koolilõuna

Tervisliku ja täisväärtusliku lõunasöögi soovime valmistada kooliperele oma köögis. Selleks oleme kaasanud oma kooliperesse vahva koolikoka.

Õppe kirjeldus

Õpime Rocca al Mare Kooli õppekava järgi, mis toetub Eesti riiklikule õppekavale.

Meie õppekeskuses ei ole kindlaid ainetunde, koolipäev algab 09.00. Päeva jooksul toimuvad erinevad õppetegevused, mis hõlmavad erinevaid õppeaineid. Koolipäev algab mõne ühistegevusega: laulmisega, loo jutustamise/lugemisega. Lõpetame päeva samuti koos. Lapsed on jagatud gruppidesse, mis ei ole alati vanusepõhised, vaid sõltuvad tegevusest ja eesmärgist.

Hispaania õppekeskuses ei ole B-keele õpet. Sellega peavad lapsed tegelema kodus koos vanematega.

Muusikaõpet andis eelmisel õppeaastal 4. perioodil meie kooli lapsevanem Hendrik Sal-Saller. Püüame teha nii, et muusikaõpet lapsevanemate kaasabil jätkata ka algaval õppeaastal.

4.-6. klassi õpilastel on õppimiseks nädalaplaan, mille peab täitma reedeks. 1.-3. klass tegutseb päevaplaani alusel.

Kodused tööd – kui õpilane on iga päev õppekeskuses, peaks ta jõudma oma nädalaplaani koolis täidetud. Kui ei jõua, siis peab kodus iseseisvalt oma nädalaplaani lõpetama. Kindlasti jääb aga kodus lugeda.

Hinded – hinnete panemist ei ole. Õpilased saavad tagasisidet igapäevaselt suuliselt ja 2 korda aastas kirjalikult. Kui õpilane õpib Hispaania Koolis mõne perioodi, siis saab ta kirjaliku hinnangu oma õppeperioodi lõpus.

Kasutame õppetöös ka tahvelarvuteid, et saaks õppetegevust rikastada ja individualiseerida.

Kes saavad Hispaania õppekeskuses õppida?

1.-6. klassi õpilased ning eelkooliealised (5-6 aastased). Eelkooli avamine sõltub grupi täituvusest.

KKK

• Kui laps tuleb Hispaania eelkooli nii, et Eestis koolikohta pole, kas ta saab Rocca al Mare kooli nimekirja?
    Tallinnas oleva RaM kooli 1. klassi see kohta ei garanteeri, Hispaania õppekeskuse 1. klassis saab jätkata õppimist.
  • Kas periooditi saab käia Tallinnas Rocca al Mare koolis, kui muidu õpime aastaringselt Hispaanias, aga olude sunnil peame tulema Eestisse?
    Ei, seda kohta Tallinnas pole.
  • Kas õppekeskuses on raamatukogu?
    Väike on. Kellel on aga koduses raamaturiiulis raamatuid rohkem, siis võib meile tuua küll.
  • Kui Rocca al Mare Kooli õpilane tunneb poole aasta pealt, et talle Hispaania õppekeskus ei sobi, mis siis saab, kas saab oma kooli tagasi tulla, milline on õppemaks?
    Kui ei sobi, õpib oma klassis edasi ja kehtib Rocca al Mare kooli õppemaks.
  • Kui oled kohapeal ja tahad Hispaanias olemise aega perioodi võrra pikendada, kas seda saab teha?
    Kui on vaba õpilaskohta on, siis saab.

Hispaania kooli aadress
Avenida del Rosario 12