Õpetajad

 

TLU117-1024x1024

Hanna Renter (hääleseade, klaver)
Hanna@ramkool.edu.ee
Hanna Renter on olnud õpetaja 25 aastat – selle aja jooksul on ta õpetanud üldhariduskooli kõikides vanuseastmetes, kõrgkoolides (Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia, Tartu Teoloogia Akadeemia), samuti koolitanud täiskasvanuid.
Haridustee algas Tallinna Muusikakeskkoolis (muusikateooria ja kompositsiooni eriala) ja jätkus Tallinna G. Otsa nimelises Muusikakoolis (laulu eriala), Helsingi Sibeliuse Akadeemias (kontsertmeistri eriala), Tallinna Ülikoolis (muusikateraapia eriala) ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias, kus omandas nii bakalaureusekraadi (cum laude) kui ka haridusteaduste magistrikraadi (cum laude) muusikapedagoogika erialal.
Olles ise õppinud professionaalselt nii laulu kui ka klaverimängu, on oma teadmiste jagamine ja õpilaste arendamine vastavates valdkondades olnud Hannale alati hingelähedane.
Käesoleval ajal töötab Hanna Renter muusika-, hääleseade ja klaveriõpetajana Rocca al Mare Koolis.
Biograafiline leksikon „Marquis Who’s Who in the World” on valinud Hanna Renteri oma eriala professionaalina alates 2009. aastast iga-aastatesse väljaannetesse.

TLU171-1024x1024Helerin Lehtla (muusikakooli juhataja, klaver)
helerin.lehtla@ramkool.edu.ee
Helerin lõpetas 1992. aastal Türi Muusikakooli klaveri erialal ja õppis seejärel lisaerialana flööti. Õpingud jätkusid Eesti Muusikaakadeemias, mille lõpetas aastal 1999 koolimuusika erialal. Pärast seda asus ta muusikaõpetaja ja koorijuhina tööle Lähte Ühisgümnaasiumis Tartumaal ning 2000. aastal jõudis taas Tallinnasse – siis avati Rocca al Mare Kool. Muusikaõpetaja ja kooridirigendina on Helerin siin töötanud alates avamissügisest; vahemikus 2006 – 2011 ka põnnikooliõpetajana ning 2009-2011 eelkooli lauluringi juhendajana.
Klaveriõpilastega tegelemist alustas ta 1998. aastal ja see on jätkunud tänaseni. Lisaks Rocca al Mare Koolile on Helerin klaveritunde andnud Käru Põhikooli juures ja Lähte Ühisgümnaasiumis.
Helerin on abielus ja kahe tütre ema.

Helis Oidekivi (põikflööt, plokkflööt) helis-oidekivih.oidekivi@gmail.com
Helis Oidekivi alustas flöödiõpinguid Nõmme Muusikakoolis (õp. Marika Olesk). Õpingud jätkusid flötist Oksana Sinkova eraõpilasena, seejärel Georg Otsa nim. Tallinna muusikakoolis Tarmo Johannese ja Heino Elleri nim. Tartu muusikakoolis Heili Mägi juhendamisel. Hetkel õpib Helis Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia magistriõppes dots. Mihkel Peäske juures.
Helis Oidekivi on osalenud soolo- kui kammermuusika meistrikursustel nii Eestis kui välismaal (Iirimaal, Lätis). Samuti on ta osa võtnud erinevatest orkestriprojektidest nii orkestrandina kui solistina Eestis ja väljaspool Eestit (Saksamaal, Prantsusmaal, Türgis, Itaalias, Venemaal, Lätis jne). Helis on osalenud edukalt ka konkurssidel, ta võitis II preemia Stockholm International Music Competitionil (2015) ja I koha kolme kooli konkursil (Otsakool, Elleri kool, TMKK) (2014).
Lisaks muusikale on Helisel kõrgharidus Tartu Ülikoolist eesti filoloogia erialalt ja usuteaduse kõrvalerialalt.

 

TLU192-1024x1024Indrek Varend (saksofon)
(Viibib Itaalias täiendõppes)
indrekvarend@gmail.com
Indrek Varend (s.1985) alustas saksofoniõpinguid Kuusalu Muusikakoolis ning suundus pärast lõpetamist õppima G. Otsa nim. Tallinna Muusikakooli (õpetajad Siim Aimla, Meelis Vind). Õpingud jätkuvad Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias pop-jazz saksofoni erialal (õppejõud Raul Sööt). Käesoleval ajal mängib Indrek Varend Pae Kollektiivis ning teeb koostööd erinevate Eesti lauljate ja DJ-dega.

Ivar Hansen (kitarr)TLU069
+372 51 032 99
ivarhansen1@gmail.com
Kitarriõpetaja Ivar Hansen on sündinud 1967. a. Omab kõrgharidust. 1974. aastal alustas klaveriõpinguid, hiljem köitis põnev ja otsatute võimalustega kitarride maailm. Aastast 1991 kuni tänaseni on tegevmuusik, kes omab väga suuri kogemusi nii elektri- kui ka akustilise kitarriga. Teinud koostööd paljude solistide ja ansamblitega. Rocca al Mare Kooliga seotud aastatast 2010. Pidevad esinemised erinevates muusikastiilides on andnud suure kogemustepagasi, mida ta rõõmuga jagab kõikide huvilistega.

TLU163-1024x1024Joosep Voolmaa (trummid)
joosep.voolmaa@gmail.com
Joosep Voolmaa alustas trummiõpinguid Kehra Kunstidekoolis Eno Kollomi ja Anneli Kadaka juhendamisel. Seejärel viisid õpingud teda G. Otsa nim. Tallinna Muusikakooli pop-jazz osakonda, kus õpetajaks oli Toomas Rull ning pärast selle lõpetamist 2011. aastal Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiasse (eriala õp. Tanel Ruben, Jaak Sooäär, pedagoogika õp. Andrus Lillepea). Üks aasta ülikooliõpingutest sai veedetud Taanis, koolis nimega The Royal Academy of Music, kus trummipedagoogideks olid Jesper Bo Knudsen ja Anders Mogensen. Joosepil on kogemus Laagri trummiringi juhendajana ning Kuusalu muusikakooli trummiõpetajana.

 

 

TLU200-1024x1024

Kaarel Peäske (klaver)
+372 55 907 907
klaveripoiss@hot.ee
Kaarel Peäske on lõpetanud Tallinna Muusikakeskkooli õp. Maigi Pakri ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia prof. Toivo Nahkuri klaveriklassis, lisaks täiendanud end meistrikursustel Eestis ja mujal. Ta tegutseb peamiselt kammeransamblisti ja kontsertmeistrina, esinedes aeg-ajalt ka solistina. Koostööd on tehtud paljude muusikutega, näiteks pianist Liivi Arder, viiuldajad Kaija Lukas, Kaarin Lehemets, Maria Tiimus, laulja Kelli Pärnaste, akordionist Margus Laugesaar, tšellist Oliver Ott jt. Kaarel on olnud kontsertmeistriks viiuldajatele ja puhkpillimängijatele paljudel rahvusvahelistel konkurssidel Eestis, Itaalias, Rumeenias, Slovakkias ja mujal. Solistina on üles astutud muu hulgas Tallinna Noorteorkestri ja Virumaa Kammerorkestri ees, tegutsetud mitmetes muusikalistes kollektiivides, näiteks Eesti Viiuldatud Klaveri Ansambel, TMKK Noorte Keelpilliorkester, asendusliikmena kaasa tehtud mitmetel ERSO ja Klaveriorkestri kontsertidel, lauldud 8 aastat Eesti Poistekooris jne. Aastaid on Kaarel muusikaliselt kujundanud abieluregistreerimisi Harjumaa Perekonaaseisuametis ja mujal. Alates 2010 aastast on ta osalenud noorte pianistide festivali MiT/t/MU/u/S žürii töös. Mitmed Kaarli õpilased on edukalt esinenud üleriigilistel klaveriõpilaste konkurssidel.
2011/2012 õppeaastal täitis Kaarel Rocca al Mare Muusikakooli juhataja ülesandeid.
Klaveriõpetaja ja konsertmeistrina on Peäske 2000.-2008. a töötanud Rakvere Muusika- ja kunstikoolis Kaur, alates 2008. aastast Rakvere Muusikakoolis, 2007.-2014. a Gustav Adolfi Muusikakoolis, Rocca al Mare Koolis õpetab Kaarel alates 2001/02. õppeaastast.

 

TLU064Kadriin Kõiveer (klaver)
kadriin@gmail.com
Kadriin Kõiveer alustas klaveriõpinguid Võru muusikakoolis, seejärel jätkusid õpingud Heino Elleri nimelises Tartu Muusikakoolis. 2005. aastal lõpetas ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia bakalaureuseõppe klaveri erialal (lektor Tanel Joamets, prof. Valdur Roots) ning 2008. aastal diplomiga cum laude EMTA magistrantuuri. On töötanud Tartu I Muusikakoolis ning Elleri-koolis õpetaja ja kontsertmeistrina. Teinud koostööd Eller-sümfonieti ja Pärnu Linnaorkestriga, Tartu Ülikooli Akadeemilise Naiskoori vilistlaskooriga ning segakooriga “HaleBopp singers”. Aastast 2007 teeb koostööd Tartu Ülikooli Akadeemilise Puhkpilliorkestriga “Popsid”. Lisaks RaM Koolile juhendab klaverihuvilisi ka Tallinna Muusikakoolis.

Lauri Kadalipp (saksofon) lauri-kadalippkadalipp.lauri@gmail.com
Lauri Kadalipp alustas muusikaõpinguid juba kuueaastaselt Viljandi Muusikakoolis löökpille mängides. Aja möödudes otsustas ta õppida klarnetit (õpetajad Silver Sepp ja Külli Teearu) ning kõrvalerialadena torupilli ja pärimusmuusikat (õpetajad Cätlin Mägi, Kulno Malva ja Sandra Sillamaa). Pärast Viljandi Muusikakooli lõpetamist õppis Lauri H. Elleri nim Tartu Muusikakoolis pop-jazz saksofoni erialal (õpetaja Lembit Saarsalu). Hetkel jätkab ta õpinguid Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias jazzmuusika interpretatsiooni erialal (õppejõud Raul Sööt).
Lisaks õpingutele ja õpetajatööle võib Laurit kohata üsna mitme ansambli koosseisus – Angus, Vibes, Lauri Kadalipp Social Jazz, Big Band Tartu. Koos on musitseeritud laialt tuntud muusikutega – Mathias Eick, Leonid Vintskevitš, Will Winson, Jaak Sooäär, Toomas Rull, Ain Agan, Lembit Saarsalu, Olav Ehala ja paljud teised.

TLU061Maarit Saarmäe (klaver)
maarit100@hotmail.com
Maarit Saarmäe on õppinud Tallinna Muusikakeskkoolis, Eesti Muusika-ja Teatriakadeemias dots. T. Nahkuri, prof. I. Ilja klaveriklassis ning magistrantuuris kammeransambli erialal prof. M. Lohuaru juhendamisel.
Aastatel 2003-2004 täiendas end Hispaanias, Madridi Kuninglikus Kõrgemas Konservatooriumis.
Hetkel jätkab õpinguid Eesti Muusika-ja Teatriakadeemia doktorantuuris prof. M. Lohuaru juhendamisel.
On esinenud edukalt mitmetel rahvuslikel ja rahvusvahelistel konkurssidel ning meistrikursustel.
Samuti on mänginud solistina erinevate orkestrite ees (Tallinna Kammerorkester, Pärnu Linnaorkester) ning andnud soolokontserte.
Hetkel tegutseb aktiivselt kammermuusikuna erinevates koosseisudes, püsivalt duos koos Andreas Lend´iga. On andnud kontserte Eestis, Soomes, Hisapaanias, Inglismaal (sh esinemine Hispaania Klassikaraadios). On teinud koostööd kontsertmeistrina ETV tütarlastekooriga samuti teater “Variusega” muusikalise kujundajana ning näitlejana.
Klaveriõpetajana asus tööle aastal 2004 Aruküla huvialakeskuses “Pääsulind”, sellele järgnesid klaveriõpilased Rocca al Mare Koolis, Jakob Westholmi gümnaasiumis ning Tallinna Muusikakoolis.

TLU175-1024x1024Madis Arvisto (kitarr)
madisarvisto@gmail.com
Madis Arvisto on sündinud 1972.a.
Lõpetanud G.Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli elektrikitarri erialal.
Tegutsenud kitarriõpetajana alates 1996. aastast, sellest seitse viimast aastat Rocca al Mare Koolis. Töötab Politsei -ja piirivalveorkestris ja tegutseb paljude solistide kitarrisaatjana.

 


TLU130-1024x1024Mai Ots (klaver)

maiots@gmail.com
Mai Ots on klaverimängu õppinud Tallinna Muusikakeskkoolis (õp Merike Bürger, Ell Saviauk, Marja Jürisson) ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias, kus lõpetas magistrantuuri (lektor Mati Mikalai), lisaks pool aastat vahetusüliõpilasena Hamburgi Muusika-ja Teatrikõrgkoolis (prof Volker Banfield). EMTA magistrantuuri on ta lõpetanud ka ansamblistina (prof Matti Reimann).
Mai on teinud koostööd paljude teiste muusikutega, esitanud kammermuusikat, saatnud soliste klaveril ja kandnud ette sooloteoseid.
Töötanud on ta alates 2004. a kevadest kontsertmeistrina Tallinna Muusikakoolis ning klaveriõpetajana 2008-2010 RaM Koolis, kus 2012. a novembrist taas tegutseb.

 

 

TLU031-1024x1024Mariliis Kreintaal (muusikalugu)
Mariliis.Kreintaal@ramkool.edu.ee
Mariliis Kreintaal on lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia muusikapedagoogika erialal ning täiendanud end Taani Kuninglikus Muusikakonservatooriumis. Olles tegutsenud mitmete erinevate kooride ja vokaalansamblite koosseisus, on Mariliisil suur huvi Põhjamaade koorimuusika vastu. Eriline kiindumus kuulub Eesti rahvamuusikale ning seepärast peab ta oma töös oluliseks pärimuskultuuri hoidmist ja edasikandmist. Lisaks muusikaloo- ja I-IV klassi muusikatundidele juhatab Mariliis Rocca al Mare Koolis ka I-II klassi koore.

Maris Aljaste (laul) maris-aljaste56 601 929
maris.aljaste@gmail.com
Maris Aljaste lõpetas 2013. aastal Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli pop-jazz laulu erialal (õp Mare Väljataga) ning jätkab õpinguid Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias rütmimuusika pedagoogika erialal (õp Sirje Medell). Tänaseks on Maris esinenud mitmetes Eesti jazziklubides, samuti Tudengijazzil ja Jazzkaarel – seda peamiselt vokaalansambliga JazzIn Sisters. Uno Naissoo nimeliselt loomingukonkursilt on noor lauljatar pälvinud mitmeid erinevaid auhindu, sh II koha palaga “Suved”. Ta on kirjutanud muusika lühidokumentaalfilmile “Südamest skaut” (2012). ETV saates “Perepidu” osales Maris kolm hooaega muusikuna saatebändis Swing’n’Joy Orchestra, nüüd esinetakse enim aga naistrioga The Swingin’ Sisters. Aastate jooksul on ta täiendanud end suurte lauljate ja muusikute meistriklassides nagu näiteks Mary Hammond, Kurt Elling, Katarina Henryson, Ritva Eerola ja Lisa Popeil jpt.


Paul-Gunnar Loorand (tšello)Georg Loorand
paulgloorand@gmail.com
Paul-Gunnar Loorand (s 1991) on tšellomängu õppinud Heino Elleri nim Tartu Muusikakoolis (õp Reet Mets) ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias (prof Peeter Paemurru), kus 2014. aasta sügisest jätkas magistratuuriõpingutega muusika interpretatsiooni erialal.

 

Reelika Ranik (hääleseade, laul) reelika-ranikreelikaranik@gmail.com
Reelika Ranik on lõpetanud Viljandi Muusikakooli saksofoni erialal. Seejärel jätkas ta muusikaõpinguid laulu erialal Viljandi Muusikakooli laulustuudios Viva La Musica (õpetaja Hedi-Kai Pai).
2006-2008 õppis G. Otsa nim. Tallinna Muusikakoolis pop-jazzlaulu erialal Mare Väljataga käe all.
2008. aastal alustas bakalaureuseõpinguid Eesti Muusika-ja Teatriakadeemias jazzlaulu erialal (õppejõud Mare Väljataga), millest ühe aasta veetis vahetusüliõpilasena Stockholmi Kuninglikus Muusikaakadeemias (õppejõud Gun-Britt Gustafsson ja Irene Sjögren).
2014. aastal lõpetas Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia magistriõppe jazzmuusika pedagoogilisel suunal (eriala õppejõud Mare Väljataga, Kadri Voorand ja Anu Aimla; didaktika õppejõud Eve Pärnsalu).
Töötab jazziklubis Philly Joe’s, vabakutselise muusikuna ning laulu, hääleseade ja solfedžo eraõpetajana. Aastast 2016 tegutseb lauluõpetajana ka G. Otsa nim. Tallinna Muusikakoolis ning Rocca al Mare KuMa Muusikakoolis.

TLU172-1024x1024

Sandra Hiie (viiul)
hiiesandra@gmail.com
Sandra Hiie (s 1990) alustas viiuliõpinguid Nõmme Muusikakoolis õp Maire Otsa juhendamisel, seejärel jätkusid need Tallinna Muusikakeskkoolis õp Maire Otsa ja prof Mari Tampere Bezrodny viiuliklassis. 2013. a kevadel lõpetas bakalaureuseõppe Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias instrumentaalpedagoogika (viiuliõpetaja) erialal, prof Tõnu Reimanni viiuliklassis. Magistrantuuri esimese aasta õpingud läbis ta Itaalias, Verona Conservatorio “E. F. Dall` Abaco”-s, kus täiendas ennast viiuli ja vioola erialal prof A. Martini viiuliklassis ja I. Semprebon`i vioolaklassis. 2016. a kevadel lõpetas magistriõpingud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias muusikainterpretatsiooni vioola erialal Toomas Nestori vioolaklassis, lisaerialaks instrumentaalpedagoogika. Sandra on edukalt osalenud erinevatel noorte keelpillimängijate konkurssidel ja kaasa teinud rahvusvahelistes noorteorkestrite projektides, ka kontsertmeistri ja solistina (LAV, Türgi, Holland, Norra, Rootsi, Soome, Läti, Saksamaa, Prantsusmaa, Itaalia). Itaalias osales ta vioolaga konkursil International Young Musicians Competition- Prize “Antonio Salieri” 2014 ning võitis seal esimese preemia. Mängib Eesti Noorte Sümfooniaorkestri koosseisus viiulit, vioolat või elektriviiulit. Osaleb instrumentaalansamblis La Phoenix. Rocca al Mare KuMa Muusikakoolis töötab viiuliõpetajana alates 2010/11 õppeaastast.

 

TLU097Tanel Liiberg (basskitarr)
+3725656 5004
Tanel Liiberg – mitmekülgne kontrabassist ja basskitarrist. Ta on lõpetanud kontrabassi ja basskitarri eriala Viljandi kultuuriakadeemia pop-jazz osakonnas 2005. aastal (õppejõud Taavo Remmel). Alates 2005. aastast tegutsenud vabakutselise muusikuna ning basskitarri õpetajana Tallinna Vanalinna Hariduskolleegiumi muusikamajas (2005-2007), Saue muusikakooli pop-jazz osakonnas (al. 2006, basskitarr, ansambel, stuudio) ja Heino Elleri nimelise Tartu muusikakooli rütmimuusika osakonnas (2007-2011, basskitarr, kontrabass).
Oma muusikuteel on Tanel Liiberg musitseerinud paljude Eesti muusikutega, nagu näiteks Jaak Lutsoja, Oleg Pissarenko, Villu Veski, Tõnis Mägi, Tanel Ruben, Meelis Vind, Eno Kollom, Kaspar Jancis, Sofia Rubina, Siiri Sisask, Marju Kuut, Silvi Vrait, ERSO, Liisi Koikson, Rebecca Kontus, Mart Sander, Riho Sibul, Chalice, Virgo Sillamaa jpt.
Kaastegev mitmetel albumitel nagu:
ans. Kriminaalne Elevant CD “Kinocirkus” 2004, Tähtede Taga CD “Tähtede Taga” 2005, Tallinna Gospelkoor CD “Plenty good room” 2005, Allan Vainola Unenäopüüdjad CD “Unenäopüüdjad” 2006, Toomas Vanem ansambel DVD “Eesti improvisatsioonid: Kitarr” 2007, Jaak Lutsoja CD 2010 “Contrarian Grooving”, Bombillaz CD „Uus usk“ 2010, Allan Vainola ja Unenäopüüdjad „Igavene suvi“ 2011, Bombillaz “Maailm on pöörane” 2013, …

TLU124-564x640Tiina Kuuli (solfedžo)
Tiina.Kuuli [ät] ramkool.edu.ee
Tiina Kuuli on töötanud õpetajana alates 1987.a. Selle aja jooksul on ta õpetanud solfedžot, dirigeerinud koore ja andnud muusikatunde kõikides vanuseastmetes. Ta on lõpetanud Kohtla- Järve Muusikakooli klaveri erialal, Georg Otsa nim. Muusikakooli muusikateooria erialal ja Tallinna Riikliku Konservatooriumi muusikapedagoogika erialal. Tiina on tegutsenud õpetajana Kadrioru Saksa Gümnaasiumis, Georg Otsa nim. Muusikakoolis ning alates 2001. a. Rocca al Mare Koolis. Lisaks muusika- ja solfedžotundide andmisele juhatab ta ka III-IV klassi koori.

Tõnis Kuusk (trummid) tonis-kuuskkuusk007@gmail.com
Tõnis Kuusk alustas trummiõpinguid 15-aastaselt Tartu I Muusikakoolis. Pärast gümnaasiumi, aastal 2008, asus ta õppima Georg Otsa nimelisse Muusikakooli, mille lõpetas 2011. a. Hetkel on Tõnis lõpetamas Eesti Teatri- ja Muusikaakadeemia bakalaureuseõpet. Ta on ennast täiendanud ühe aasta Hollandis Artez School of Arts-is. Tema õpetajateks on olnud Tiit Kevad, Margus Tammemägi, Andrus Lillepea, Tanel Ruben, Etienne Nielsen, Rene Creemers. KuMa Muusikakoolis õpetab trumme alates 2013. aastast.