Kunst ja käsitöö

Õpetaja Liisa Kallam
Toimub neljapäeviti kell 9.10-10.10. käsitöö klassis
Esimene tund 08.09.2016
Ringi on oodatud kõik väikesed tüdrukud, kes soovivad oma maailma rikastada isetehtud esemetega. Harjutame ja omandame lihtsamaid käsitöö võtteid ja vajalikke oskuseid, saame tunnetada erinevaid materjale ja proovime neid ühendada. Peamiselt keskendume tekstiilile, teeme tutvust ka tekstiilikunstile omaste tehnikatega, nagu trükkimine, maalimine, värvimine. Erinevate tegevuste käigus õpime algtõdesid veel papist, paberist, puidust, liimist.
Elavdame oma fantaasiad, andes mõne nutika nipiga elu omaloodud käpiknukule või kaltsutitele. Vahel loome ka mõne väikese vajaliku eseme iseendale või kingituseks sõbrale, nt omakujundatud helkuri. Materjale kasutades oleme säästlikud, anname ka mõnele seisma jäänud esemele uue näo ja funktsiooni.
Teeme seda kõike mänguliselt koos avastades ja märgates ja mis kõige olulisem – õpime väärtustama ja hoidma omatehtut.

Tule rõõmuga!

ANIMATSIOONIRING

RaM Kooli kogupere kultuurimajas KuMa alustab tööd Nukufilmi Lastestuudio animatsiooniring!
Audiovisuaalne kirja- ja lugemisoskus, on oskus, mida üha enam vajame, et end ühiskonnas täieõiguslikuna tunda. Meie taskud on täis tehnilisi imevidinaid ja kõikjale kuhu vaatame, kohtab silm “liikuvaid pilte”. Et mitte jääda vaid passiivseks tarbijaks, tuleb õppida ka ise selles keeles looma.

Meie ringis käivad lapsed ja noored, kes õpivad tehnoloogia abil animeerima, oma lugusid filmikeeles väljendama. Läbi erinevate animatsioonitehnikate puutume pidevalt kokku kunsti, muusika, draama, kirjanduse, tantsu, fotograafia ning veel mitmete teiste kunstiliikidega.
parimad filmid saavad avaliku tähelepanu ja osalevad konkurssidel.

Animatsiooni toimumisajad sel poolaastal: 06.01, 20.01, 10.02, 17.02, 10.03, 24.03, 07.04, 21.04, 05.05 ja 19.05.
Ring toimub reedeti (vt kuupäevi) kell 14.30-16.00 ruumis D 13.
Osalustasu 38 eurot kuus

PUUTÖÖ JA MEISTERDAMISE RINGID:

Puutöö ja meisterdamise ringid alustavad septembri teisest täisnädalast.
Esmaspäeviti 8:15-9:10 I klassile. Esimene tund 12.09.2016
Kolmapäeviti 8:15-9:10 I klassile. Esimene tund 07.09.2016
Neljapäeviti 9:10-10:10 II klassile. Esimene tund 08.09.2016

MUINASJUTU-KUNSTIRING

Kallis muinasjutusõber!

Vana muinasjutt on mulle
puhas allikas-
joon sealt ise ja ka Sulle
kruusi ulatan.

Oled oodatud kuulama, maalima, joonistama, savisse vormima ja meisterdama,
miks mitte vahel ka ise mängima muinasjuttu!
Juhendaja Tiina Põlendik
Algkooli kunsti- ja muinasjutusõbrad
Ring toimub kord nädalas reedeti 14.30-16.00 eelkooli klassis.
Esimene tund 22.09.2016
Osalustasu 34 eurot kuus.