Meie lasteaias parimad linnujoonistajad

Aasta linnu ehk rasvatihase joonistamise võistluse esikoha kuni seitsmeaastaste laste vanuserühmas võitis kuueaastane Ruben Rannamets Tokiloti rühmast.

rubeni-tihane

Kahekümne parimate töö hulka valiti  ka Piripiri rühma nelja-aastase lapse Otto Sebastian Moreli akvarellidega maalitud rasvatihane.

otto-tihane_o

Üle Eesti esitati aasta linnu joonistusvõistlusele 2553 tööd. Rubeni maali juhendas kunstiõpetaja Tea, Otto Sebastiani tööd õpetaja Karmen.

Nii Ruben kui ka Otto Sebastian said auhinnad kätte 18. novembril joonistusvõistluse pidulikul lõpetamisel Tartus, kus nad käisid koos vanematega.

Kahekümnes parimast tööst koostatud näitust saab Tartu Ülikooli loodusmuuseumis vaadata detsembri lõpuni, jaanuarist saab näitust külastada ka Tallinnas kunstistuudio Skizze galeriis Pirni 5. Kõiki joonistustöid saab näha järgmisel aadressil http://www.eoy.ee/rasvatihane/joonistusvoistlus

Aasta linnu joonistusvõistluse korraldasid Eesti Ornitoloogiaühing, Tartu Kunstnike Liit, Tartu Lastekunstikool ning Tartu Ülikooli loodusmuuseum.