Sümboolika

Rocca al Mare Kooli logo

kujutab endast graniitplaadil asetsevat  KLAASPÜRAMIIDI, mida läbivad spektrivärvides valguskiired. See on stiliseeritud kujund koolifüüsikas hästituntud katsest – valge valguse murdumisest klaasprismas, mis logona kannab eeskätt ideed ja mitte niipalju füüsikalist korrektsust.

Lahtimõtestatuna

sümboliseerib graniidist alusplaat kooli kontseptsiooni: missiooni, eesmärke, algtõdesid, tegevusprintsiipe ja väärtushinnanguid – kõike seda, mida me väärtustame, hoiame, täiendame ja arendame ning mille pärast ja mille nimel see kool loodud sai – just seda püsivat, mis annab ühele koolile tema näo.

Cheopsi püramiidi

proportsioonidega klaastahukas kujutab kooli ennast – üheaegselt klassikalist ja arenevat, avatut ning läbipaistvat.

Spektrivärvides kiired

oleme meie – selle kooli õpilased, õpetajad ja lapsevanemad. Kõik oma erivärvilisuses st. unikaalsuses. Iga inimene on ainukordne ja meil ei ole mingit õigust püüda muuta neid ühetaoliseks. Iga kooli tulev laps on eripärane ja kooli üheks eesmärgiks on luua tingimused selleks, et need eripärad ja anded saaksid koolis areneda ja neid võiks koolis juurde avaneda. Et kooli lõpetades astuksid ellu tugevad ning õnnelikud noored, kes saaksid ühiskonda rikastada oma unikaalsusega.