VAU mittetulundusühing

VAU (Vodja Avatud Uksed) MTÜ on asutatud 2009 aastal, eesmärgiga toetada mitmekülgselt Vodja kooli tööd ja arengut.
Aastate jooksul on MTÜ kaudu  korraldadatud meeleolukaid kontserte, erinevaid üritusi ning toredaid väljasõite Vodja kooliperele.
Tänaseks päevaks oleme välja töötanud konseptsiooni, et Vodja kool võiks olla rohkem avatud ka kogukonnale ja teistele koolidele Järvamaal ning miks mitte ka üle Eesti, nii sündiski VAU Kooli mõte.
Kõige ilmekamalt iseloomustab ehk VAU Kooli olemust lihtne matemaatiline tehe:

VAU hobukool + VAU Loovuskool + VAU muusikakool = VAU Kool

See on kool kus õppimine on lõbus ja põnev, kus me õpime asju tehes ning omal nahal kogedes.
Albert Einstein on öelnud, et “Ainuke teadmiste allikas on kogemus.”  See on ka VAU kooli filosoofia – igasugune õppimine on palju efektiivsem kui see on pigem aktiivne kui passiivne protsess.

Hetkel tegutseb kolmest suunast üks – VAU Hobukool, kus pakume erinevaid õuesõppe võimalusi meie oma Vodja kooli õpilastele kui ka teiste koolide õpilastele.
Samuti lisanduvad peatselt mitmed erinevad teenused:

•  laagrite korraldamine
  •  enesearengu koolitused lastele ja noortele koos hobustega
  • psühholoogi teenus hobuste assisteerimisel
  • sünnipäevade ja ürituste korraldamine Vodja mõisas

Tulevikus lisandub VAU Kooli alla veel kaks alamgruppi – VAU Loovuskool ja VAU Muusikakool.

Värskeimaid uudiseid VAU Kooli tegemiste kohta saate lugeda, vaadata meie Facebooki lehel.

Meie tegemisi on toetanud sõna ja teoga, finantsiliselt kui ka moraalselt meie “suur vend” RAM Kool, nii õpilaste, õpetajate kui ka lastevanemate näol. Tänuväärset tuge oleme leidnud ka paljudelt Vodja kooli sõpradelt.
Nüüdseks kui oleme ette võtnud juba mahukamad ja suuremad projektid on lisandunud finantsilist abi ka Euroopa Majanduspiirkonna finantsmehhanismi 2009-2014 programmist “Mõisakoolid – säilitamine läbi kasutamise”.
Projekti raames teeme koostööd Kultuuriministeeriumiga.

Annika Crasta

annika@vaukool.ee