This email has been sent to {email} because subscribed and confirmed on Roccal al Mare kool. Click here to modify you subscription or unsubscribe.

 

HEATEGEVUSLIK GURMEEÕHTUSÖÖK KOOLI MUUSIKAÕPPE TOETUSEKS

          RaM Kooli mälestuste arhiivi on lisandunud üks südantsoojendav killuke – kogu kooliperet ühendav heategevuslik ettevõtmine, mis kulmineerus 14. märtsi hilisõhtul piduliku gurmeeõhtusöögiga kooli muusikaõppe projekti “Kultuur kutsub!” toetuseks.
          Gurmeeõhtu meenutusena lebas laual kaunis heliteos, mille moodustasid muusikaõppe projekti kandidaatidele gurmeeõhtul osalejate poolt kingitud noodid. Kaks võrdväärset noodirida: üks projekti “Kõlad” ning teine “Rütmid” toetuseks. Siiski, kolme noodipea võrra pikem sai seekord rütmide noodirida, mille tulemusena suunatakse kogu gurmeeõhtul kogutud tulu RaM Koolile uue trummikomplekti ning moodsa helipuldi soetamiseks. Koorus ju Jaanus Vaiksoo sütitavast kõnest tõdemus, et just rütmitunnetus on väärt abimeheks nii õige kõnekeele kui ka sujuvalt kulgeva kirjakeele moodustamisel. Palju õnne “Rütmid” ja loodame tulevikus näha trummide taga järjest uusi ja andekaid Aneta Vartse ning Gunnar Grapse!
          Suur tänu Sulle, armas heategija, et aitasid oma osalemisega RaM Kooli heategevuslikul gurmeeõhtul ellu viia kooli muusikaõppe projekti “Kultuur kutsub!” kauni algatuse!
          Vodja kooli videolugu kõnetas oma südamlikkusega aga nii paljusid lapsevanemaid, et gurmeeõhtu lõppedes nappis Vodja annetuskastis vaba ruumi. Vodja projektide heaks annetatud summa sai kena numbrikombinatsiooni - 1515 eurot! Aitäh annetajatele!
          Tänutundega tervitame kõiki gurmeeõhtu ettevalmistamisel ja läbiviimisel abiks olnud õpetajaid ning lapsevanemaid! Teie koostööna sai valmis kaunis meistriteos, mida oli rõõm nautida.
          Aitäh Ingrem Raidjõele, RaM Kooli armsale lapsevanemale, kes soojendas meie südameid taaskord heatahtliku osalemisega. Tänu ka hoolivuse ja pühendumise eest nii puhta eesti tooraine kasvatamisel kui ka selle valmistamisel meie gurmeelauale!
          Aitäh õpetaja Kaiele ja tema ümber kogunenud kokandushuvilistele RaM Kooli õpetajatele, kes tõestasid ülimaitsva supikäiguga, et meie kooli õpetajad on tõelised multitalendid!
          Aitäh õpetaja Helerinile ja Jaanusele, kelle eestvedamisel sündisid uued kooli paremaks muutmise ideed “Kõlade” ja “Rütmide” näol, ning kes valmistasid gurmeeõhtuks täiusliku kultuuriprogrammi ning meeleolukad projektide tutvustused!
          Saadame tervitused ja tänud teie kaudu ka kõikidele gurmeeõhtul esinenud talentidele: projektkoosseisule “Nelja peale”, “Galopp-kvartetile”, Aneta Vartsile ja Tõnis Kuusele ning bändile “Varts & Vaigla”. Nautimist jagus igasse sekundisse!
          Aitäh õpetaja Meelisele, kes gurmeeõhtul oli kameeleonina muundunud professionaalseks helitehnikuks. Kõik toimis!
          Aitäh lapsevanem Indrek Seile, kelle hea oskus leida oma lõputust suhtlusringkonnast just meie ürituse jaoks parimad koostööpartnerid, tagas gurmeeõhtu suurepärase õnnestumise!
          Aitäh lapsevanem Kadi Laurile, kes kulutas oma fantaasialennu teostamiseks mitmeid tunde, mille tulemusena said gurmeeõhtu lauakaunistused ja atmosfäär eriauhinna väärilisteks!
          Aitäh meie kooli hinnalistele kristallidele, imekaunile õhtujuhile Eliisile ja sarmikale Arturile, kellel RaM Kooli vilistlastena jagub jätkuvalt tahtmist ja aega  kooli heaks tegutseda!
          Aitäh Ukule, Karlile ja Markile XII b-st! Teie loodud videojutustus Vodja koolist naelutas ekraanile kõikide osalejate hardunud pilgud ning tekitas saalis veerandtunnise vaikuse. Video kunstiline vorm ja ideaalne loo jutustamise rütm annab aimu teie pühendumisest ja loomulikult andest!
          Aitäh kaunitaridele valge pluusi ja musta seelikuga! Teie poolt lauda kantud toidud olid tänu teile veelgi isuäratavamad, vesi veel värskendavam, sai veel pehmem ja pipar veel piprasem. Aitäh, armsad ettekandjatest õpetajad ja lapsevanemad!
          Aitäh Jana Zastserinskile, kelle asjaajamise ja kokkulepete tulemusena nautisime gurmeel AS Tridensi poolt hea tahtena pakutud parimat veinivalikut!
          Läkitame oma suurimad tänusõnad teele Carmen Grupile, eesotsas grupi asutaja ja omaniku Argo Koppaga ning imeliste peakokkade Dmitri Haljukovi, Stepan Jartsi ja Silver Teeäärega. Carmen Grupi heatahtlik panus RaM Kooli gurmeeõhtusse on olnud ülimalt suuremeelne. Tänagem neid siis jätkuvate külastustega restoranidesse CRU, Platz ja Ribe ning peoroogade tellimisega Carmen Cateringist. Erilised tänud aga Argo Koppale, kes loobus ahvatlevast võimalusest gurmeelauas õhtut nautida ning võttis oma kohtustuseks kogu gurmeeõhtu muretu kulgemise ja meeskonna koordineerimise ürituse köögipoolel. Tundub, et RaM Kooli gurmeeõhtu kinkis hr Koppale võimaluse nautida taas vana head “tagatoa" adrenaliini!

Fotojäädvustust imelisest õhtust saab näha siin: http://www.ramkool.edu.ee/ram_kooli_heategevuslik_gurmee_2


Parimate tervitustega ja jätkuva tänutundega,
RaM Kooli Arengufond
 

 

EESTI VABARIIGI AASTAPÄEVAL ETENDATI FOSFORIIDISÕDA

          Ühel jaanuarikuu õhtul tuli minu juurde vanem poeg jutuga, kas mul oleks võimalik kuskilt hankida ports ehituskiivreid. Temal ja tema semudel olevat neid hädasti tarvis. Minu imestunud näoilme peale seletas ta, et nad on kaevurid ja kiivreid on vaja, et saaks normaalselt fosforiiti kaevandada... Selge - tööohutus ennekõike. Hakkasin linna pealt kiivreid kokku ajama ja ühtlasi jäin ootama kutset RaM Kooli järjekordsele Eesti Vabariigi aastapäeva auks etenduvale näitemängule.
          Kooli näitetrupp Jaanus Vaiksoo sule toel ning Kaja Komissarovi ja Anni Kalmu eestvedamisel oli seekord vaatluse alla võtnud perioodi, mida Eesti lähiajaloos tuntakse fosforiidisõja nime all. Eelmisel aastal nähtud aastapäevaetendus jättis mulle väga hea mulje ja seetõttu ootasin põnevusega, millega siis käesoleval aastal välja tullakse.
          Lavale mahtus terve plejaad erinevate generatsioonide esindajaid. Tundus, et kogu koolirahvale oli antud võimalus kaasa lüüa: algklassid, põhikool, gümnaasium, õpetajad ja administratsioon, bändid, koor ja sooloesinejad ilmusid üksteise järel lavale erinevates, mõnusa huumoriga vürtsitatud rollides, mängisid lahedasti kokku ja tundus, et nautisid ise kogu seda asja täie südamega.
          Jaanusel, Kajal ja Annil oli taaskord õnnestunud läbi muhedate karakterite ja peene situatsioonikoomika ajalugu elama panna ning tuua kuivadesse faktidesse emotsioone. Eranditult kõik näitlejad, nii suured kui ka väikesed, tegid väga head rollid. Eriti eredalt jäid meelde Uno Saul ja tema särtsakas proua, indu täis noorreporter Juhan Aare ja paralleelreaalsuses hõljuvate vendade Johansonide etteaste.  Tõeline anne ei vaja alati lavaka-koolitust. Piisab lavast.
          Kui sul on näitering ja pillimehed ja koor ja bändid ja tohutult loomingulist särtsu, siis võiks ju lavale tuua mida iganes. Seda sümpaatsem, et külajantide ja maailmaklassika asemel on otsustatud etendada pilte meie endi lähiajaloost. Olen päris kindel, et tänu nendele etendustele on osad leheküljed lähiajalooõpikutest vähemalt meie kooli õpilaste jaoks oluliselt laiema sisuga, kui nad ehk muidu oleksid. Ja mitte ainult õpilaste, vaid ka saalis istunud lapsevanemate jaoks oli meeldetuletus rohkem kui asjakohane selles osas, et meie enesemääramisõigus ja meie oma riik ei ole alati olnud iseenesestmõistetav ning ei ole iseenesestmõistetav ka täna, kui Euroopas püütakse jälle riikide piire ümber joonistada.
          Tänan tegijaid suurepärase elamuse eest, jään ootama uusi šedöövreid ja kutsun kaasaelajaid üles endale juba varakult saalis kohta broneerima. RaM Kooli taidluse raskekahurvägi on väärt saaliuksel tunglevaid masse.

Pildimaterjal etendusest on nähtav siin: http://www.ramkool.edu.ee/vabariigi_aastap_3
 
Andres Pärloja
lapsevanem
 

 


SAAGU VALGUS LAPSED MEIE AVATUD KOOLI PÄEVAL

          Enne jõule vaatasime koos filmi Siiri Sisaski loodud Saagu Valgus algatusest Raplas. See lugu, kuidas väga paljud lapsed on saanud võimaluse pärast koolipäeva kõht täis süüa, päevasündmustest kõnelda, panna selga soojad riided ja arendada edasi oma huvi ja andeid, kõnetas meist väga paljusid. Et jõulutundes sõlmitud sõprust kinnitada, kutsusime Saagu Valgus keskuse lapsed ja õpetajad 8. märtsil meie Avatud Kooli päevale. Kutse sai teoks ning külalised osalesid huviga töötubades ja käisid uudishimulikult koolimajas ringi. Enne lahkumist palusid nad kõigile edasi öelda, et „see koht on väga äge ja siin on väga toredad inimesed”!


          Mõned laste mõtted päeva kokkuvõtvast kirjast:
- Mina sain täpsemaks laskjaks ja sain sõjast rohkem teada, see oli äge päev!
- Mulle meeldis majas lihtsalt ringi liikuda.
- Mulle meeldisid väga töötoad ja söök oli väga maitsev. Sain targemaks. Kalad olid vahvad.
- Mulle meeldis see, et ise sai toitu tõsta, ujuda ja paberist pilte teha.
- Mina sain uusi asju teada. Kõige lahedam oli lauatennis.
- Mulle meeldis väga ujumine. Sain palju head nõu õpetajatelt, kes siin ringi liikusid. Joonistamise toas meeldis loodusvärvidega müts ja kujud inimestest, kes olid ära kivistatud.
- Mulle jäid meelde kolm poissi, kes tegid laulmise ajal igasuguseid hääli, see oli nii lahe!
- Mina sain endale mehikese puutoast. Seal oli hästi tore! Sain palli mängida ja kontsert oli ka hea.
- Mina sain kunstiklassis joonistada ja mõtteid, kuidas võiksin veel joonistada. Nendes kohtades, kus ma käisin, olid väga head ja toredada õpetajad. Ujulas oli väga tore. Kontsert oli ka väga tore, lapsed laulsid väga hästi.
- Sain laskmiskogemuse ja üldse lõbusat päeva veeta. Saalis sain mängida korvpalli ja jalgpalli ja saalihokit ja see oli väga lahe!
- Ärge laske sellel ujulal koolist mitte kunagi ära minna!!!


JA KÕIKIDE KIRJADE LÕPUS OLI SUUR AITÄH!

http://www.saaguvalgus.ee/

Silja Pihelgas

 

 

KÕNEVÕISTLUS DEMOSTHENESE PÄRG

          Traditsioonilise Rocca al Mare kooli kõnevõistluse „Demosthenese pärg“  teemaks oli sel aastal „Julge olla tark!“.  12. aprillil astusid kooli aulas kordamööda püünele üheksa 9.-12. klassi õpilast. Õpetaja Toivo on loonud koolis ühe väga väärt traditsiooni. Kuulates võistlusest osavõtjate esitusi, said õpetajad tunda, kuivõrd meeldiv on näha oma õpilasi kõnelemas julgelt, vaimukalt, huvitavalt, isikupäraselt, vabalt. Eranditult kõik kõned olid kõrgel tasemel ja hästi ette valmistatud. Kiitus kõigile, kes kõnevõistlusel osalesid : Carolina Kristina Koplimets, Betti Marie Peterson, Siim Škepast, Villem Lassmann, Kristofer Robin Kiik, Johanna Leena Känd, Elisabeth Kaukonen, Liis Oblikas, Silvia Saks.
          Võidupärg pandi pähe Elisabeth Kaukonenile 12. b klassist, teise koha saavutas Silvia Saks (12. a) ja kolmanda Kristofer Robin Kiik (11. a).  Au võitjatele!
          Kõnevõistlusele lisasid suurepärast muusikalist värvi meie kooli noortekoor ja ansamblid „Õunake“ ning „Johannes laulab“.

 

KEVADVÄSIMUSEST

           Kevadväsimus on tegelikult üks väljakujunenud väljend. Ilmselt painab teatud väsimus meid aasta läbi, kui me enda eest piisavalt hästi ei hoolitse. Samas peab meie keha külma ja  pimeda talve järel toime tulema muutlike ilmaolude ja erineva päevapikkusega kohanemisega.
          Pika talve jooksul kipub organism väsima, eriti siis, kui me ei söö tasakaalustatud toitu, ei liigu piisavalt värskes õhus, rikume mõistlikku elurütmi, ei maga und täis ja kipume oma päevad töid-tegemisi üle planeerima.
          Kevadväsimuse vastu peaks võitlema hakkama tegelikult juba suvel, mil tuleks võimalikult palju viibida värskes (maa)õhus, joosta paljajalu ringi, käia ujumas ja süüa võimalikult rohkelt värskeid aia- ja metsasaadusi, et koguda kopsakad vitamiini- ja energiavarud pikaks pimedaks talveks.
          Karu kogub sügisel nahaaluse rasva täis, talvel magab mõnusasti talveund ja kevadel toimetab reipalt edasi. Loodusest eeskuju võttes on praegu hilja hakata vitamiine sööma ja eluviise muutma. Õige aeg olnuks septembrist märtsini, sel juhul ei võtaks ka kevadväsimus nii võimsalt võimust.
          Kui jutt juba vitamiinidele läks, siis on kindel, et inimese usul on suur vägi. Kui me usume, et üks või teine toidulisand või vitamiinidražee aitab meil terve püsida ja reipamaks muutuda, siis nii see ongi. Samas on tervislik mitmekülgne toitumine, värske õhk ja piisav uni, mõõdukas liikumine ning mõistlikus koguses „logelemist“ tervele inimesele täiesti piisav pagas kevadväsimuse vastu. Vitamiinidest ehk ainult D-vitamiin on selline, mida kõik põhjapoolsetel laiuskraadidel elavad inimesed septembrist aprillini võiksid täiendavalt juurde võtta.
          Kui on meditsiiniliselt kindlaks tehtud, et inimesel on mingi vitamiini või mineraali puudus, on vastavast preparaadist kindlasti kasu. Ka tippsportlaste vitamiini- ja mineraalainete vajadus on tänu suurele energiakulule kordades suurem kui mittesportlastel, mistõttu võib toiduga saadust napiks jääda ja täiendav toidulisandite tarvitamine on täiesti põhjendatud. Kuid ei tohi unustada, et igal toidulisandil on oma kindel näidustus.


          Mõned soovitused (kevad)väsimuse peletamiseks:
1. Viibi võimalikult palju värskes õhus. Eelista ühistranspordile jala käimist, kasvõi mõni peatusevahe. Kui pead kedagi ootama, ära kössita autos või ruumis sees, vaid kasuta iga hetke, et osa saada meie kliimas nii väärtuslike päikesekiirte puudutusest. Pole olemas halba ilma, on vaid vale riietus! Ka vihmane jalutuskäik võib anda tohutult hea enesetunde, kui seljas on sobilikud riided.
2. Liigu piisavalt. Tegele spordiga aastaringselt. Alustades kevadel oma keha rannahooajaks vormimisega, võid kasu asemel saada hoopis kahju, sest organism peab lisaks sportimisest saadud väsimusele võitlema veel ka kevadväsimusega. Kui võimalik, asenda kevade lähenedes mõnigi sisetreening õues jooksmise, rattasõidu või kõnniga. Ära pinguta treeningutega üle. Kindlasti ära mine treeningule, kui tunned, et haigus on tulemas. Õigel hetkel aega maha võttes annad kehale võimaluse haigusest jagu saada.
3. Söö mitmekesist ja tervislikku toitu. Söö regulaarselt ja vähemalt kolm korda päevas. Tarbi võimalikult vitamiinirikast (värske puu- ja köögivili, värsked mahlad, naturaaljogurtid ja smuutid) ja vähemtöödeldud toitu. Kõikvõimalikud dieedid, mis lülitavad teatud toiduainete grupid täielikult menüüst välja, ei ole mõistlikud ja ajapikku võib kujuneda oluliste vitamiinide ja mineraalainete puudus, mis omakorda väljendub väsimuses, sagedases haigestumises külmetushaigustesse jne.
4. Loomulikult võid apteegist osta punase päevakübara ja greibiseemnete preparaate jms, kuid sama tõhusad immuunsüsteemi tugevdajad on ka meie endi kodumaised marjad (jõhvikad, mustsõstar, astelpaju), mesi, küüslauk, hapendatud köögiviljad (eriti hapukapsas, mis on ka kevadisel ajal veel suurepärane C-vitamiini allikas), hapendatud piimatooted. Soovitav on süüa ka rohkem kaunvilju (herned, oad, läätsed, kikerherned), milles sisalduval tsingil on haiguste tõrjes tähtis roll. Head tsingiallikad on ka liha, kala ja mereannid.
5. Puhka piisavalt. Mine õhtul mõistlikul ajal magama.  Vähemalt ühel hommikul nädalas võiks magada nii kaua, kuni und jätkub. Pidev unevõlg kurnab organismi ja viib lõpuks haigestumiste ja meeleolulanguseni. Magades taastub inimese organism väsimusest kõige paremini. Aktiivne puhkus ja sõpradega koosolemine on head, kuid kindlasti peaks olema aeg-ajalt ka päevi, kus kellaaja peale ei ole kuhugi vaja minna, saad lihtsalt puhata ja „niisama olla“.
6. Nädal ei tohiks olla täidetud ainult kohustustega. Hea tuju, rõõmus meel ja hea huumor on hea tervise alustalad, nali aitab vältida rutiini ja võib tervisega imet teha.

Küllike Jaama
kooliarst

 


 

ROOSAD KÄÄRID

          25. jaanuaril toimus juba üheteistkümnendat korda meie kooli Roosade Kääride moeshow. Selle aasta teemaks oli tuntud fraas „Less is more“. Osalejaid oli seekord tavapärasest vähem. Kui eelnevatel aastatel on võistlusele registreerunud 14 disainerit, siis nüüd oli võistlevaid kollektsioone kuus. Moeshowd ärajäämine siiski ei ohustanud, sest oma panuse andsid ka meie õpetajad, kes üllatasid publikut lõbusa ja meeldejääva etteastega.
          Kollektsioonid olid kõik erilised ja omanäolised, kuid siiski teemast lähtuvad. Kolmanda koha pälvis meie kooli vilistlane Hannes Virkus oma põneva ja skandaalse kollektsiooniga. Teise koha ning ka publiku lemmiku tiitli saavutasid 9. klassi tüdrukud Gertrud Sildnik ja Lise Beth Õunpuu, kelle loomingusse kuulusid lihtsate joontega võluvad rõivad. Selle aasta võitjakollektsiooni autorid olid vilistlane Helina Leif ja tema õde Anette Sooväli, kelle looming eristus teistest retrohõnguliste värvide, mustrite ja lõigete poolest. Disainerite loomingut hindas värvikas žürii, kuhu kuulusid erinevate valdkondade esindajad: lauljatar Liis Lemsalu, moedisainer Ketlin Bachmann, ajakirja Mood peatoimetaja Kristi Pärn-Valdoja, moe- ja reklaamifotograaf Madis Palm ning Roosade Kääride eelmise aasta võitja Silvia Saks.
          Lisaks kollektsioonidele said külastajad vaheajal nautida Gourmet Coffee kvaliteetseid kohvitooteid, 11. klassi poiste tehtud kokteile ning tutvuda eelmise aasta võitjakollektsiooniga mannekeenide seljas. Pärast vaheaega üllatas publikut elegantne tantsunumber Tallinna Balletikooli baleriinide poolt.
          Olen korraldanud Roosade Kääride moeshowd kolm aastat ning loomulikult on igal aastal olnud omad plussid ja miinused. Oleme igalt moeshowlt õppinud midagi uut järgmisteks kordadeks. Selle aasta üritus erines paljuski eelnevatest. Näiteks puudus vaheajal live-muusika, vaid mängis meie kooli vilistlase Tõnn Kuuli muusikavalik. Julgen öelda, et tegemist oli ühe õnnestunuma Roosade Kääride moeshowga, mis möödus esimest korda ilma suuremate tehniliste viperusteta. Asja teeb veel erilisemaks see, et helipuldis istus esimest korda meie kooli 11. klassi Robin Kiik, tänu kellele oli show tehniline pool suurepärane. Loomulikult tahaksin öelda aitäh ka meie selle aasta tiimile, õpetajatele Meelisele ja Priidule ning õhtujuhtidele Inger Kitile ja Robert Roobale. Usun, et kuigi suur osa korraldajaid lõpetavad kooli, tulevad siiski järgmised gümnasistide korraldatud Roosad Käärid ning armsaks saanud üritus jääb iga-aastase traditsioonina püsima.

Aneta Varts 

 

 

 

KEELE-JA KULTUURIREISID 2014

             Jälle on rõõm tõdeda, et kevadvaheajal saavad meie kooli õpilased võimaluse praktiseerida õpitavat võõrkeelt just seal, kus seda emakeelena räägitakse. On aeg minna keele-ja kultuurireisile!
          Eelmisel õppeaastal alustasime A-keele reisiga Inglismaale Brightonisse, kus 8. klasside õpilased viibisid terve nädala, õppisid keeltekoolis inglise keelt, osalesid erinevates kultuuriprogrammides, külastasid Londonit ja elasid kohalikes peredes. Ka sel kevadel (19. - 26. aprill) ootab kaheksandikke sama põnev programm. Kokku veedab vaheajanädala Inglismaal 58 õpilast ning 5 õpetajat.
          Teisel perioodil saime kinnituse ka B-keelte reiside toimumise kohta. Nimelt saavad alates sellest kevadest 11. klasside õpilased võimaluse viibida õpitava keele keskkonnas ning kogeda elu just selles riigis, mille keelt nad on alates 4. klassist õppinud. Keele- ja kultuurireisi idee on ikka sama: tutvuda kohaliku eluga, elada peredes, õppida keeltekoolis, osaleda väljasõitudel ja muudes kultuurialastes tegevustes. Sel aastal sõidavad vene keele õppijad Peterburi Puškini linnaossa, prantsuse keele õppijad Montpellieri ning saksa keele õppijad Berliini. Kaasas on kas klassijuhatajad või aineõpetajad.
          Soovime kogu koolipere poolt kõigile keelereisil osalejatele avatud meelt, et võimalikult palju näha, õppida ja kogeda. Lõpetuseks kõigile reisijatele üks soovitus eelmise aasta osaleja poolt: olge kõigiga sõbrad, siis ollakse sõber ka teiega!

Katrin Rääk
võõrkeelte õppetooli juhataja
 

  

LÄHIAJA SÜNDMUSED

28. märtsil Rocca al Mare Kooli 14. sünnipäev.

10. märts kuni 10. aprill RaM Kooli muusikafestival Kuldne Triangel 2014. Noorema kooliosa festival toimub käesoleval aastal viies osas: esmaspäev, 10. märts kell 9:25 – instrumentaalsolistid  (registreerimise lõpp 6. märts); esmaspäev, 17. märts kell 9:25 – vokaalsolistid 1. ja 3. klass (registreerimise lõpp 10. märts); esmaspäev, 24. märts kell 9:25 - vokaalsolistid 2. ja 4. klass (registreerimise lõpp 17. märts); esmaspäev, 31. märts kell 9:25 – vokaal- ja instrumentaalansamblid 1. ja 3. klass (registreerimise lõpp 24. märts); esmaspäev, 7. aprill kell 9:25 – vokaal- ja instrumentaalansamblid 2. ja 4. klass (registreerimise lõpp 31. märts). Keskmise ja vanema kooliosa festival, kuhu on oodatud osalema ka õpetajad ja vilistlased, toimub neljapäeval, 10. aprillil kell 18:00 (registreerimise lõpp 7. aprill).


12. aprillil kell 11.00 Koolinoorte V Scrabble’i meistrivõistlused RaM Koolis. Juba viiendat aastat järjest korraldame koolinoortele eestikeelse Scrabble’imeistrivõistlused. Võistlus toimub kolmes vanuseklassis: noorem kooliosa (2.-4. klassi õpilased), keskmine kooliosa (5.-8. klassi õpilased) ja vanem kooliosa (9.-12. klassi õpilased). Parimatele auhinnad.

17. aprillil 12. klasside lõpukella aktus.

 

 

 

To change your subscription, click here.