This email has been sent to {email} because subscribed and confirmed on Roccal al Mare kool. Click here to modify you subscription or unsubscribe.

 

UUDISKIRI ANNAB LISAVÄÄRTUST

Tänapäeva maailma iseloomustab katkematu uudistevoog. Kasutusel on kõikvõimalikud uudistekanalid, mis infot annavad. On selge, et kogu seda infomassi ei jõua endast läbi lasta ja kõike pole vaja ka. Oma ellu tasuks lubada ennekõike sellised uudised, mis meie maailmale lisaväärtust juurde annavad.   

Rocca al Mare kool lisab uudiste kogumisse oma osa. Jagame heal meelel seda, mis meile tähtis tundub ja mille teadmine võiks olla kas kasulik või maailmapilti avardav. Ometi on ka meie uudistel ja uudistel vahe.         

Üsna palju on vaja edastada selliseid uudiseid, mis kätkevad endas eelkõige teavet. Neid jagame esmajoones meie kooli kodulehel ja näoraamatus, et info jõuaks kiirelt kõigini.   

On aga ka selliseid uudiseid, kus teabele lisandub emotsioon. Just sellised uudised jutustavad lugu ja kõnetavad lugejaid läbi kogemusliku tunnetuse. Taolised lood olemegi kokku kogunud uudiskirja. Ühelt poolt soovime jagada olulist infot selle kohta, mis meie koolis toimub ja jagamist väärib, teisalt püüame iga lugu lahti jutustada just inimlikul pinnal läbi emotsiooni ning kogemuse. Uudiskiri ilmub kord perioodis ja talletab sel moel ka tükikest kooli ajalugu.

Seni on ilmunud 15 uudiskirja numbrit, mis on kättesaadavad ja järelloetavad meie kooli kodulehel uudiskirja arhiivis.   

Hea meel on teada anda, et ka Vodja koolil ilmub nüüd oma uudiskiri, mille vahendusel saate osa selles väikeses koolis toimuvast. Vodja kooli esimese uudiskirjaga saate tutvuda SIIN.   
       

Soovime kõigile head lugemist ja loodame, et uudiskiri toob teie ellu palju positiivset teavet ja häid emotsioone!

 

 

ROCCA AL MARE KOOL KASUTAB ROHELIST ENERGIAT!

 

Rocca al Mare kool ostab alates 2016. aastast 100% taastuvatest energiaallikatest toodetud elektrit. Suur aitäh meie kooli lapsevanem Tiit Nigulile ja Nordic Power Management OÜ-le, tänu kellele rohelise elektri ostmise sertifikaat on väljastatud.

Rohelise Energia tootmiseks on kasutatud 100% taastuvaid energiaallikaid. Rohelist Energiat kasutades jõuab elekter kliendini tavalise elektrivõrgu kaudu. Tagatakse, et elektrivõrgus on igal ajahetkel Rohelise Energia klientide tarbimismahule vastav hulk taastuvatest energiaallikatest toodetud elektrit.

Roheline energia on taastuvate energiaallikate baasil toodetud energia. Taastuvateks energiaallikateks loetakse vesi, tuul, päike, laine, tõus-mõõn (Eestis ei esine), maasoojus, prügilagaas, heitvee puhastamisel eralduv gaas, biogaas ja biomass, kusjuures biomassiks loetakse põllumajanduse (sealhulgas taimsete ja loomsete ainete) ja metsanduse ning nendega seonduva tööstuse toodete, jäätmete ja jääkide bioloogiliselt lagunev osa ning tööstus- ja olmejäätmete bioloogiliselt lagunevad komponendid.

Rohelise Energia ostmisega mõjutame elektritootmise arengut, et ümbritsev keskkond oleks paremini hoitud ning olemasolevad loodusvarad otstarbekamalt kasutatud. Näitame, et puhas loodus on meie jaoks oluline ja anname oma panuse selle hoidmisse. Rohelise Energia eelistamine tagab puhta Eesti säilitamise tulevastele põlvedele.

 

 

 


ROOSAD KÄÄRID LÕIKASID TAAS

 

30. jaanuari õhtupoolikul toimus 13. korda Rocca al Mare kooli iga-aastane moeshow Roosad Käärid. Tänavu oli noortele moeloojatele inspiratsiooniks antud märksõna monochromatic - monokromaatiline ehk ühevärviline. Lavale jõudis seitse kollektsiooni õpilaste endi kätetööd, mida hindasid aktiivselt moemaailmas tegutsevad žüriiliikmed: rõivadisainer Ivo Nikkolo, moeblogija Anna Elisabeth Kaljuvee, modelliagentuuri juhataja Evelyn Mikomägi, meigikunstnik Jana Boberg ning eelmise aasta võidukollektsiooni üks loojaist Iris Kristin Lindvere. Õhtut juhtisid kevadel kooli lõpetanud Moona-Liisa Mänd ja Robert Männa.

 

Läbivaks märksõnaks noorte disainerite loomingus oli ka tänavapildis ja vitriinakendel trendikas minimalism, sedapuhku ka monokromaatilises võtmes - nõnda võlusid vaatajaid Maria Helena Lavingu II koha võitnud kollektsiooni "Blä(n)k" elegantselt paljad mannekeenid mustas ning Khris-Marii Palksaare ja Hannah Caroline Segerkrantzi "Krüokroomaatiline", mis oli justkui eelmise kõledalt talvekülm hallikasvalgeis toonides jätk. Naiselikule õrnusele nii koloriidis kui kangais-lõikeis rõhusid III koha saavutanud Karmen Birgit Kruustüki "Crème brûlée" ja Elis Kääri ning Marta Tallinna peenelt roosamanna  kleidikollektsioon "Dulcis crystal", mis tunnistati nii publiku kui ka žürii poolt selle aasta parimaks kollektsiooniks.

 

Detailirohkuselt napiks ja teematruult ühevärviliseks jäi ka Marie Merilyni ja Eliis Pajumäe "Unistuste Aafrika"; hoopis ekstravagantset paletti pakkus vaatajaile Kärt Kiisküla, Triin Renniti ja Margot Lauri tulevikuhõnguline kollektsioon "Colodrama". Väikest vaheldust klassikalisele moeetenduseformaadile tõi Karoliine Pruuli ja Margaret Sarve hommikuimaisete lõigetega kollektsioon "Peitus", mille taustmuusika esitasid modellid ja moeloojad otse laval teatraalsete tantsuliigutuste saatel. Moeshow lõpetas kahetsusväärselt võistlusarvestusest välja arvatud õpetajate kollektsioon, mis oma noorusliku särtsakusega noortele pika puuga ära tegi.

 

Lisaks moele sai publik sel õhtul nautida ka kooli vilistlase Marie Vaigla musitseerimist ja Jürgen Veberi lustakaid vempe, maitsta kohvikus isetehtud suupisteid ning kustutada janu kokteilibaaris. Ja loomulikult inspireeruda värvikast seltskonnast ja omaloomingust, et isegi suurtele tegudele asuda. 

 

Rohkem pilte üritusest leiate SIIT.

 

 

 

EKSTRÖMI MARSS 

Jaanuarikuu viimasel laupäeval toimus Kuusalu vallas Ekströmi marss. Marsiga tänatakse soomlasi ja ka teisi rahvaid, kes on meie vabaduse eest võidelnud. Kogu teekonna pikkus oli 31 km ning selle peaks iga üks suutma läbida 6-8 tunniga.

Kuna olen ise rohkem jooksja tüüpi, siis uurisin, ehk on võimalik rada hoopis läbi joosta. Pöördusin mõttega õpetaja Marek Nisuma poole, kes kohe ideega kaasa läks. See kõik juhtus aasta tagasi ning ega ka sel aastal saanud kehvem olla! Proovisime saada suuremat jooksutiimi kokku, kuid juhtus hoopis vastupidi. Erinevatel põhjustel jäi meie viieliikmelisest tiimist alles kaks: Mina ja Mihkel. 

Mihkel on tegelikult kooli ammu lõpetanud, teenib kaitseväes ega ole Rocca al Mare kooliga kuidagi seotud. Õnneks oli ta kohe valmis jooksu kaasa tegema ning minu rajalt eksimine oli peaaegu välistatud. Poole kümne ajal asusime jooksma, eelnevalt antud kaardid näpus. Ilm oli natuke tuuline, kuid päikseline. Esimesed 20 kilomeetrit oli rada täitsa hea, paar järvekest oli lumesulamisest teele tekkinud, kuid need kõik said ületatud. Kui lõpuni oli jäänud veel 10 kilomeetrit, jõudsime supipeatusesse. Teadsin, et targem oleks edasi joosta, kuid erinevatel asjaoludel jäime siiski natukeseks ennast turgutama. Viimased 10 kilomeetrit olid keerulised. Enamasti jooksime autorööbastes, mis olid kas ära jäätunud või üle ujutatud. Kõige tipuks ristus meie teega oja, millest pidime üle hüppama. Ilmselgelt lõpetasin mina põlvini vees, aga pole hullu, jalad olid nagunii ammu läbi vettinud. Finišis pidime üsna pikalt ootama ning olin veendunud, et minu jooksukaaslane ei vaheta minuga enam kunagi ühtegi sõna. Aga lõpp hea - kõik hea. Saime natuke kehakinnitust ning mõne tunni pärast jõudsime läbi takistuste ka autoni ja sõitsime koju.

Võrreldes eelmise aastaga oli toimunud suur areng. Rada oli palju huvitavam ja looduskaunim. Rada oli märgistatud ning ilmselt oleks isegi ilma kaardita hakkama saanud. Loodetavasti jätkatakse traditsiooni ning üritus toimub ka järgnevatel aastatel. 

 

Birgitt Pilvet

 

 

UISUPÄEVAST ON SAANUD TORE TRADITSIOON 

 

Teist aastat järjest toimus Haabersti jäähallis Rocca al Mare kooli VI – XII klasside talvine spordipäev. Kui esimesel aastal oli kõik uus ja võõras, siis sel aastal olid asjad teisiti. Juba nädalaid on samas hallis õpilased kehalise tunnis trenni teinud. Valatud on nii higi kui pisaraid ja kõik selle nimel, et koguda oma klassile au ja kuulsust ning auhinnaks just see kõige suurem kringel võita.

 

Poisid võistlesid juba traditsiooniliselt ühes kiireimas sportmängus – hokis. Tüdrukud see-eest mängisid ringetti ning tegid kiiruse peale ring- ja viguruisutamist.

 

Esimesena asusid võistlustulle gümnasistid.

 

Poiste võistkondadest õhkus tugevat Põhjamaa kargust ja mehist atmosfääri – mõni tõstis soojenduseks pinke, mõni aga tagus hoopis päid kokku. Tiime oli kokku seitse. Võistkondade nimede panekul juba fantaasiaga kokku ei hoitud. Ülekaaluka võidu sai võistkond „Get Hot“. Neile järgnes võistkond „Lehm madu uss„ ja kolmas koht läks napilt võistkonnale „Omal õlul“.

 

Tüdrukud võistlesid igaüks oma klassi järgi, mistõttu jäid nad meeskondade arvult poistele alla. Kõik kolm võistkonda olid tasavägised, kuid lõpuks suutis  XII klass mõlemad mängud enda kasuks pöörata ja suurim kringel just endale haarata. Teise koha saavutas XI klass, kes võitis napilt X klassi seisuga 11-10.

 

Samas see, mis jäi tegemata ringettis, sai tasa tehtud kiiruisutamises, mille võidu noppis just X klass.Pärast tublimate gümnasistide võistkondade autasustamist oli VIII-IX klasside kord oma oskusi näidata. Kui mõni gümnasist oli ehk olnud natuke unine, siis nooremate klasside õpilased seda kindlasti ei olnud.

 

Võistlustulle astus viis poiste võistkonda. Koorekihi noppisid seekord just IX klassi poisid. Esimene ja teine koht kogusid küll täpselt sama palju punkte, kuid IXB suutis rohkem väravaid lüüa kui IXA, mistõttu võit just neile läkski. Poiste turniiri kolmanda koha noppis VIIC klass, kes näitas kogu turniiri jooksul väga südikat mängu.

 

Tüdrukud alustasid ringuisutamisega. Õhus oli pinget, sest kõik mõistsid, et kaalul on palju, justkui võiks sellest oleneda kogu nende ülejäänud elu. Kuldsed õpetussõnad lausus Reine: „Ikka kiiremini, ikka kiiremini!“

 

Ringuisutamises küll kukuti ja huilati, kuid vähemalt olid kõigil uisutades nii suured naeratused näos, nagu nad oleksid olnud Anne ja Stiili esikaane fotosessioonil. Kiireim võistkond oli seekord VIIIC klass, kellele järgnes IXB. Kolmanda koha noppis VIIIA klass.    

 

Samasugune võistlusvaim jätkus ka loomulikult ringetis. Anna-Mai Allikmäe, kes ilmselt on peagi elukutseline ringetimängija, hoolitses selle eest, et IXB klass tuleks võitjaks. Teise koha saavutas VIII C ning kolmas koht kuulus VIII B klassile. Ilusaimate väravate eest hoolitses Karoliina Arm.

 

Suurest uisutamisest oli jää juba räsitud, mistõttu lasti kiirelt peale hooldemeeskond. Pärast seda oli käes aga kõige nooremate ehk VI ja VII klasside kord.

 

Poistest kuulutati hokikuningateks VIIA klass, kes alistas finaalis VIIB klassi seisuga 2-0. Kolmanda koha sai VIC klass. Tüdrukute ringetiturniir kulges väga tasavägiselt. Ennastsalgavalt võistlesid finaalis VIB klassi õpilased Linda Koobas ja Isabel Ulejev, kuid nende pingutustest jäi napilt puudu ja võit läks VIA kätte.

 

VII klassidest oli tublim lõpuks B klass, kes sai kokkuvõttes nooremate klasside arvestuses kolmanda koha. See, mis jäi ringetis VIB klassil tegemata, tegid nad kiiruisutamises tasa. Seal  noppisid nad esimese koha. Väga kiiret minekut näitas ka VIC, kes saavutas teise koha, ning kolmas koht kuulus ka ringetis kolmanda koha saanud VIIB klassile.

 

Oli vahva uisupäev ja kuuldavasti olid kringlipärjad seekord eriti maistvad. Kohtumiseni järgmisel aastal. 
Rohkem pilte üritusest leiate SIIT.

 

Kehalise kasvatuse õpetaja Martin Saar


 

 

LÄHIAJA SÜNDMUSED

 

19. veebruaril toimub õpilastele kooli aulas traditsiooniline vabariigi aastapäeva aktus ja etendus.

03. märtsil
algusega kell 18.00 toimub kooli aulas traditsiooniline vabariigi aastapäeva etendus peredele. Oodatud on kõik emad-isad, õed-vennad, vanaemad-vanaisad.

11. märtsil kell 19.00 kutsub RaM Kooli Arengufond kõiki heategevuslikule gurmeeõhtusöögile, et koguda raha meie kooli õpilaste liikumisrõõmule ja sportimisharjumusele kaasa aitavatele projektidele. Täpsem info ürituse kohta on leitav SIIT.

14. märtsil leiab aset järjekordne kõnevõistlus Demosthenese pärg, millest on osa võtma oodatud 9.-12. klassi õpilased. Kõnevõistlus toimub 6. ja 7. tunni ajal kooli aulas.

24. märtsil tähistame Rocca al Mare Kooli sünnipäeva

 

 

 

 

To change your subscription, click here.