This email has been sent to {email} because subscribed and confirmed on Roccal al Mare kool. Click here to modify you subscription or unsubscribe.

 

RAM KOOLI MUUSIKAPROJEKT - LÜÜRILISED STSEENID PJOTR TŠAIKOVSKI OOPERIST "JEVGENI ONEGIN" 

 

Maikuus neljal korral etendunud muusikaprojekt tõi kokku ligi 130 Rocca al Mare Kooli õpilast, õpetajat ja ka mitu külalisesinejat väljaspool kooli.

Ettevalmistusajaks kujunes kogu kooliaasta, mil sai pandud vastavale projektile alus ja arendatud seda kuni kahetunniseks muusikaetenduseks. Projekt ühendas endas õpilasi alates 9.-12. klassini ja õpetajaid nii humanitaar-, reaal- kui ka keeleõpetuse ainesektsioonidest.  

Etenduse lavastajaks ja muusikaliseks juhiks oli muusikaõpetaja Hanna Renter, kelle peamisteks abilisteks olid koreograafina rütmika- ja tantsuõpetaja Piret Hinrikus-Sage, valgustajana matemaatikaõpetaja Raimond Pääru, lavastaja assistendi ja projekti organisaatorina Oliver-Marcus Reimann (9. klass) ning kasutatud vahe- ja tõlketekstide  koostajana Felix Visser (12. klass). Eriliselt kauni muusikalise kujunduse andis etendusele pianist-kontsertmeister Ralf Taal. 

Etenduse laululistes rollides esinesid õpetaja Hanna Renteri soololauluõpilased, kellest Jevgeni Oneginit kehastas Taaniel Tsopp 12. klassist, Tatjana Larina rolli kandis Birke Elisabeth Jakobson  ja Vladimir Lenski osa Jorgen Järva (mõlemad 11. klassist). 

Igal etendusel andsid kõik osalised oma parima, et tuua kuulaja-vaatajani killuke kirjandus-, kunsti- ja muusikaajalugu. Publiku tormiline aplaus etenduste lõpul andis tunnistust kordaminekust, mille nimel oli suur kollektiiv kogu aasta vältel pingutanud. 

 

Järgnevalt mõned meenutused.

 

Birke Elisabeth Jakobson:

Minu jaoks oli terve see projekt, eriti Tatjana rolliga samastumine, kohutavalt (selle sõna parimas mõttes) reaalne ja ilus uni. Kindlasti oli see minu aasta suurim mõjutaja: mida lähemal esietendusele, seda sügavamalt muutust tajusin. Mõnel eriti iseäralikul hommikul ei saanud ma enam üles tõustes aru,  olen ma nüüd Tatjana või ikka mina ise - ja  seda juba enne lavaproove. Päriselt, kostüümid seljas ja kogu trupp koos, kujunes kohtumine täitsa ulmeliseks. Osaliselt mõjus see ka mõneti frustreerivalt, kuivõrd kokku sai suur hulk väga erinevate iseloomudega inimesi, kuid tänu meie suurepärastele juhtidele-koordinaatoritele suutsime oma keevaliste emotsioonide ja ette tulnud probleemidega igati toime tulla. Üks kõige rõõmsamaid ja kohati kurblikemaid momente oli see, kui rääkisin meie teatritrupist ning kasutasin sõna „perekond“. Laval olemine oli minu jaoks täiesti uus tase. Esimesel etendusel tuli ette muidugi päris palju paanikat, kuid järgnevaid kordi  ja kardina avanemist ootasin ma rõõmu ning kannatamatusega. Kõiki emotsioone, kogu Tatjana olemust, elasin ma tuhatkordselt läbi ja seda õnnejoovastust, mida ma tundsin, kui saal tõusis aplausiks püsti, jään ma alati taga igatsema. Üleüldse kinnistas see projekt mu tuleviku ja elukutse valiku ning ma olen selle üle tohutult tänulik.

 

Taaniel Tsopp:

Kogu projektiga sain kindlust, et soololaulja karjäär, mille olen valinud, on minu jaoks õige valik. Sain oma esimesed kogemused „päris ooperi“ esitamise vallas. Kogesin ooperilaulja igapäevast rutiini, kandsin esimest korda elus lavagrimmi, sain proovida ja kanda ajaloolisi kostüüme ning pidin ootamatutes olukordades improviseerima. Tutvusin koolikaaslastega ja õpetajatega, keda varem pigem põgusalt tundsin. Kõigele lisaks sõin vähemalt 25 kg banaane (mõjuvad häälele positiivselt!). Olulisim on, et sain juurde julgust olla mina ise.

Jorgen Järva:

Tänaseks päevaks juba kustumatuks mälestuseks saanud ooperiprojekt kujunes väga mastaapseks  ja pelgalt kooliteatri tasemest kasvas see  kõige paremas mõttes ikka väga-väga kaugele. Uue materjali õppimine koos õpilas- ja külalislauljatega, kostüümide valimine Estonia teatri kostüümilaost, lavaproovide tegemine hommikust õhtuni – kõik see ja palju, palju muudki oli  tohutuks rõõmuks ning kogemuseks teatri- ja ooperimaailma tundmaõppimisel. Suur projekt õpetas kõikidele selles osalenutele  palju uut ja huvitavat ehk seda, kuidas sünnib üks suurejooneline muusikalavastus. Samuti oli projekt toredaks kogemuseks ja esimeseks suureks tõukeks neile noortele, kes soovivad oma tulevikku siduda muusika- ja lavamaailmaga. Ooperi valmimise käigus tõdesime, et koostööst kasvas välja justkui meie oma  „suguvõsa“, kes ühise eesmärgi nimel ja positiivses õhkkonnas ennast säästmata pingutas. Lavastuslik-tehniline kaader, lauljad, tantsijad – kõik töötasid unetundide arvelt lavastuse õnnestumise nimel. Minu isiklikud emotsioonid on siiani värsked ja toovad taas meelde kogu ühtsuse, hea õhkkonna ning grandioossuse, mis tervet projekti algusest lõpuni valdas. Sain uskumatu kogemuse osaliseks.

Hanna Renter:

Etendunud muusikaprojekti realiseerumine andis kinnitust väitele, et mitte kedagi ei ole võimalik motiveerida, kui ta seda ise ei soovi – on vaid võimalik luua vastav keskkond. Olen rõõmus ja uhke kõigi tublide osalejate üle, kes projektis kaasa lõid ning tänulik nii mitmetele abikäe ulatanutele, kes aitasid ühel utoopilisel unistusel reaalsuseks muutuda ja tõestada, et julge pealehakkamine on alati määrava tähtsusega ning et ühtsuses peitub uskumatu jõud.   

 

Rohkem pilte etendusest on SIIN.

 

 

VAHETUSÕPILASED MULJETAVAD

 

Eelmisel õppeaastal oli meil esimene kokkupuude VeniVidiVici õpilasvahetusprogrammiga. See on Eesti-sisene programm, mille eesmärgiks on minna teise kooliga tutvuma üheks, kaheks või neljaks nädalaks. Enamasti on õpilastel enestel majutus juba olemas, kuid vahel soovivad või vajavad nad võõrustamist vastu võtva kooli lastevanematelt. Näiteks  soovivad seda just vene keelt emakeelena kõnelevad õpilased, et saaks veelgi suurema eesti keele praktika.

Eelmisel aastal käis meil külas 11. klassis õppiv Kohtla-Järve tüdruk Anastassia. Klassijuhatajana tundus mulle, et see mõjus klassile hästi. Omavaheline suhtlus aktiviseerus, see sundis ka meid ise rohkem oma koolile mõtlema, kuna kooli oli ju vaja tutvustada. Usun, et see tüdruk muutis ka osadele meie õpilastele kuvandit Ida-Virumaa inimestest. Tore oli kuulda viimases klassijuhatajatunnis Anastassia muljeid  Rocca al Mare koolis veedetud ajast.

Sel õppeaastal oleme märksa rohkem õpilasi mujalt vastu võtnud.

7. klassides olid õpilased Lustivere Põhikoolist, Tallinna Tõnismäe Reaalkoolist, Viljandi Jakobsoni Koolist ja Väätsa Põhikoolist.

8. klassis Tallinna Kesklinna Vene Gümnaasiumist ja Kuressaare Gümnaasiumist.

9. klassis Alatskivi Keskkoolist, Haapsalu Põhikoolist, Saaremaa Ühisgümnaasiumist ja Kitzbergi-nimelisest Karksi-Nuia Gümnaasiumist.

Soovijaid oli veelgi, aga alati ei saanud me kõigile vastu tulla, sest vahel kandideeris soovijaid samasse klassi liiga palju või oli kooli jaoks õppetöö seiskohalt kiire aeg. Üldiselt tuldi meile ikka keelepraktika tõttu või soovist tutvuda kooliga, vahest ka lootuses siinses gümnaasiumis õpinguid jätkata. Samas oli  neidki õpilasi, kes soovisid ennast proovile panna uues keskkonnas. Enamasti need, kes tulid keelt  praktiseerima, said ka kenasti hakkama, välja arvatud üks juhtum, kus vähene keeleoskus ei võimaldanud vahetusõpilasel klassiga täiel määral suhelda.

Meilt omakorda käis ka üks 7. klassi õpilane Viimsi Keskkoolis ja üks 9. klassi õpilane Haapsalu Põhikoolis.

Erinevate õpilaste muljeid saab lugeda organisatsiooni kodulehelt: http://vvvopilasvahetus.ee/blogi/

 

Toon ka konkreetselt välja paari meil käinud õpilase emotsioonid.

 

Mulle meeldis väga see, et seal koolis ei olnud koolikiusamist; üllatas see, et mind võeti hästi seal vastu.  Mulje ja kõik oli parim, plaan on proovida ka peale 9ndat klassi sinna saada.

Alana

 

Ma olen väga õnnelik, et mul oli võimalus osaleda õpilasvahetuses. Esimesel päeval kooli minnes kartsin, aga kui ma hakkasin õppima, siis minu hirm kadus. Kõik õpetajad ja klassikaaslased olid abivalmid. Ma sain aru, et ma saan kasutada eesti keelt igapäevaelus, aga veel tuleb palju õppida. Õpilasvahetus on mõnus ja kasulik tegevus ning ma soovitan kõigile proovida.

Eva

 

Õpilased ja õpetajad on väga toredad. Kõige enam meeldis vene keel. RaM kool andis meile Saaremaale kaasa kindlasti head mälestused ja hea kogemuse. Kindlasti loodame teid veel külastada. Toredaks saab märkida ka pika söögivahetunni. Võrreldes meie kooliga olid päevad pikemad, rutiinsemad ja koormavamad, aga usume, et see on harjumise küsimus. Ülitore kool!

Karmen-Kelsi ja Triinu Eliisa

 

 

Meie enda õpilase kogemus.

Käisin kolmandal perioodil Viimsi koolis vahetusõpilasena õppimas.

Soovisin teada saada, kuidas õpetatakse teistes koolides ja milline on vahe meie kooliga. Meie koolis on parem õppida, sest õpilased hoiavad tunnirahu rohkem, hoiavad kokku ja teevad õpetajaga rohkem koostööd.

Viimsi kool oli oma ülisuure õpilaste arvu poolest vägagi rahulik ja kõik õpetajad ning õpilased olid abivalmid. Samas õpetaja ja õpilaste suhe ei olnud nii sõbralik nagu meie koolis, samuti ka õpilaste omavaheline suhe.

 

 


KOLLEEG TUNNUSTAB KOLLEEGI

 

Oled inimene, kelle tulemisega tekkis tunne, et oled meie ilusa pusle kaduma läinud ja üles leitud säravamast säravam tükike. Sa oled kaunis, lendlev ja naeratav. Sa näed kõikides asjades helget poolt, oled valmis kaasa mõtlema ja arvamust avaldama. Kui Sa hommikuti meie tuppa astud ja vaimustunult koolimaja ja selle ümbrust kiidad, siis tuletad ka meile meelde, et rõõmustamiseks ja märkamiseks on põhjust küllaga. Sa oled asendamatu tiimikaaslane – alati valmis abistama ja tegutsema. Sa oled meie maja head asjad kiiresti üles leidnud ning nende osaks saanud. Sinu õpilaste silmist kiirgab siiras armastus Sinu vastu. Sa tulid, nägid ja võitsid! 

Kolleegide tunnustus – aasta tulija 2018

Aitäh Sulle, armas Kaia!

 

 

Õpilased räägivad Sinust ülivõrdes. Sa oled sõbralik, tegus ja meeletult palju positiivset energiat täis. Sinus on pealehakkamist ja kirge oma aine suhtes. Sind jagub igale poole – RaM Tants, Hõbelüüra, kultuuriminutid, ooper … Sinus on särtsu ja rõõmu ning heatahtlikku suhtumist. Mäletad veel liigagi hästi, mis tunne on olla õpilane, olles ise suurepärane õpetaja. Sinu tunde oodatakse ja Sinuga koosolemist nauditakse. Polegi vist asja, millega Sa hakkama ei saaks. Oled meie mõnus huumor, pasteedisaiad, villased sokid ja sada pilli. 

Kolleegide tunnustus – aasta tulija 2018

Aitäh Sulle, armas Raimond!

 

 

Kes seda on näinud, teab, et sõnad on liigsed. Võib vaid ette kujutada, kui palju kulus etenduse ettevalmistamiseks aega, närvirakke, adrenaliini ja energiat. Ilmselgelt ei ole see vaid aasta tegu – see on aastate tegu! Filigraanselt viimistletud lõpptulemuses oli tunda iga osaleja hing. See on tõestus sellest, kuidas unistustel ongi võime teoks saada, kui leidub  andekaid, töökaid ja julgeid unistajaid. Suur lugupidamine kõikidele pühendunud tulijatele, kes panustasid ennastunustavalt. Imeline kummardus muusikale, kirjandusele ja vene keelele. Tohutu ettevõtmine, mis liigutas publiku südameid ja osutus kolleegide poolt valituks pea ühehäälselt.

Kolleegide tunnustus – aasta tegu 2018 

Ooper „Jevgeni Onegin“

Aitäh, armas Hanna! Aitäh, et andsid võimaluse osaleda millegi nii suure valmimisel!

 

 

Sinust võiks pikalt rääkida kui mõnusast ja muhedast sõbrast või kui targast ja silmapaistvast õpetajast. Sa oled meeldiv, tähelepanelik, abivalmis, soe ja hea huumorimeelega. Sinuga koos töötades arenevad ka Sinu kolleegid, sest Sa jagad lahkelt, kuid delikaatselt oma laialdasi kogemusi ning teadmisi. Sa oskad äratada armastust prantsuse keele ja kultuuri vastu. Sa oled õpilastele suurepärane juhendaja ning oma positiivsuse ja avatusega tekitad enda ümber meeldiva keskkonna. Me loodame, et oma karge põhjamaise olekuga ei tuhmista me Sinu säravat ja siirast meelt. Tuletad meile meelde, et naeratus ja sõbralik tervitus ei tee isegi eestlasele haiget.

Kolleegide tunnustus – aasta kolleeg 2018

Aitäh Sulle, armas Hans!  

 

 

Oled oma loomult ülimalt pühendunud ja kohusetundlik inimene. Kui Sa  midagi ütled, siis see on öeldud selge hääle ja mõttega. Oma pingelise töö kõrvalt oled alati toeks – kuulad ja mõtled kaasa. Sa teed palju ja jõuad palju. Sa oskad vastata igale küsimusele ning leiad lahendusi ka kõige keerulisematele olukordadele. Sul on mõnus naljasoon ning võime kõike juba poolelt sõnalt taibata. Sinu toimetused on efektiivsed ning mõtestatud. Jutuajamised Sinuga on lõbusad,  Sa armastad head huumorit. Sinu tasakaalukas ja rahulik olek mõjub kõigile, kellega Sa suhtled. Sa oled õige inimene õigel kohal.

Kolleegide tunnustus – aasta kolleeg 2018

Aitäh Sulle, armas Aet! 

 

             

 

TOOME ESILE SÄRAVAD ÕPILASED

Maikuu tore traditsioon Rocca al Mare Koolis kutsub kokku meie kooli kõige säravamad õpilased peredega, et tänada ning tunnustada. Just sel õppeaastal on heaga silma paistnud järgnevad õpilased keskmisest ja vanemast kooliosast:

 

Alexandra Aasala

Andreas Uudmäe

Ann - Liselle Sei

Anna Sihvart

Annabel Raamat

Anna-Britt Kivimägi

Ann-Marii Moorus

Art Ra Jalakas

Birke Elisabeth Jakobson

Carolin Kaia Jõeleht

Christian-Patrick Norlan

Christin Anette Klettenberg

Erik Tambla

Erko Kirjanen

Georg Toom

Gert Armand Valgerist

Gete Suurraid

Grete-Liis Johanson

Hendrik Värk

Ingmar Krister Paplavskis

Jan Jürgen Luzgin

Janar Takis

Johann Buschmann

Joonas Kaiv

Joosep Joonas

Jüri Vikenti Ilvest

Karl Erik Tallo

Katre Vahter

Keitlin Pirn

Laura Esta

Laura Maria Vilbiks

Laura Rannaväli

Laura Tooming

Lene Sophia Seemer

Liisa Katariina Tuisk

Liisa Viirmaa

Liise Marie Paadimeister

Lily Mägi

Lisette Jauk

Lisette Marie Riismaa

Margaret Markvardt

Marta Pauliine Sild 

Marten Seer

Marten Van der Hoeven

Martin Võhma

Matilda Manju Mody

Mats Jaak Martsik

Mia Marie Sukles

Mia Roosileht

Miia-Mai Mäe

Mona Johanson

Moon Ree Jalakas

Oliver Marcus Reimann

Raimond Vool

Ralf Raaper

Ramon Gelkov

Richard Kask

Robi Rohumaa

Ruben Zaštšerinski

Sander Randoja

Silja Stoicescu

Trini Carmen Tuulik

Tristan Vendelin

Uku Torm Tillo

Villem Verner Tragon

 

           

 

 

 

 

LÄHIAJA SÜNDMUSED

 

21. juunil algusega kell 12.00 9. klasside pidulik lõpuaktus

21. juunil algusega kell 17.00 12. klasside pidulik lõpuaktus

1. september esimese koolipäeva aktused

 

 

 

 

To change your subscription, click here.