This email has been sent to {email} because subscribed and confirmed on Roccal al Mare kool. Click here to modify you subscription or unsubscribe.

 

HEA KOOLIPERE!

Tegus kooliaasta on praguseks juba õige rütmi sisse saanud ja meie kooli vanematekogu nimel tahan tänada vanematekogu pikaaegset juhti Taavi Jakobsoni väga suure panuse eest kooli arengusse. Taavi juhtimisel on vanematekogu poolt aastaid tagasi käivitatud sellised projektid, nagu kooli arengufond, lapsevanemate suurkogu, XI klasside töövarjupäev ja mitmed teised. Kõik need on leidnud kindla koha meie koolielus. Projektide algatamine ja elluviimine on edaspidi veelgi tõhusam, kuna sellest õppeaastast on vanematekogul ametis projektijuht, kelle põhiülesanneteks on viia ellu vanematekogu töögruppide poolt algatatud ja arendatud projektid, osaleda lapsevanemate poolt algatatud projektide ja ürituste läbiviimisel ning teha ettepanekuid koostööprojektide algatamiseks kooli ja lapsevanemate vahel.
          Kuigi vanematekogu eesmärk on läbi erinevate töögruppide ja projektide kaasata kooliellu eelkõige lapsevanemaid, siis väga oluline on ka õpetajate poolt algatatud koolitus- ja arendusprojektide toetamine ning kooli vilistlaste ja õpilaste kaasamine. Jätkame ka sel õppeaastal juba traditsiooniks saanud suurkogu avatud koosolekutega, kuhu on oodatud kaasa mõtlema kõik lapsevanemad. Samuti toimub 19. novembril XI klassi õpilastele töövarjupäev, kus oluline osa on lapsevanematel, kelle ametit õpilased ühe tööpäeva kestel töövarjuna jälgivad.
          Lapsevanemate esinduskoguna seisame selle eest, et iga meie kooli õpetaja oleks uhke, et on õpetaja just Rocca al Mare Koolis ning tunneb, et teda väärtustatakse. Soovime, et iga õpilane tunneks uhkust Rocca al Mare Kooli koolivormi kandes ja lisaks kodule oleks iga õpilase jaoks olemas alati turvaline ja toetav kool koos kokkuhoidva ja hooliva kooliperega.
          Kõik head ideed ja mõtted, kuidas muuta meie kooli veelgi paremaks, on oodatud e-postile vanematekogu@ramkool.edu.ee


Kuuno Kirspuu
vanematekogu esimees

 

 

SAAME TUTTAVAKS - UUED ÕPETAJAD

Sel aastal tuli meie kooliperre kolm noort õpetajat: Helena Elme õpetab prantsuse keelt, Kaisa Lõhmus inglise keelt ja Kadri Kolk matemaatikat. Saame tuttavaks, nad räägivad meile pisut endast, oma plaanidest ja senisest elust.

Helena:
          Minu lapsepõlv möödus maal, Jõelähtmel. Aias kasvas meil viisteist õunapuud ja maja ümber laius mitu hektarit heinamaad. Lähim linn oli kahe kilomeetri kaugusel asuv Kallavere. Seal astusin Kallavere põhikooli esimesse klassi, kus minu klassijuhatajaks sai Sille Kägu, kes esimese õpetajana on mulle siiani suureks eeskujuks. Mis veel toredam - nüüd õpetame me mõlemad samas koolis. Kui 2000. aastal loodi Rocca al Mare Kool, siis minu vanemate otsus meid vennaga sinna kooli panna oli tagantjärele vaadates üks parimaid valikuid.
          Lapsena tahtsin ikka lauljaks või staariks saada. Soov õpetaja olla tuli alles gümnaasiumis ning olen rohkem kui kindel, et selles mängivad suurt osa RaMi ägedad õpetajad. Pärast vahetusaastat Prantsusmaal teadsin, et tahan minna Tartu Ülikooli õppima prantsuse keelt ja kirjandust ning magistriastmes valisin pedagoogika suuna. Õpingute kõrvalt andsin alates esimesest kursusest Tartus eratunde, hiljem õpetasin prantsuse keelt ka TÜ Keelekeskuses. Kõigi viie aasta jooksul laulsin kogu hingega Tartu Ülikooli Akadeemilises Naiskooris. Laulda on tore!
          Lisaks laulmisele meeldib mulle väga küpsetada ja tegeleda käsitööga (tervitused siinkohal Marile, Kristinale ja Kaiele). Armastan reisida, looduses viibida ja veeta aega mulle armsate inimestega. Olen abielus maailma kõige toredama inimesega, kellega meid ühendavad ka ühised kooliaastad Rocca al Mare Koolis.
          Kui mind kutsuti RaMi õpetajaks, siis ma tegelikult pikalt mõtlemisaega ei vajanudki. Ülikoolis õpetajaks õppides mõtlesin alati, et tahaksin kunagi õpetada just sellises koolis nagu seda on Rocca al Mare. Võtsin väljakutse vastu ja mul on selle üle väga hea meel. Tore on olla tagasi, sest RaM Kool on olnud mulle alati väga südamelähedane. Aitäh teile, et saan olla jälle osa sellest perest!


Kadri:
          Olen pärit Kuressaarest ning lõpetasin Saaremaa Ühisgümnaasiumi. Ka praegu on mulle Saaremaa väga kallis koht, kuhu minnes on alati kodutunne südames. Lapsepõlves oli mul kaks peamist huviala: tennis ja klaverimäng. Mõlemaga olen aktiivselt tegelenud seitse aastat ja need on siiani mu hobideks. Pärast gümnaasiumi lõpetamist tulin õppima Tallinna Ülikooli matemaatikat.
          Õpetaja elukutse oli mul mõttes juba väiksena. Olen alati end ette kujutanud tahvli ees lapsi õpetamas. Põhikooli ajal sai mulle ka selgeks, et matemaatika on minu jaoks just see südamelähedane aine. Kevadel, vahetult enne ülikooli lõpetamist otsustasin selle sammu ette võtta ja panna end õpetajana koolis proovile. Rocca al Mare Kool otsis jällegi samal ajal matemaatikaõpetajat ja nii ma siia kooliperre tulingi. On innustav tulla iga päev tööle teadmisega, et saan lastele õpetada midagi uut ning samas õpin ka mina nendelt.
          Vabal ajal olen ma aktiivne loodusesõber. Naudin vabas õhus liikumist. Nii võib mind kohata sageli kergliiklusteel rulluisutamas või jalgrattaga sõitmas, talvel suusatamas. Suviti ootab mind Muhumaal vanemate talu, kus löön meelsasti kaasa põllutöödes. Vihmastel sügisõhtutel meeldib mulle aga tegeleda kudumisega, mille tulemusena valmivad talveks soojad sokid, kindad ja kampsunid.


Kaisa:
          Olen pärit Põlvast. Selles rahulikus ja idüllilises kohakeses veetsin oma lapsepõlve ja kooliaastad. Peale gümnaasiumi lõpetamist asusin õppima Tartu Ülikooli bakalaureuseõppesse inglise keelt ja kirjandust. Erialavaliku tingis huvi inglise keele, kirjanduse ja kultuuri vastu ning ka asjaolu, et keelte õppimine läks mul koolis alati ladusalt. Magistrantuuris otsustasin jätkata kirjaliku tõlke erialal. Ülikoolielu Tartus andis palju huvitavaid kogemusi ja võimaluse tutvuda toredate kursusekaaslastega, kellest mõned on sõbrad kogu eluks.
          Tallinnasse kolisin alles hiljuti, eelmisel sügisel. Enne Rocca al Mare Koolis õpetajana tööle asumist töötasin erinevates Tallinna keeltekoolides. Keele õpetamise juures meeldib mulle just see, et saab suhelda paljude erinevate inimestega ning kogeda koos õpilastega siirast rõõmu nende arengu ja õnnestumiste üle. Arvan, et koos õpilastega areneb ka õpetaja ise, seda nii õpetaja kui ka inimesena. Minu senine õpetamiskogemus on olnud täis positiivseid emotsioone, mis andsid mulle kindluse võtta vastu väljakutse töötada Rocca al Mare Koolis.
          Vabal ajal meeldib mulle tegeleda spordiga, eelkõige jalgpalli ja ujumisega. Lisaks sellele armastan lugeda ning veeta aega looduses. Traditsiooniks on kujunenud telkida suvel vähemalt üks kord mõnes looduskaunis kohas. Eriti südamelähedane on mulle Peipsi järve ümbrus.
          Olen tutvunud Rocca al Mare Koolis juba selle lühikese aja jooksul paljude toredate inimestega, saanud hulganisti positiivseid kogemusi ning arvan, et veel enam on neid ees ootamas.

 

 


PROJEKT 360°

Rocca al Mare Kool algatas 2014. aastal koolivormi elutsüklit käsitleva programmi Projekt 360°. Projekti eesmärgiks on väärtustada koolivormi läbi terve elutsükli. Soodustada taas- ja uuskasutust ning väärtustada keskkonnateadlikkust.
          Projekti käigus kogutakse järjepidevalt kokku korralikud kooliriided, mida kooliperel on võimalik heategevusliku müügi korras soetada. Müügiks mittesobivaid kooliriideid kasutatakse käsitööprojektides.
          Projekti üheks eesmärgiks on hoida meie koolivormi kui kooli sümbolit ja väärtuste kandjat vaid oma koolikogukonnas.
          Korralikke, pestud ja ilma nimesiltideta kooliriideid võib kooli tuua aastaringselt. Neid võtab vastu infosekretär. Koolivormi tellimiseks tuleb saata oma soov e-mailile projekt360@ramkool.edu.ee ja teile antakse paari päeva jooksul teada, kas soovitud esemed on olemas.
          Kasutatud koolivormi hind on sümboolne ja kogunenud raha kasutatakse kooli arengufondi projektide toetuseks.

Hele Soomets ja Kadi Laur

 

NELJANDA KORRUSE KANGELANE

Küllap teate juba uudist, et Rocca al Mare Kool ja Arengufond andsid välja toreda lasteraamatu meie kooli raamatukogus tegutseva Super-Raamatukogutädi seiklustest.
          "Neljanda korruse kangelase" autor on raamatukoguhoidja Leini Kõrtsini, pildid joonistas meie kooli vilistlane Fredi Tarenõmm ning raamatu kujundas Maris Kilmi. Raamatu said septembris kingituseks kõik I klassi õpilased. Mitmed neist on Super-Raamatukogutädi seiklused juba läbi lugenud ja jagavad nüüd meile oma lugemismuljeid:

 

          Esimene peatükk rääkis sellest, et on üks kool, mille nimi on Rocca al Mare Kool. 4. korruse kangelane magas ühe suure ja paksu raamatu vahel.  Raamat räägib, mis raamatukogus toimub. Soovitan seda lugeda 1. klassi lastele. See on õpetus lastele, mida tohib raamatukogus teha. Pildid näevad välja, nagu oleksid plastiliinist tehtud. Hästi joonistatud.
Nora Elise, Ib

          Küll on tore, et meie koolist on selline vahva raamat kirjutatud. Mulle meeldib, et selles raamatus lugesid lapsed raamatuid. Et targaks saada, tuleb palju raamatuid lugeda.
Säde Liisa, Ia

          Ma õppisin sellest raamatust, et raamatukogus ei tohi süüa ja joosta. Sain teada, et Super-Raamatukogutädi räägib koolimajaga.
Liisa Brith, Ia

          Raamatukogus ei tohi karjuda, joosta ega šokolaadi süüa ja limpsi juua. Mõtlesin suuri mõtteid, kujutasin asju ette. Kui raamatukogus on rahulik, siis hakkab jutt minu peas ringi käima.
Joosep, Ia

          Mulle meeldis raamat, mille pealkiri oli „Neljanda korruse kangelane“, sest seal oli superkangelane, kes ei olnud Batman ega Spider-Man, vaid Rocca al Mare Kooli raamatukogutädi.
Gustav, Ia

 

MEIE MATK 2014

 Rocca al Mare Kooli sügismatk Kõrvemaal tõi kokku sajad pered ratast sõitma, jooksma, kõndima ja veetma toredat päeva värskes õhus.
          12. septembril kogunes XV lennu õpilaste ja õpetajate korraldustiim ning hakkas märgistama radu ja ettevalmistama registreerimislaudu. Laupäeva hommikul kell 10 algas registreerimine ning parkla täitus varakult. Varsti oli mets täis õpilasi ja nende peresid. Lapsed said veeta aega ronimisplatsidel ja mänguväljakutel, vanemad proovisid disc-golfi, seenelised seiklesid metsas.
          Kell 11.15 anti start 23 km rattasõidule, millest võttis osa ka mullune võitja, Rocca al Mare Kooli direktor Kaido Kreintaal, kes lubas valmistada igale temast kiiremale ratturile finišis pannkoogi. Rada oli pikk ja konarlik, tõustes tihti kõrgustesse ning kiirete laskumistega. Võistelda sai ka viiekilomeetrisel avatud rajal rattaga, joostes või keppidega kõndides. Üks noor õpilane läbis raja koguni üherattalise sõiduvahendiga.
          Osalejad said nautida sooja sööki Kõrvemaa spordikeskuse ja terviseraja kohvikus ning tasuta suppi ja saiakesi RaM Kooli õpetajatelt. Ilm oli päikseline ning tuuletu, õhku täitis laste naer ja inimeste sumin. Osavõtjad olid innukad ja visad - emotsioonid olid laes. Kõige pikemal distantsil aitasid ratturitel motivatsiooni üleval hoida abituriendid, kes ootasid ja valvasid vahepunktides. Rattasõit möödus suuremate kukkumisteta ja enneolematult sujuvalt, osavõtjaid oli rekordarv. Päev lõppes auhindade jagamisega parimatele ning pannkoogilõhnaga. Ilus nädalavahetus sai Meie Matkal osalenud perede jaoks positiivse alguse ja pakkus kuhjaga emotsioone.

Daniel Erik Raidjõe, 12B

 


 

ROCCA AL MARE KOOL JA PRAKTIKANDID

Praktikantide huvi oma praktikat just Rocca al Mare Koolis sooritada on viimastel aastatel kasvanud. Kui meenutada ühe õpetaja kirjeldust, kuidas noored tudengid varemalt pidasid RaM Kooli asukohta isegi Tallinna Ülikoolist liiga kaugeks, siis eelmise aasta kogemuse põhjal võib öelda, et kõige kaugemad praktikandid saabusid meile Tartust ja Koblenzi linnast Saksamaalt.
          Kõrgkoolide poolne koostöösoov on eriti tähelepanuväärne nooremas kooliosas (Tallinna Ülikool, Tallinna Pedagoogiline Seminar). Kindlat ainevaldkonda silmas pidades on enim praktikante olnud kunstiõpetuses, emakeeles, geograafias, prantsuse keeles ja kehalises kasvatuses (Tallinna Ülikool, Eesti Kunstiakadeemia, Tartu Ülikool).
          Kuna RaM Kool kuulub alates 2013./14. õppeaastast Tartu Ülikooli innovatsioonikoolide hulka, on just see õppeasutus koolitanud RaM õpetajaid välja mentorõpetajateks. Läbitud koolitused, mis olid eelkõige mõeldud õpetajate juhendamispädevuse tõstmiseks, lubasid meie kolleegidel koos tulevaste õpetajatega tegeleda uuelaadsete nutilahenduste, refleksiooni ja supervisiooniga. Innovatsioonikooli programmis osaledes on olnud mõnel õpetajal võimalus teha ülikooliga võrdväärset tööd, see tähendab võtta üle koolitaja roll ning jagada oma oskusi ning kogemusi laiemale õpetajaskonnale üle Eesti.
          Meie kooli sõbralikkusest, avatusest ja innovaatilisusest on kasu saanud praktikandid Saksamaalt, kes sooritasid Meyen-Koblenzi töötukassa ja Eesti Töötukassa eestvedamisel ühes Eesti ettevõttes oma praktika. Tegemist oli ainulaadse projektiga, mille raames pikalt töötud olnud noored inimesed said võimaluse naasta tööellu, tunnetada oma piire ning koguda jõudu elus edasiminekuks. Programm lõppes septembris toimunud rahvusvahelise kongressiga Saksamaal, kuhu kutsuti tagasisidet andma RaM kooli esindaja.
          Praktikantide edasise käekäigu üle jõuab tavaliselt kooli vähe teavet, kuid selle aasta alguses on juhtunud midagi erilist: prantsuse keele praktikant tuli peale praktikat meie kooli tööle. Armsal kolleegil Helenal on varuks veel üks üllatus, nimelt on tema puhul tegemist RaM kooli lõpetanuga.

Helen Tiitus

 

 

 

 

RÕÕM ÕPETAJATE PÄEVAST

   3. oktoobril tähistatud õpetajate päev kujunes rõõmsalt meeleolukaks, mille eest kandsid kõigepealt hoolt abituriendid, kes olid ettevalmistanud suurepärase kava esmapäevase hommikukogunemise vaimuka paroodia võtmes. Noorte huumorimeel, näitlemisoskus ja õpetajate parodeerimine täpsete karakterjoontega naerutas saalisistuvaid päevakangelasi pisarateni. Seejärel läksid abituriendid proovima, kuidas tundide andmine klassi ees ka reaalselt välja kukub.
         

          Algklassides andsid tol päeval  tunde lapsevanemad. Kogu päev sujus tõrgeteta tänu Annika Tallinna laitmatule korraldusele.

Tunde andsid:
Ia - Ruth Rauba ja Tõnis Osvet; Ib - Hele Soomets, Tiina-Liina Uudam; Ic - Tiiu Sildam, Indrek Kivisalu, Birgit Bollverk-Talpas, Heidi Doronin; IIa - Elena Klais, Siiri Mahon; IIb - Evelyn Lumi, Jaana Altsaar; IIc - Age Uudmäe, Maris Kunila ja Julia Saun; IIIa - Britte Maidra; IIIb - Annika Vigur, Hede Kerstin Luik; IIIc - Ivar Vendelin, Jens Christiansen, Reet Kalmet, Miret Tuur; IVa - Madle Mühlbach; IVb - Kristi Mäe, Lea Kimber- Kaarma; IVc - Kristel Asmer, Eike Hellerma, Annika Saukas.

          Pärast tundide lõppu korraldati õpetajatele pidulik koosviibimine Tallinna Õpetajate Majas. Õpetajaid kostitati maitsva söögiga, hingele pakkusid kosutust Tallinna Balletikooli õpilased ja Peedu Kassi muusikaline kollektiiv.
          Oleme siiralt tänulikud kõigile lapsevanematele, kes panustasid selle nimel, et meie päev oleks tõeliselt eriline ja ilus! Tundsime end väga hoituna! Aitäh, Taavi Jakobson, Indrek Neivelt, Kuuno Kirspuu, Kadi Asmer, Eveli Ilvest, Karmen Palts, Katrin Saali Saul, Marilin Kvell, Risto Ojassaar, Heidi Toome, Mirjam Viikberg, Charlie Viikberg, Maire Milder, Merje Karu, Kairi Valgerist, Tiia Raidma, Mare Orav ja Janne Lass.Uus kitarr väikestele muusikahuvilistele
          Lisaks täismõõdus kitarridele on meie koolil nüüd olemas ka poolkitarr, ikka selleks, et väiksematel muusikahuvilistel tüdrukutel-poistel kitarriga sõprust sobitama hakates pill käepärasem tunduks. Täname lapsevanemaid Evelin ja Arne Otsa ning soovime noortele muusikutele kestvat mängulusti!

 

  

LÄHIAJA SÜNDMUSED

3. novembril RaM Teaduskonverents. Huvitavate õpilasuurimuste avalikud esitlused vanemas kooliosas.

10. ja 11. novembril hommik isadega. Algklasside õpilased on ette valmistanud etteasted rõõmustamaks oma isasid ja vanaisasid toredal isadepäeval.

15. novembril TEDxYouth@Tallinn on terve päev täis inspireerivaid kõnesid ja muusikat, põnevaid vestlusi ning tegevusi noortelt ja noortele, et inspireerida kõiki kaasa mõtlema ja oma unistusi teoks tegema.

29. novembril EAK autoriõhtu. Autoriõhtu on enesearendamise kursuse avalik lõpueksam.

5. detsembril RaM Tants 2014. Taaskord on võimalik end väljendada läbi tantsu. Korraldajad ootavad rohket osavõttu! Andke oma osalemise soovist teada Ingridile, Reinele, Heleenile või Susannale.

.

 

 

 

To change your subscription, click here.