RAM 21 KOKKUTULEK TÕI KOOLIMAJJA PALJU RÕÕMU!

RaM 21 kokkutulek, esialgse pealkirjaga RaM 20 juubelikokkutulek, sai lõpuks (meie ühiseks rõõmuks)  suvises koolimajas teoks. Poolteist aastat ettevalmistusi ja stardivalmis olekut viis oodatud sündmuseni: 14. augustil  täitus koolimaja   meie  vilistlaste ning endiste ja praeguste Rocca al Mare Kooli õpetajatega.

Sündmus sai traditsioonidele kohaselt alguse juba koolimaja ees, kus peole saabujaid tervitasid spaleeris seisvad õpetajad. Omamoodi hümniks kujunenud räpiloo “Kollane ja must” saatel sai õhtu kooli aulas meeleoluka alguse.

Vaid selleks eriliseks õhtuks tulid taas kokku mitmed meie kooliaja muusikalised koosseisud. Lavale astusid noortekoori vilistlased õpetaja Helerini juhatamisel ning ansamblid Vaatab Jooksvalt ja Spektraalne Karu. Tantsumuusikat mängisid meie külalisesinejad ansamblist Dopamiin, kellega koos esitasid loo ka meie vilistlastest lauljannad Anna Pärnoja ja Marie Vaigla.

Õhtu programmist ei puudunud taaskohtumised klassijuhatajatundides, kus võis lähemalt oma elu ja olu lennukaaslastega jagada. Traditsiooniliseks õhtu lõpunaelaks kujunes meie legendaarne punkansambel JuKu, kes koos publikuga pani peo programmile vägeva punkti. Õhtu saatsid hommikutundidesse meie vilistlastest DJ-d.

Kindel on see, et iga viie aasta tagant toimuv juubelikokkutulek on väga oodatud sündmus ning seegi kord pakatas koolimaja rõõmsatest taaskohtumistest, lugudest ja mälestustest. Tegemist on omamoodi ajarännakuga. Kindlasti on kahekümne ühe aasta jooksul üht-teist muutunud, aga 14. august tõestas taas, et RaM Kooli vaim püsib endine.

Suur tänu RaM Kooli vilistlaskogule ja kõigile sündmuse korraldajatele!

 

Fotode autor Rauno Liivand

TALU TOIDAB

2020. aasta sügisel otsustasid meie kooli aktiivsed õpetajannad Kristel Nuume, Kadi Asmer, Kaie Mei, Kaisa Kangur, Ingrid Pärloja ja Katrin Rodi kirjutada PRIA projekt „Talu toidab“. Projekti raames tuli  1.- 4. klassi õpilastel külastada talusid ja aiandeid, et saada uusi teadmisi sellest, kuidas toit meie lauale jõuab.

1. klassid külastasid Saida piimafarmi ning said uusi teadmisi piimatoodetest. Kõige põnevam oli degusteerimine. Sai maitsta juustu, kohupiima ja jogurtit. 

2. klassid külastasid Sagro aiandit ja Madila mahefarmi. Kõige meeldejäävam oli sinepi valmistamine, vikatiga niitmine ja põllutöömasinate hingeeluga tutvumine.

3. klassid külastasid Küti-Uuetoa linnutalu, kus elab ligi 90 erinevat linnuliiki. Lastel oli suurepärane võimalus neid sulelisi oma silmaga kaeda ja nende munadele pilk peale visata. 

4. klassid käisid Lauri-Jaani talus. Nemad said tutvuda samuti põllutööriistadega, erinevate teraviljadega ning teraviljatoodetega. Iga laps sai kaasa paki pudrumaterjali. 

Nendele vahvatele külastustele panime punkti projektinädalaga. Iga klass sai tutvustada noorematele õpilastele kõike seda, mida taludes ja aiandites teada saadi. Selline tegevus andis lastele võimaluse olla ise õpetaja rollis. Nad said harjutada, kuidas esineda, õpetada ja juhendada. 

Esimese klassi lapsed said „lehma lüpsta“, vissit voolida ja maitsta erinevaid piimatooteid .

Teise klassi lapsed valmistasid sinepit, said teada põnevaid fakte aedviljade kohta ja neid ka maitsta.

Kolmanda klassi õpilased võtsid ette katsed munaga, munast tehtud toitude pimedegusteerimise ja kana meisterdamise.  

Neljandate klasside õpilased maitsesid erinevatest teraviljadest tehtud küpsetisi, said teadmisi teraviljadest ja põllutööriistadest.

Lastel on hea võimalus saadud teadmisi kasutada toidu- ja loodusõpetuse tundides. Projekti õnnestumine innustas meie õpetajaid sellega jätkama. 

Otsime koostööpartnereid – TALUSID\AIANDEID\FARME jms, kes oleksid valmis lapsi ja nende õpetajaid vastu võtma ning oma saaduste kasvatamist meile tutvustama. Eelmise aasta kogemusest meeldisid lastele enim need külastused, kus sai ise tööd teha, midagi katsuda, midagi puutuda, midagi päriselt ära teha jne. Seega olekski meil näiteks suur soov leida talu, kus saaksime kevadel 4. klassidega kartuli maha panna ja sügisel 5.klassidega üles võtta.

Kui sul on keegi, kes sellises valdkonnas toimetab, siis ootame infot aadressile hiljemalt 28.10 kadi.asmer@ramkool.edu.ee  

Rõõmsate kohtumisteni uutes talukohtades juba järgmise aasta kevadel!

Monika Gorkin ja Kristel Nuume

Oktoober 2021

MEIE MATK 2021 PANI RAAMIDEST VÄLJA MÕTLEMA

Taaskord toimus meie kooli traditsiooniline, seekord lausa juubelihõnguline Meie Matk. Selgi aastal olime sunnitud mõtlema raamidest välja ning meie ürituse sünnipaika, Kõrvemaale, üheskoos minna ei saanud. See ei vähendanud sugugi sportijate ja matkajate hulka. Kasutades nutiseadet ning valides just endale sobiv spordirada, sai iga huviline mõnusalt teele asuda.

5 km jooksuraja läbisid sel korral 192 jooksjat. Neist kõige kiirem on muidugi lapsevanem Ivar Sikk, tema tuules on nii mõnigi RaMikas  varasematelgi aastatel Kõrvemaa radadel isikliku rekordi jooksnud. 23 km rattadistantsi läbisid 64 sportlast. Seekordse rändkarika võitis lapsevanem Priit Reichmann. Ka matkaselle oli omajagu, kes perega mõnusalt Eestimaa loodust avastasid. Kokku osales seekordsel üritusel 360 spordisõpra.

Kiitus ka meie kooli õpetajatele, kes leidsid jõudu ja energiat ka ise mõnel distantsil end proovile panna. Kiireim õpetaja jooksurajal oli Reet Lainoja ning rattasõidus saavutas naiste arvestuses esimese koha Liina Reichmann.

Täpsem info tulemuste kohta on leitav SIIT.

Eraldi tahaks välja tuua kõige aktiivsema spordiperekonna, kelleks on perekond Reichmann!
Meie Matkal osales kogu pere: isa Priit, Ema Liina, pojad Fred ja Jakob ning kõik saavutasid ka suurepäraseid tulemusi!
Olete meile eeskujuks!

FOTO: Ingrid Tullus

Palju õnne kõikidele osavõtjatele, olete oma tervisele teinud tubli auhinnalise kingituse. 

Palju õnne ka kõikidele võitjatele!

Lööme plaksu ja täname südamest meie toetajaid ja koostööpartnereid. Aitäh, Are Altraja ja Sportland. Aitäh, perekond Kaha ja AS Kalev! Aitäh, Rainer Virve ja Telliskivi kohvi. Aitäh, Super Skypark! Aitäh, Urmas Paejärv ja Antrotsenter!

Kohtumiseni juba järgmisel aastal! Kus ja kuidas, seda näitab aeg, 

Meie Matk 2022 toimub igal juhul.

 

ÕPETAJATE PÄEVAL JAGASIME TUNNUSTUST!

 

Mõned mõtted igast tunnustuse saajast:

 

Sa oled oma aine andunud fänn. Oled väga loominguline, kuid loomingulise inimese kohta üllatavalt süsteemne ja põhjalik. Sa oled  positiivse auraga inimene, kelle lähedal tajume alati rahu. Oma tasakaaluka meelega juhendad Sa paljude meie õpilaste loovtöid ja uurimusi. Hästi tunnevad siin end nii juhendatavad õpilased kui ka kolleegid, sest Sa lahendad mängleva kergusega  korraldusliku tööga kaasnevad probleemid. Igal aastal käib väike rebimine, kes Sinuga ühes kollokviumirühmas olla saaks, sest seal, kus oled Sina,  laabuvad asjad.  Õpetajana on Sul imeline oskus luua tundidesse inspireerivalt vaba, rõõmus ning sõbralik õhkkond, ent samal ajal oled nõudlik ja distsiplineeriv. Sa oskad sütitada huvi ja märgata andekust. Sinu tunnis tunneb iga pintsli haaranud õpilane end kunstnikuna või kunstinäitusel viibiv noor ägeda kunstikriitikuna. Annad neile loomingulised tiivad ning suunad nägema ilu enda ümber. Aitäh Sulle, et meie staažikad õpetajad saavad end kaunistada ainulaadse ehtega. Meie oleme kindlad, et Sa oled sündinud õpetaja, kuigi ilmselt veelgi enam andekas ehtekunstnik. Oleme õnnega koos, et meil olemas oled!

Aasta gümnaasiumiõpetaja 2021 

Aitäh Sulle, armas Margus!

 

Sa saabud meie kollasesse koolimajja kõige varem ja lahkud kõige hiljem. Juba augustikuu lõpus ilmuvad e-kooli kodutööd, mis peavad valmis olema detsembriks. Sa oled klassijuhataja, kes hoiab oma õpilasi kursis kõigega. Ka näiteks 3. klassi tasemetöö ajaga, kuigi me õpime gümnaasiumis. Me ei unusta kunagi legendaarseid loodusklasse, kus Sa öörahu nimel meid kella kolmeni öösel koridoris valvasid ja poisse teiste tubade voodite alt välja tirisid. Aga me saime selle ruttu selgeks, et ööd ON magamiseks. Nota bene ja kolm hüüumärki: me juba igatseme Sind! Aitäh, et olid kõik need pikad ja rasked aastad meiega ja nägid, kuidas väikestest rüblikutest said täitsa normaalsed inimesed. Armastame Sind väga! 

Sinu noored ja vaprad ja ilusad XXI lennust

Aasta klassijuhataja 2021, Tallinna aasta klassijuhataja

Aitäh Sulle, armas Olga!

 

Kui Sa esimesel päeval kooli tulid, siis olid Sul juustes kaks punupatsi, jalas rombidega põlvikud ja seljas koolivormi pihikseelik. Sellest hetkest peale oled Sa suure osa oma elust veetnud selles kollases koolimajas. Ikka südamega kohal ja rõõmsameelsus kaasas. Ausalt öeldes ei mäletagi täpselt seda hetke, kui Sa õpilasest kolleegiks said. Sa oled esimesest hetkest olnud meie jaoks sõber. Sõber õpilastele ja sõber kolleegidele. Sõber meie koolile, sest  evid endas iga päev meie kooli väärtusi. Oled tasakaalukas ja iseendaga suurepärases harmoonias. Sinuga koostöö laabub sõnadeta, sest haarad lennult ja taipad õhust. Ilmselt oled  otsustanud, et muudad oma headusega maailma ja inimesi enda ümber. Mis oleks meie kool ilma Sinuta? Ilma Sinu korraldatud kooliürituste või läbi aegade ägedama vilistlaspeota? Sind jagub tõesti kõikjale: oled õpetaja, klassijuhataja, bändikaaslane, tantsuseadja, liikumisjuht; oled osaline kõikide meie traditsioonide ja ürituste korraldamisel, hoiad silma peal huviringidel. No ja mõnikord paned selga munakostüümi, sest vahel on ka kanal vaja munalt nõu küsida, ja siis kõnnidki sellega mööda Tallinna tänavaid. Sul on imeline oskus usaldada Elu ja teha kõike siin maailmas suurima rõõmuga. Just nii Sa tavaliselt vastad: „Suurima rõõmuga!“   

A -tähega algab Armastus ja algab Aneta. Ja tegelikult on see (peaaegu) üks ja seesama. Aitäh, kallis ilus inimene! 

Aasta huvialaõpetaja 2021, Tallinna aasta huvialaõpetaja

Aitäh, armas Aneta!

 

Sa oled nutikas, lahke ja väga abivalmis. Oled rõõmsameelne ja rahulik ning me saame Sind usaldada. Oled meie jaoks alati olemas – nii koolis kui ka väljaspool seda. Sa tead küll, et me pole enam pisikesed, aga ikka nunnutad meid. Tegelikult see meeldib meile! Eks Sa vahel ikka pahandad ka meiega. Kui just väga vaja. Aga tegelikult mõistad Sa meid alati ja selgitad asju rahuliku häälega. Sa oled väga tark ja Sinu supervõime on matemaatika. Me ei suuda ära imestada, kuidas Sa tead kõiki vastuseid! Sulle on oluline, et me saaksime uutest teemadest hästi aru ja siiamaani piilume Sinu tehtud õppevideoid Google Classroomis. Meil on kahju, et me Sind enam iga päev ei näe, aga meid teeb nii rõõmsaks, kui Sa aeg-ajalt meie juurest läbi hüppad ja küsid, kuidas meil läheb. Sinuga on alati tore teed juua ja juttu rääkida. Sa lähened asjadele positiivselt ja huumoriga, isegi siis, kui meie suures ämblikuhirmus Sinu juurde jookseme. Sa oled parim klassijuhataja, kes on väga ilus, alati toetav ja täiega vinge. Aitäh, et oled olemas! Ära kuhugile kao!

Sinu VIA

Aasta klassiõpetaja 2021

Aitäh Sulle, armas Reet!

 

 

Tänu Sinule on meie kooli õpilaste omavahelised suhted hoolivad ja lugupidavad. Meid kasvatatakse siin inimesteks, kes suudaksid end juhtida kooskõlas südame ja mõistusega. Vanemad õpetavad nooremaid, olles ise väärikaks eeskujuks. Oskame märgata riske ning juhtida end tegema julgeid ja õigeid otsuseid. 

Sa oled siiras ja rõõmsameelne. Probleemide ja konfliktide lahendamisel leiad Sa tasakaaluka lahenduse, kus kõik osapooled tunnevad end mõistetuna ja hästi. Sa oled töökas ja väga täpne - ikka õigel ajal kohal ning kõik vajalik tehtud. Sa teed palju ja jõuad palju. Oled ettevõtlik ja Sinule saab alati loota. Sinuga koos on hea eluraskustele vastu astuda, sest Sa oled toetav ja mõistev. Sa leiad kõigis midagi erilist ja oskad seda imeliselt esile tuua. Tekitad meis enesekindlust ja tõstad tuju. Sul on tugev empaatiavõime ning Sulle ei peagi ütlema, et on mingi mure: Sa tead seda juba ette ja pakud abi. Oled suurepärane kuulaja ja Sinuga on hea rääkida - ükskõik mis teemal. Sa oled tark ja räägid põnevaid lugusid. Sa armastad väga oma klassi ja hoolid meist päriselt, hoiad meid koos ja õigel rajal. Sinu valmistatud toidud, eriti pannkoogid, on imemaitsvad. Sa oled ilus ja nooruslik. Kõikides Sinu tegemistest kiirgab välja Sinu hea süda. Oma klassiga koos lähed Sa läbi tule ja vee. Vahel ka sõna otseses mõttes. Mõistad nalja ja oled suur tantsulõvi. Oled meile suureks eeskujuks ja meie parim sõber!

Sinu XIIC

Aasta tugispetsialist 2021, KiVa meeskonna hing ja süda

Aitäh Sulle, armas Cattre!

 

Sa oled meie kollases koolimajas olnud esimesest päevast peale. Kui küsida, kuidas kujutada  üht Rocca al Mare kooli õpetajat, siis peakski kirjeldama just Sind. Nägema Sinus seda ajatut õpetajat, kelles on hingesügavust ja kes annab edasi igipõlist tarkust - sellist teadmist, mis ei tule sundides, vaid terendab oma headuses kui kevadine kuldne päikesekiir.  Sa oled kui igavest noorust kandev  Hera -  aga mitte hesperiidide õuntes ei peitu Sinu nooruslikkuse võlu, vaid just Sinu mõtetes - oskuses  kirjanduse kaudu üha uusi ja uusi maailmu oma värvirikkuses avada.

Sul lihtsalt on üle kooli tuntud Hea Õpetaja maine. Sa toetad õpilasi võimalikul parimal moel, näed nende võimeid ja tood esile eluks vajalikud oskused. Põhikooli õpetajana võiks öelda, et Sinu töö on justkui lõputuna näiv missioon. Konkureerides kireva nutimaailmaga, tuleb Sul hoida noorte huvi oma keele ja kultuuri vastu. Ja seda ikka oma armastaval ja inimlikul moel.  Su õpilastel on lugemisvajadus iseenesest mõistetav voorus ning eneseväljenduseks ei peagi nad enam mitmeid pliiatseid tükkideks purema. Imestame ja imetleme Sinu oskust uskuda ja näha inimestes alati ainult head. Paar sõna Sinuga ja tunnetamegi, kuidas rahu ja rõõm  meissegi poetub. Oled kadestamisväärselt ilus inimene ning me ei saa mööda vaadata Sinu alati maitsekast stiilitunnetusest. Õnnelikud on need, kes saavad olla Sinu lähedal!

Aasta põhikooliõpetaja 2021

Aitäh Sulle, armas Leila! 

 

Sa oled kõige toredam õpetaja, keda  tunneme. Täpselt Sinust me kooli tulles unistasime. Iga kord, kui me Sind näeme,  oled Sa rõõmus ja lahke. Tänu Sinule on meil koolis hea olla. Sa ei anna meile eriti koduseid töid, aga me peame hästi palju lugema. Ja see tuleb meil juba päris kenasti välja. Sa oled väga kannatlik, isegi kannatlikum kui meie emad. Sa oled meile nagu kiirabi. Näiteks oskad Sa samal ajal meile tundi anda ja aidata mõnel lapsel valust üle saada. Sinuga saab palju nalja ja Sulle meeldib meiega koos naerda. Sa õpetad meile vahvaid laule ja joonistamist. Sa joonistad väga hästi, kuigi oled vasakukäeline. Sa oled meie jaoks alati olemas, ja kui meil on mure, siis me tuleme kohe Sinu juurde. Sinuga koos on põnev õppida ja ei hakka kunagi igav. Sul on väga nunnu laps ja Sa oled meile väga kallis! Küll meil on vedanud, et Sina just meie õpetajaks said!

Sinu IIC lapsed

Aasta noor õpetaja 2021

Aitäh Sulle, armas Maris!

 

Uudiseks vist pole see, 
kes meil palju sporti teeb.
Spordis hiilgab Alari,
kuid ta ei võida alati!

 

Tiitli saab üks teine isik,
kellel väiksem spordipisik.
Sport tal siiski huvi pakub,
seda teistelegi nakkub.

 

Koolis rahvast kokku ajab,
maja tema häälest kajab.
Ujulas ka samamoodi
üles võtab võimsa noodi.

 

Kutsub kõiki staadionile,
olgu õues külm või pime.
Trenni igal teisipäeval
päris mitmed naised läevad.

 

Eks ka ise trennis müttab,
astub rõõmsalt ühte ritta
kõhnade ja paksudega,
treenib käteplaksudega.

 

RaMi noor ei taha enam 
olla nutisõltuvuses
kui on näha emalõvi 
spordi propageerimises. 

 

Mitte ainult spordirindel 
pole imeline ingel.
Vaid ka hingelt kultuurivinge – 
see on enamgi kui kindel.

 

Pole ühtki etteastet,
üritust või keelekastet,
kus ta poleks esimene
näitleja ning inimene.

 

Kui on plaanis teha aktus,
etendus või väike kaktus,
mõtleb välja võimsa kava,
ealeski see pole sama.

 

Suudab kanda kõiki rolle,
targemaid ja õige lolle. 
Õhtujuht või Hannes Tamjärv –
alt ei vea tal iial närv.

 

Kuhu edasi võiks minna?
Loomulikult ikka sinna,
juhi abi selja taha,
koolijuhiks – poleks paha!

 

Kultuuripööre oleks hiilgav: 
kõiki kaasav, mitte piirav. 
Raamidest ta välja mõtleb, 
julgelt seda sulle ütleb.

 

Vorst, pasteet, hüvasti dieet –
vaimu vitamiin on pieteet. 
On motivaator number ÜKS,
igaüht innustab ta sõbralik müks.

 

Suhtleb vabalt kõigiga, 
vanusest ei hooli ta.
Nii võib hommik alata, 
kas essaka või raugaga.

 

Kes on see naine imeline?
Kas on ta üldse inimene?
Jah on, te tooge ruttu kringlid!
Palju õnne, armas Ingrid!

Aasta spordisõbralik õpetaja 2021, Tallinna spordisõbralik õpetaja

Aitäh Sulle, armas Ingrid!

 

2021. aasta haridustegu Rocca al Mare Koolis

Rocca al Mare kooli keeleõppe uuendus 2020/2021 õppeaastast: saksa ja prantsuse keel a-keelena ja inglise keel b-keelena. Aitäh võõrkeelte õppetoolile! 

 

 

UUED ÕPETAJAD RAM KOOLIS

INDRA MEHINE

Olen pärit kaunist mereäärsest külast Ida-Virumaal (Toila lähedal). Meri ning mets on minu jaoks igal aastaajal südant täitev kooslus. Seetõttu olen harjunud oma aega veetma looduses kas jalutades, matkates või sporti tehes. Lisaks sellele käin sageli rattaga sõitmas, ujumas või saalis treenimas. Üheks minu spordialaseks kireks on MMA. Minu magistrikraadi õpingud möödusid Tartu Ülikoolis, armsas Tartu linnas. Siis ei jõudnud ma praktikumide ajal ära oodata "päris" õpetajaks olemist. Mulle meeldib tundides kõige rohkem oma õpilastega suhelda (võimalusel alati inglise keeles), neid tundma õppides saan paremini planeerida meie õppetööd. Samuti on alati tore leida midagi ühist oma õpilastega. RaM kool ning kõik minu kolleegid on mulle igapäevaselt nii abiks, eeskujuks kui ka suureks inspiratsiooniks. 

 

IRENE ARTMA

Mulle meeldib minu töö, eelkõige võimaluse pärast olla päevast päeva koos noorte inimestega, kes hoiavad elu virgena, üllatades mind oma mõtete, tegude ja fantaasiaga. Minu jaoks tähendab õpetajatöö elukestvat õppimist, kusjuures õppija rollis olen kindlasti ka mina iga päev.

Kui ma ise koolis käisin, vedas mul õpetajatega, alates minu esimesest klassijuhatajast Urve Škiperovist Paide koolis kuni TSIKi treenerite ja õpetajateni välja. Just nendelt olen saanud väärtused, millest juhindun oma töös iga päev – austan ja toetan oma õpilasi, teadmiste omandamise kõrval teadvustan ka aususe, abivalmiduse ja tänulikkuse tähendust ja tähtsust.

Veel meeldib mulle minu ameti juures see, et võin segamatult lapsemeelselt vaimustuda pealtnäha lihtsatest asjadest, mis tegelikult võivad olla alguseks, pöördepunktiks või inspiratsiooniks mõne noore arenguteel.  Olen õnnelik ja rahul, kui õppetegevuses tekib sünergia, mille tagajärjel sünnib nauditav tulemus nii õpilastele kui mulle. Siis tavatsen oma õpilastele öelda: „Aitäh põneva tunni eest, mul oli teiega huvitav olla!“

Ma kordan: mulle meeldib minu töö väga, aga ometi on sellest ülevam tunne, kui mu kolmeaastane lapselaps Sebastian poetab oma käe minu kätte ja ütleb mulle nõudlikult: „Tule minuga, Ireneke!“ 

 

DEJAN DELEV

Olen sündinud Makedoonias (nüüd Põhja-Makedoonia), kus  omandasin  bakalaureuse kraadi. Saabusin Eestisse juhuslikult (EVS programmiga – Euroopa vabatahtlikud teenused) ja töötasin terve aasta Haabersti Noortekeskuses. Siis ma teadsin, et ma tahan siia jääda ja et Eestist saab minu uus kodu. Olen elanud siin juba 12 aastat ja paar aastat tagasi sain endale ka Eesti kodakondsuse. Vabal ajal  tegelen enamasti lapsega (varsti tuleb teine ka), aga samuti meeldib õhtuti koeraga jalutada ja muusikat/podcaste kuulata. Olen suur spordifänn ja kasutan ära iga võimaluse, et jalgpalli vaadata (mu lemmikmeeskond on Tottenham Hotspurs).

 

BRITT PALUMAA

Olen sündinud Viljandis, kuid suurema osa elust elanud Kakumäel. Prantsuse keele õpingutega  alustasin teisest klassist GAG-is, just siis, kui  logopeed oli mu kurgu r-i suutnud välja juurida. Nagu paljude asjadega elus, alguses ei saanud vedama, pärast pidama. Niisiis, kui mul tuli teha otsus, mida pärast 12ndat klassi õppima minna, teadsin, et prantsuse keelt jätta ma ei suuda. Peale gümnaasiumi lõpetamist suundusingi nii Inglismaale kui ka Prantsusmaale, et õppida ajalugu ja prantsuse keelt.

Vabal ajal meeldib mulle väga suusatada, talisuplust harrastada ning ka käsitööga tegeleda. Muide, Rocca al Mare koolis olen ka põhikooli ajal õpetaja Tiia ujumistrennides osalenud, nii et rõõm on siin koolis taas käia, nüüd juba ise õpetajana.

 

GEA REBAS

Sündinud Viljandis. 
Kasvanud Kehtnas. 
Koolis käinud Kehtnas, Pärnus, Raplas, Tartus ja Tallinnas. 
Õppinud usuteadust, reklaami ja imagoloogiat, eesti keele ja kirjanduse õpetajaks.
Vaimustun disainist, arhitektuurist, filmikunstist, elektroonilisest muusikast, kunstist, kirjandusest ja vintage’ist. 
Rõõmustan, et olen ema kahele armsale pojale. 
Lähen ikka ja jälle rappa, mere äärde, Hiiumaale ja Ülosse. 
Unistan lohesurfist ja sellest, et võiksin saada parimaks võimalikuks versiooniks iseendast. Kogun erilisi hetki.

 

LÄHIAJA SÜNDMUSED
  • november - meelerahukuu
  • 04. detsembril RaM Tants 2021
  • 10. detsembril Vaikuse Tuba
  • 16. detsembril jõulupäev
  • 17. detsembril kontsert-jumalateenistus Kaarli kirikus