Konseptsioon

Hispaania õppekeskuse alusväärtusteks on ÕNNELIKKUS, EETILISUS ja VAIMSUS. Ka meie pedagoogiline kontseptsioon nagu Rocca al Mare Koolilgi on suunatud sellele, et kogu koolipere, eriti aga iga laps, kannaks endas praegu ja tulevikus just neid kolme väärtust.

Laps astub kooliteel. Meie siin Hispaania õppekeskuses nimetame seda VALMISOLEKUTE KUJUNEMISE TEEKONNAKS. Laps on eluterve, loov, uudishimulik. Omanäoline ja andekas. Ta märkab ja aitab teisi, õpib ja kasvab koos teistega. Ta on õpilane. Ta on õpetaja. Ta silmad ja süda on avatud. Teda nähakse sellisena nagu ta on. Ta julgeb olla selline nagu ta on. Tema edenemise mõõdupuuks on isiklik areng, mille toetamine saab teoks läbi ISESEIVUSE, VASTUTUSE, AVATUSE ja JUURTE.

Koolitee kulgeb oma ajast ees – selle lõpp asub kusagil tulevikus. Koolitee viib maailma, kuid VÕIB ALATA SAMUTI MAAILMAST. VALMISOLEKUTE KUJUNEMISE TEEKONNA tugevust laotakse läbi UNISTAMISE, ÕNNELIKKUSE, TAHTEPANUSE, KOHALOLEKU, MITMEKÜLGSUSE ja ENESETEOSTUSE. Iga lapse koolitee on erinev. Igaüks käib seda ise – kodu ja õpetajate juhendamisel.

Laps UNISTAB. Tema unistused muudavad maailma paremaks. Tulevikus. Praegu. Täiskasvanuna jätkab ta unistamist. Ja arenemist. Ja loomist. On eluterve, omanäoline, õnnelik, vaimne ja eetiline. On tugevate Eesti juurtega maailmakodanik. Just nagu meie kooli pere.