“Georg ja universumi salavõti”

Stephen Hawking ja tema tütar Lucy kirjutasid esmakordselt koos lasteraamatu, mis viib lugeja põnevale kosmosereisile. Stephen on tuntud üle maailma kui füüsik ja kosmoloog, kes on avardanud meie teadmisi maailmaruumist. See raamat on kooslus ilu- ja teadmekirjandusest, mis on kirjutatud väga lihtsas kirjakeeles ja teeb selle lastele väga kergelt loetavaks ning arusaadavaks.

Selle raamatu peategelane on Georg, kelle vanemad on väga looduslähedase elustiiliga ja hoiavad oma poega eemale elektroonikast. Ühel päeval sattus ta mahajäetud majja, mis asus tema kodu kõrval. Ta avastas, et selles majas elavad tüdruk nimega Anni ja ta isa, kellel on kõige targem arvuti maailmas. See arvuti suudab avada ukseavasid kosmosesse, millega Georg ja Anni lähevad paljudele kosmoseseiklustele. Lisaks põnevatele seiklustele võib raamatust leida huvitavaid pilte ja fakte universumi kohta.

Raamat on kaasahaarav ja huvitav igas vanuses lugejale. Minu arvates selle raamatu põnevaim sündmus oli kui Erik, üks teadlane, kukkus musta auku ja Georg pidi üksi leidma viisi, kuidas ta sealt päästa. Seda raamatut lugedes saab palju teada universumi ja selle saladuste kohta, kuidas mustad augud töötavad ja kuidas saab kedagi sealt päästa. Ma soovitan seda raamatut igas vanuses lugejale, emadele, isadele, õdedele ja vendadele, kes soovivad teada rohkem universumi kohta. Loe kindlasti raamatut “Georg ja universumi salavõti”.

Kaspar Rahu