Poiss, kes õppis musta maagiat ehk “Krabat”

Kas sa tahad olla musta või valge maagia meister= Selles raamatus saad teada, kuidas hulkurpoiss Krabat läks tontlikkusse veskisse ning leidis end õige pea pahatahtliku võluri ja üleloomulike mustade jõudude võimusest.
Siin õudusromaanis on olemas kõik vajalik, mida tahta ühest õudusloost: salapära, kõhedust, armastust, ootamatust, põnevust. “Krabati” olulisemad tegelased on Meister, vader ehk kurat, Krabat, Tonda, Lychko, Juro, Torukürabik ja tüdruk. Enamasti toimub tegevus musta maagia veskis Koselbruchis ning selle lähiümbruses Schwarzkollis.
Igal aastavahetusel pidi üks kaheteistkümnest Meistri sellist surema ja Krabat oli üks neist, kes täitis surnud hinge kohta. Kui Krabat oli ühe aasta veskis olnud, saabus jälle kätte aastavahetus ja seekordki suri keegi. Kolmandal aastal pakkus Meister oma tööd Krabatile, kuid Krabat ei olnud nõus seda vastu võtma. Saabuski kolmanda aasta aastavahetus ning seal oleks pidanud surema …. Kuidas see aasta lõppes, jääb sinul koos autoriga avastada.
Schwarzkolli linnas toimus lihavõtte varahommiku ühislaulmine. Krabat armus eeslauljasse, kes varsti mängis tema elus väga suurt rolli. Peale tüdrukuga kohtumist hakkas Krabat musta maagia koolis usinalt õppima, et hoida tüdukuga ühendust. Kuidas see tal õnnestus, saad sa lugeda raamatust.
Romaani süžee oli nutikas ja ootamatute sündmuste käiguga. Soovitan seda raamatut lugeda kõigil õudusjuttude huvilistel ning võimalusel uurida ka autori teisi teosid.
Minu arvates ei ole vaja mängida ei musta ega valge maagiaga vaid usaldada jõudu, mis on sinu enda sees.

Torm Helde