Lastearsti ametist unistanud õpetaja

Ta on õrn ja habras, avatud meelega, sõbralik, südamlik, hooliv ja tasakaalukas. Marika Toots on olnud õpetaja 14 aastat RaM Kooli Vodja Individuaalõppekeskuses. Sellest sügisest on ta Rocca al Mare Kooli Hispaania Õppekeskuse õpetaja.

Marika ema oli õpetaja ja see amet meeldis talle juba lapsest saadik. Tema esimene valik oli aga hoopis saada lastearstiks. Tänu nõrkadele matemaatika ja keemia õpetajatele hindas Marika oma teadmisi nendes ainetes kesisteks ning lõi põnnama. Siis mõistis ta esimest korda, kui tähtis on õppimine ja eriti individuaalne õppimine.

Õpetajaks õppimine, mis oli tema tagavara valik, kestis viis aastat. Õpetajaks olemise juures köitis teda ema jälgides see, et see tundus tore, lõbus, põnev ja tähtis töö. Õpetajana peab ta kõige raskemaks mitme asja korraga tegemist ja vastavalt olukorrale kiiresti ümber orienteerumist. Kuna õpetaja amet on väga intensiivne, siis enne uut õppeaastat üritab Marika puhata ja laadida ennast nii palju kui võimalik. Tema meelepärased tegevused on: reisimine, lugemine, looduses käimine, aja veetmine sõprade, pere ja lastelastega.

Tunnis korra hoidmiseks peab ta oluliseks olla enesekindel ja poitiivselt häälestatud ning tähelepanelik, et kohe märgata kui kellegi tähelepanu hajub. Siis ta proovib seda tagasi saada läbi mängude ja või erinevate ülesannete. Eriti oluliseks peab ta kohe kooliaasta alguses õpilastega kokkulepete tegemist töökorralduse osas.

Aleksandra Monee Leonov