Õpetaja Juulika

Kuidas sa jaksad terve päeva lastega tegeleda?

Mõned lapsed on päeva lõpuks ikkagi täitsa toredad ka ning just nemad annavadki energiat juurde. Ning nähes õpilaste keelelist arengut on see rõõm veel kordades suurem.

Mis õppeainet tahaksid sa veel õpetada?

Matemaatikat ja saksa keelt.

Mis aine sulle koolis kõige rohkem meeldis?

Kõik ained meeldisid väga peale keemia ja bioloogia, mis mulle lihtsalt sel lihtsal põhjusel ei meeldinud, et õpetajad olid ebahuvitavad ning omapärased.

Mis on su hobid?

Peale minu töö muidugi – reisimine, lugemine ja sportimine.

Kuhu tahaksid reisida ja miks?

Ennekõike Lõuna – Ameerikasse, et näha sealset metsikut loodust ning kuidas inimesed seal elavad ning õppida tundma nende kultuure.

Miks valisid sellise ameti?

Et maailma paremaks muuta ja et inimestel oleks haridust ning seeläbi veidi rohkem ka haritust.

Kas on midagi, mis sulle Hispaania juures ei meeldi?

Liiga kuumad suved ja hispaanlaste, sõna otseses mõttes, röökimine.

Kuidas sa sattusid Hispaaniasse?

Tahtsin hispaania keelt õppida ning kuna keele keskkonnas õpib seda kõige paremini, tulingi siia. Seitse aastat hiljem olen veel endiselt siin ning õpin keelt. See on ilmselge tunnistus sellest, et ühtegi asja ei saa päris läbinisti selgeks õppida.

Kuidas sai sinust õpetaja?

Kõigepealt oli tahe, siis tegu ja lõpuks ettevõtmine ja pealehakkamine. Lihtsalt ning ilmaasjata ei tule siin ilmas meile paraku midagi.

Aleksandra Monee Leonov ja Kristin Heleen Jullinen