Õpetaja Sille

Kui kaua sa oled Hispaanias olnud?

Sellel korral saabusin siia augusti teises pooles. Hakkasime kooliks ettevalmistusi tegema. Varem olen olnud Hispaanias läbisõidul ja paar nädalat Andaluusias Cranada lähistel flamenkokoolis. See on siiani minu kõige ägedam Hispaania kogemus. See elu, mis siis elasin, oli päris Hispaania eluolu ja kultuuri kogemine.

Kes on su lemmikloom?

Juba lapsepõlvest saadik meeldivad mulle kiisud. Kõige armsam kaslane on Amuuri tiiger. Tema ongi minu lemmikloom.

Mis on su lemmiksöök?

Ma eelistan alati värskeid salateid, eriti mereandidega. Ja kindlasti shokolaad! Mul ei möödu mitte ühtegi päeva ilma shokolaadita. Üldiselt mulle meeldib väga süüa ja ma ei ole pips. Armastan erinevaid maitseid kogeda.

Mis on su lemmikmagustoit?

Shokolaadi ma juba mainisin. Magustoiduna mainiksin prantsuse väga populaarset magustoitu Profiterol- tuuletaskud jäätise ja šokolaadikreemiga. Garneeringuks vahukoor – väga rammus, aga ülimaitsev!

Kuhu tahaksid reisida?

Väga paljudesse kohtadesse. Hea meelga reisiks terve maailma läbi. Hetkel igatsen Itaaliat ja tahan minna samba karnevaile Brasiiliasse.

Kui palju sulle loomad meeldivad 1-10?

10 – ma armastan väga loomi.

Kas sa igatsed vihma?

Hetkel “ei”, aga Eestis võin ma vihma ka väga armastada. Vihmased ilmad panevad teistmoodi tegevusi tegema, mis on ka väga toredad. Kui päike paistab, ei suuda ma toas olla. Vihmase ilmaga saangi kõik tegemata tubased asjad ära toimetada.

Mis huvialadega sa tegelesid?

Olen olnud alati sportlik. Minu lemmikud on jooksmine, murdmaa suusatamine, lumelauasõit ja rulluisutamine. Käisin muusikakoolis, tantsutrennis, laulukooris. Täiskasvanuna olen teinud väga palju aastaid eesti folkloormuusikat. Meil oli väga vahva folklooriansambel „Meero“. Tutvustasime eesti rahvamuusikat nii Eestis kui ka mujal maailmas. Reisisime palju ja külastasime erinevaid festivale. See oli väga lahe aeg! Minu kõige suurem kirg on aga olnud flamenkotants. Üleüldse meeldib mulle väga tantsida. See on parim teraapia muredest vabanemiseks. Sport ja hea emotsioon käsikäes!

Mis loom sulle üldse ei meeldi?

Putukad ei meeldi: Ma kardan neid.

Kui palju sulle Eestis meeldib 10-100?

Punkte on keeruline anda. On hetki, mil annaks 100 ja on hetki, mil vaevalt 50. Muidugi võib Eestimaa raske kliima ka mind morjendada. Kuid rohkem igatsen ma Eestis inimeste heatahtlikkust, rõõmsameelsust ja lahkust. Ja ma hindan väga elementaarset viisakust. Eestlane peaks rohkem enda kõrval teist inimest märkama. Julgelt silma vaatama ja ka naeratama. Nii lihtne pisiasi muudaks väga palju! Nende omaduste puudulikkus Eestis teeb mind sageli nukraks. Kuna mul on ka teisel maal (Prantsusmaal) elamise kogemus, siis on see kontrast kahe maa vahel väga suur. Ma püüan alati Eestisse naastes sellesse rõõmsameelsuse mulli jääda, kuid kahjuks see mull aja jooksul lahjeneb. Õnneks päris laiali ei lagune.

Gabrielle Kalev