Üks eriline päev Prantsusmaal Annecy järve ääres

Nüüd saad sa reisida koos minuga, minu jaoks ühe erilisema järve äärde Prantsusmaal.

Oli teine, järjekordne autosõidu päev lõppenud ja olimegi lõpuks kohal Annecy järve ääres. Seal oli võimatult palav, aga seal veedetud aja jooksul isegi harjusin sellega ära. Saime kokku Hendriku sugulastega rannas. Seal on kõik arvestatavad ujumiskohad ja rannadki olid otse autotee kõrval. See oli minu jaoks kummaline. Ennemalt ma ei armastanud ujuda ning olin häbelik, kuid hetkega kui olime Emmaga ujuma hakanud, tundus mulle ujumine üks huvitavamaid ja fantastilisemaid asju üldse.

Järv oli imeliselt helesinine ja peegeldas valusaid päikesekiiri, mis olid silmi pimestavalt eredad. Tore oli näha palju rõõmsaid ja elevil olevaid nägusid enda ümber. Mulle meeldis kõik, mida seal tegime. Hiljem kui meid juba kümnendat korda veest välja kutsuti, läksime ja nautisime jäätiseid. Ja hops otse kohe tagasi ujuma. Kuid seekord oli erilisem kuna nüüd kell oli nihkunud seitsmele lähemale ja päike hakkas pugema hiigelsuurte mägede taha. Leidsime ühe koha täitsa tee ääres (kuhu auto ei mahtunud siis parkisime eemal). Algul pidime kividel turnima, et vette pääseda. Päikeseloojang ja ujumine olid imelised, päikeseloojang oli oranžides, punastes ja roosades toonides, vesi oli endiselt soe. Kõrval oli kohaliku kohviku väike puust kai, mille otsa me turnisime. Jooksime mööda purret kuni suure hooga vette hüppasime. Me ei tahaks kunagi sealt ära minna. Kordasime ja kordasime hüppeid vette kuni juba vanemad kutsumisest väsisid ning me alla andsime.

Olime teel kodupoole. Märjad tilkuvad juuksed peas, kuid ei teinud sellest välja kuna oli soe ja see oli olnud nii imeline kogemus. Kodu asus järvest eemal. Ümberringi olid talud, loomad, maad ja need lõhnad. Kodus eriti midagi polnud teha, aga siiski mängisime Emma, Heleene ja Villemiga värvipotti, hundimänge jne. Öösel oli võimatu sõba silmale saada kuna oli nii hingematvalt palav. Lebasin nii mõtetult oma voodis. Ja eriti imelik oli see, et Emma mu kõrval magas magusalt und.

Hommikul ärgates taipasin, et siiski olin ka mina uinunud. Mulle väga meeldis Annecyl ja loodan, et teie ka saate seda kogemust tulevikus tunda.

 

Claudia Davõdov 6.klass