Rüütel Liisi

Elas kord üks rüütel nimega Liisi. Tal olid pikad blondid juuksed ning imekenad silmad – üks silm oli sinine nagu meri, teine aga roheline nagu kevadine aas. Ta oli väga kena, aga tema range kasuema oli inetu kui siga.

Ühel varahommikul kuulis Liisi õues sabinat. Ta läks akna juurde ja nägi oma pisikest draakonit Sassut. Kui ta lähemalt vaatas ja täpsemini kuulas, sai ta aru, et Sassul oli midagi säravat oma tillukeste küüniste vahel. Kui Liisi läks alla aeda ja vaatas, mis Sassul käpas oli, haihtus kuldne kelluke. Liisi küsis oma teenritelt, kas ta saaks valvekaameraid vaadata. Ta sai (ja see ei olnud Liisile muidugi ka suur üllatus). Kui ta filmiklippi vaatas, sai ta aru, et Sassul oli käes kuldne kelluke, mis laulis ilusat salmi. Liisi mõtles ja ütles: ,,Ma arvan, et Sassu leidis selle mere äärest, kuna, noh, ma elan ju ikkagi saarel“. Kui ta aga veelgi järele mõtles, sai ta aru, et toimumas on midagi väga kummalist, kuna see kelluke laulis ja haihtus.

Ta jäi magama ja kuulis kellukese salmi. Kellukeset tuli välja teade. Teates oli kirjas, et prints mere taga otsis endale naist. Liisile põrkas pähe idee, et temal oli suur võimalus prints endale saada, kuna ta oli tugev, ilus ja tark. Kohe järgmisel hommikul varastas ta oma isa paadi ja asus teele.

Tee peal kuulis ta rääkimas kolme kala, kes ütlesid: ,,See tüdruk on küll üks kena rüütel”. Nad arvasid seda selle pärast, et nad olid tütarlast juba pikemat aega jälginud. Liisil läks koolis hästi. Ta oli tark ja hoolitses oma draakoni eest tublisti. Tüdruk itsitas naerda.

Kui ta kohale jõudis ja ennast printsile näitas, lausus prints: ,,Sul on vaja täita kolm rasket ülesannet, kui sa mind endale saada tahad“ . Prints oli olnud nendele samadele kaladele ustav sõber ja oli Liisist kuulnud. Veidi aega oli vaikus, kuni prints ütles: ,,Esimeseks ülesandeks on sul vaja ronida männi tippu.“. Liisi nägi, et puu oli väga kõrge, aga kui tal see tehtud sai, tundis ta end hästi.

Prints ütles helikopteri seest: ,,Sinu järgmine ülesanne on sõita karuga.“. Liisi natukene algul kartis, aga peale seda, kui tal see tehtud oli, sa ta aru, et see ei olnudki nii hull. Prints ütles siis: ,,Sa oled tugev ja ilus, aga vaatame, kas ka tark“. Ning Liisi sai järgmise ülesande, milleks oli raske matemaatika ülesanne. Liisil oli aega 10 minutit, et seda teha. Aga ta sai selle 6. minutiga valmis.

Nad abiellusid printsiga ja kui nad veel surnud ei ole, elavad nad siiamaani koos.

Alissa ja Elisabeth