Salapärane koobas

Elas kord ühes talus üks upsakas tüdruk, kes tahtis kohe kuningannaks saada. Kuna ta polnud kuninglikus perekonnas sündinud, polnud see kuidagi võimalik.

Ühel päeval jalutas tüdruk paksu iidsesse metsa marju korjama. Tütarlaps avastas langenud puude alt salapärase koopa, kus oli metsanõia tohutu loitsuraamat. Selles olid kirjas kõik loitsud, millest ainult unistada oskaks. Plika oli hämmingus ning unustas marjade korjamise ja kihutas ruttu koju tagasi, loitsuraamat tugevasti kaenlas. Tänu sellele raamatule sai ta nüüd teiste üle võimu.

Kodus loitsis ta endale seitse härjapõlvlast, kes pidid tegema kõike, mida ta nõudis. Kolm nendest maskeerisid ennast vaesteks talunaisteks ja pidid kohe minema kuningalt toitu ja raha paluma.

Kui alamad olid lossi jõudnud, ise täiesti higised ja kurnatud, saadeti nad kuninga juurde. Nad anusid kuningalt vajalikud asjad. Samal ajal kui kuningas esemeid otsis varastasid naised kolm asja: kuninga käitumisraamatu, seadustetabeli ja kulllast peekri. Kui kuningas lõpuks nõutud kraamiga tagasi jõudis, võtsid maskeeritud härjapõlvlased annid lahkelt vastu ja asusid tagasi talu poole teele.

Koju jõudes tüdruk juba ootas neid ning jõllitas talunaisi kavala pilguga. Koheselt võlus plika nad tagasi härjapõlvlasteks ning krahmas neil kotid käest. Tütarlaps võttis nendest kuninga käitumisraamatu, seadustetabeli ja kullast peekri ning keksis rõõmsalt tuppa. Härjapõlvlased ei taibanud, mida tüdruk plaanitses. Plika alustas kuninga halvaks, pahatahtlikuks ja ülbeks muutmisega, et ta troonilt tõugata. Peatselt hakkasidki kuninga juures toimuma muutused nagu tüdruk oli soovinud. Valitseja muutis seadused ebaõiglasteks – näiteks pidid inimesed kogu oma raha majesteedile tooma.

Järgmisel hommikul saatis pilka kolm taluperenaiseks kehastunud härjapõlvlast lossi uue korra vastu vinguma. Seal oli veel tohutult palju rahvast, kes samuti uute seaduste vastu protesteerisid. Sel samal päeval kukutati valitseja troonilt ning ta pandi kõrgesse torni kinni oma tegude üle järele mõtlema.

Järsku oli lossis kohal ülbe plika, kes jälle midagi loitsis. Ta pani terve rahva nõudma, et temast saaks uus majesteet. Nii sai ka tema ammune soov täidetud. Juba mõne hetke pärast istus upsakas tüdruk troonil ja kõik imetlesid teda. Talle olid käsitöölised valmistanud kõige säravama ning uhkema tiara ja kleidi, mida iial maapeal nähtud oldi. Plika oli teinud kogu rahvast oma orjad. Teda koheldi ja teenendati nagu maailma kõige tähtsamat inimest.

Samal ajal kui orjad kohutavalt tööd rügasid, ilmus kuskilt välja imepisike pilvebaleriin, kes hakkas muutma kõike tagasi tavaliseks: kuningas oli taas normaalne, inimesed polnud enam loitsu all ja ei pidanud rasket tööd tegema. Baleriin tegi seda nii, et kuninganna kohe aru ei saaks, et mingi muutus on toimumas. Kui inimesed ehitasid lossiõuel uhket kuju valitsejast, ilmus nende ette tillukene pilvebaleriin. Ta lausus rahvale, et kuninganna tuleb kinni võtta, sest tal on loitsuraamat millega ta neid halvaks muudab ja orjadeks teeb. Inimesed kuulasid teda ning tormasid raevukalt lossi. Tütarlaps ehmus ning haaras loitsuraamatu, kuid ei jõudnud veel loitsimist alustada, kui ta oli juba kinni nabitud ja vastu seina surutud. Kuningas päästeti tornist ning pandi sinna asemele rumal ja upsakas tütarlaps.

Kuningas ja rahvas elasid kõrge eani ja tüdruk pidi veetma kogu oma ülejäänud elu tornis kinni.

Aleksandra ja Ellen