Metsa loomine

Ühel hommikul haigutas Tühjus suure suuga, äkki läks talle midagi kurku ja ta hakkas hirmsasti läkastama. Suure köhimise peale lendas tal suust välja hiiglaslik kivine pall. Sellest sai Maa. Maa tekkega ilmusid ka 4 vaimu: veevaim, metsavaim, maavaim ja taevavaim. Igaüks sai ülesande millegi loomiseks. 

Metsavaim läks maale ning jagas maa- ja veevaimuga ära, kuhu tuleb maa ja kuhu meri, kuhu mets ja kuhu lage maa. Tal oli vaja palju tööd teha ning ta otsustas endale abilised luua. Need olid: puuhaldjas, põõsahaldjas, marjaja seenehaldjas, rohuhaldjas, loomahaldjas.

Nad hakkasid korda mööda tühjadel aladel tööle. Rohuhaldjas lendas üle maa paar korda ja juba mõne hetke pärast lebas rammusa mulla peal paks ja tihe rohu kiht. Sinna peale hakkas puuhaldjas pikkima puid, see oli lõbus ja tore töö. Kuhu vihmametsad ja džungel, kuhu okaspuumetsad ja lehtpuumetsad, lisaks segametsad. Kõrgematele aladele said uhked paksud metsad ja niisketele aladele kidurad rabametsad.

Siis oli käes põõsahaldja kord, kes tantseldes puude vahel vuhises ja paremale ning vasakule põõsaid puistas. Talle järgnes marja ja seenehaldjas, kes puistas põõsaste ja puude alla rohule hulganisti marjataimi ja seeneniidistikku.

Lõpuks oli kord loomahaldja käes, kes nägi palju vaeva erinevate loomade ja lindude loomisel ja nende kokku panemisel erinevatesse piirkondadesse. See kõik võttis neil aega märtsist juunini, nii said alguse kevad ja teised aastaajad ning metsad, rabad ja sood.

Aleksandra Monee Leonov