Tegemised

Raamatukoguga seotud ettevõtmised 2017/2018. õppeaastal:
Meie tegevustega saad end kursis hoida läbi meie raamatukogu facebooki lehe, mis avaneb SIIN.

Raamatukoguga seotud ettevõtmised 2016/2017. õppeaastal:

05.10.2016 Aino Pervik oli meie raamatukogutunni peateemaks! Külas käis 2B klass, kes nüüd teab igasuguseid põnevaid fakte Aino Perviku elu kohta ja avastasid ka mitmeid toredaid raamatuid, mida nad veel lugenud ei ole.

12.09.2016 Käisime külas 1.-3. klassi kogunemisel, et tutvustada uusi raamatuid, mida sügisele kohaselt oli raamatukokku jõudnud rohkelt nagu seeni peale vihma: B.Villiot “Sokisöödik”, D.Daywalt “Rasvakriitide mäss”, V.Hytönen “Kes kardab maskiga koera?”, M.Saksatamm “Hiir, kes oskas võõraid keeli”, A.Pervik “Tähenärija ja Kriksadull”, S.Nopola “Risto Räppar ja armetu Nelli”, S.Nordqvist “Rebasejaht”, A.M.G.Schmidt “Otje”, J.Maasik “Frida ja Lonni üksinda kodus”, S.Sedov “Laste maailma muinaslood”, F.Simon “Hirmus Henry äratab surnuid”, F.Simon “Hirmus Henry ja jõle lumememm”, F.Simon “Hirmus Henry ja salaselts”, F.Simon “Hirmus Henry”, C.Riddell “Ada Goot ja täiskuu pidustused”.

12.09.2016 Roald Dahli 100ndale sünniaastapäevale pühendatud näitus raamatukogu vitriinkappides

9.09, 13.09 ja 14.09 Esimese klassi raamatukogutunnid. Üheskoos meie kõige väiksemate raamatusõpradega saime selgeks, kuidas käib laenutamine ja mil moel raamatut hoida nii, et ta oleks õnnelik ja rõõmus.

 

 

 

 

Raamatukoguga seotud ettevõtmised 2015/2016. õppeaastal:

13.11. Kolmteist ja reede on meie raamatukogus õnnelik päev! Saame teha lausa kaks raamatukogutundi. 3A klass tutvub Aino Pervikuga. Sellele järgneb aga 4B klassiga ringkäik Mika Keräse elus ja loomingus. Väga vahva!

11.11. Teine bee klass saab lähemalt uurida sellist kirjanikku nagu Aino Pervik. Räägime armastatud lastekirjaniku elust ning loomingust. Näitame suurt kuhja tema raamatuid ja anname aimu, millistel teemadel autor kõige rohkem kirjutab.

Näitus: Novembri sünnipäevalapse Mark Twaini tsitaadid.

Näitus: Oktoobri sünnipäevalapse Oscar Wilde´i tsitaadid.

14.09. Kogunemisel tutvustame uusi raamatuid 1.-3. klassi lastele.

10.09-16.09. Päris esimene raamatukogutund meie kõige pisematele. Esimese klassi õpilased saavad teada kogu olulise info raamatukogu kohta ja teavad nüüd täpselt, mida siin ruumis teha saab ning mis tegevused oleks parem ukse taha jätta.

 

 

Raamatukoguga seotud ettevõtmised 2014/2015. õppeaastal:

13.03. 4.märtsil oli Eduard Vilde 150. sünniaastapäev. Selle puhul oleme raamatukokku üles pannud tema näituse „Tabamata Vilde“, tule sinagi ja taba ennast Vildega! Saate pilti teha elusuuruses Eduardiga, tutvuda tema elu huvitavamate tsitaatide ning seikadega.
Oma tehtud selfid koos Vildega võite saata meile e-mailile või facebooki, et raamatukogu kodulehele saaks Eduardile ilus sünnipäevapiltide galerii. Olete kõik oodatud raamatukokku!

02.03.-06.03. Meid rõõmustavad sel nädalal väikesed külalised eelkoolist. Pisikeste puntidena tulevad nad 0-korruselt 4-korrusele ja eks ikka selleks, et teha tutvust raamatukogumaailmaga! Üheskoos arutame läbi, mida on raamatukogus mõistlik teha ja mille võiks parem tegemata jätta. Ka räägime raamatu hoidmisest, lastekirjanikest ja kõigest, mis huvi pakub. Hea meel on näha tulevaste lugejate silmis suurt huvi ja rõõmu!

25.02. Valmis sai järjekordne osa Super-Raamatukogutädi seiklustest. https://www.youtube.com/watch?v=6XN-ZrgJgaY

13.02. Teeme 13 ja reede õnnelikuks! Kohtumine toreda tundmatuga. Tule laenutama ja üllata end!

28.01. 4C klass käis meil külas, et raamatukogu kohta kõik-kõik-kõik välja uurida. Kas teie teate, mis aastast on pärit meie raamatukogus olev rariteetne “Macbeth”? Või näiteks seda, palju meie raamatukogu aastas uusi raamatuid juurde saab? Neljas tsee klass teab neid asju nüüd päris hästi.

26.01. Keskmise kooliosa kogunemisel oli meie täita 15 põnevat raamatuminutit. Lehvitasime uute raamatutega ja näitasime pilti ka. J.Dashner “Põlenu katsed”, G.Forman “Kui ma jään”, J.Stroud “Lockwood & Co. Kisendav trepp”, D.Lotus “Kassikõnd”, M.Keränen “Väravajoonel”, C.S.Lewis “Narnia kroonikad” (7 raamatut ühes köites), A.Larsson “Pax. Loitsusau”, uus lõbus mäng “Tõeline eestlane”.

19.01. Väikeste kogunemine algas taaskord raamatukogu etteastega. Tutvustamisele tulid: D.Heiligman, “Poiss, kes armastas matemaatikat”, U.Nilsson “Maailma parim esineja”, H.Mänd “Männid ja käbid”, I.Tomusk “Volli läheb tööle”, L.Tungal “Raha-haa-haa!”, S.Duval “Selline on elu, Lulu! Vanematel pole minu jaoks kunagi aega”, P.Danziger “Mina, Amber Brown”, A.Fine “Minu ema on võimatu”, A.Larsson “Loitsusau”, D.Walliams “Gängstamemm”, P.Raud “Mina, emme ja meie igasugused sõbrad”, S.Hawking “Georgi kosmiline aardejaht”, J.Juske “Eesti kuningad, rüütlid ja printsessid”, “Eesti lasteluuletused. Siilid ja pingviinid”, L.Pichon “Tom Gates. Suurepärased ettekäänded (ja muu hea kraam)”, C.S.Lewis “Narnia kroonikad (7 osa ühes raamatus)”.

08.12. Käisime väikeste kogunemisel külas, et tutvustada suurt kuhja uusi toredaid raamatuid: D.Landy “Detektiiv Luuker Leebesurm: Mängides tulega”, L.Auväärt “Väike võlur Mattias”, H.Vandermeeren “Operatsioon “Bernie välja!””, “Eesti rekordite raamat”, U.Stark “Väike ja tugev”, A.Kivirähk “Suur Tõll”, “Maiasmoka atlas”, K.Mazetti “Kummitused ja spioonid”, R.Stannard “Onu Albert ja mustad augud”, L.Oliver “Liesl & Po”, H.-A. Seervald “Saare talu lood”, K.Kirkkopelto “Molli”.

08.10., 10.10. ja 13.10. Meie tegelesime täna väga kriminaalsete teemadega. Mõttejõul veetsime koos neljandate klassidegaaega Tallinna asemel hoopis Tartus, täpsemalt Supilinnas. Jalutasime väikeste armsate puumajade vahel ja tutvusime noorte detektiividega  Jah, meie tänase tunni teema oli Mika Keränen ja tema eriti lahedad Supilinna salaseltsi krimilood. Teistest raamatutest rääkisime ikka ka. Aga põhiline tähelepanu oli Mari, Sadu, Reilika, Antoni ja Olavi tegemistel.

17.09. Ka 3B ja 3C klass said meie abiga tuttavamaks eriti võimeka lastekirjaniku Astrid Lindgreniga.

15.09. Keskmine kooliosa kutsus meid külla ja tutvustasime nelja uut raamatut: D.Murphy “Täie hooga : jalgrattaga Iirimaalt Indiasse”, S.Simukka “Punane nagu veri”, R.Reinaus “Deemoni märk”, A.Skye “Charlotte Tweed – seiklused Annaruunusemaal. 1. osa”. Lõpetasime oma etteaste koolialguse tervitusega, mis jõudis õpilasteni video vahendusel.

12.09. Raamatukogutund 3A klassi õpilastele ja teemaks on armastatud lastekirjanik Astrid Lindgren.

10.09.-12.09. Algas maraton nimega “Koolitame esimese klassi lapsed kõik tublideks raamatukogu kasutajateks!” Täna sai sellest maratonist läbitud esimene etapp ning nüüd on 1B klassi õpilased raamatukogus väga targad. Lõpuks sai iga õpilane endale ka kingiks Super-Raamatukogutädi teemalise raamatu “Neljanda korruse kangelane.” Ees ootavad kohtumised 1A ja 1C klassiga.

08.09. Käisime külas meie algklassidel ning tutvustasime suurt kuhja uusi raamatuid: R.Lagercrantz “Mu süda hõiskab ja naerab”, I.Maran “Kuidas kasvatada lapsevanemaid”, D.Landy “Detektiiv Luuker Leebesurm”, H.Normet-Saarna “Kati ja teised”, L.Tungal “Vanaema on meil nõid”, S.Kolu “Meie, Rööbelid, ja Suur-Hemmi aardekirst”, M.Kunnas “Kangelaslood”, K.Hinrikus “Konnade mäss”, P.Varunin “Rääbu”, M.Nicolaysen “Sven ja rott suvelaagris”, U.Nilsson “Hüvasti, härra Muffin”, L.Tungal “Puudel Pedro ja igatsustasu”, H.Mänd “Sammaldunud auto”, D.McKean “Kalmisturaamat”, “Õuduste entsüklopeedia”, J.Kinney “Ühe äpardi päevik: klaustrofoobia”, J.Nesbo “Doktor Proktor ja maailma lõpp”, L.Kõrtsini “Neljanda korruse kangelane”.

Raamatukoguga seotud ettevõtmised 2013/2014. õppeaastal:

26.05. Viibisime väikeste kogunemisel ja rääkisime uutest raamatutest: P.Lechermeier “Unustatud ja tundmatud printsessid”, A.C.Vestly “Väikevend ja Pulkson”, S.Pastis “Timmu Ämber”, R.Riggs “Miss Peregrini kodu ebaharilikele lastele”, J.Püttisepp “Juhani jutte”, T.Parvela “Ella ja sõbrad 2”, D.Höjer “Vastik?!”, M.Antons-Valner “Must ja valge”, J-C.Mourlevat “Ookeani kutse”, “Ütle mulle, kuidas?”, A.Jurin “Puust juust”.
Ka näitasime Super-Raamatukogutädi filmi sellest, kuidas ühiselt riiuleid korras hoida.

28.04. Külastasime keskmise kooliosa kogunemist, et jagada nendega oma suurt rõõmu  – Vanematekogu raamatukingitust!
Tutvustamisele tulid: B.Fitzpatrick “Crescendo”, J.Thydell “Laes säravad tähed”, S.Chbosky “Müürililleks olemise iseärasused”, R.Riggs “Miss Peregrine´i kodu ebaharilikele lastele”, J.Spinelli “Tähetüdruk”, L.Henriksen “Kuradisaare ingel”, K.Saar “Ruubeni liblikad. Jordan”, J.Stirling “Ma leian su, Sky”, “Viin su endaga, Phoenix”, “Usu endasse, Crystal”. Lõpetuseks näitasime õpetlikku Super-Raamatukogutädi filmi sellest, kuidas hoida raamaturiiulid korras.

03.03. Käisime külas meie nooremal kooliosal ja kaasas oli 5 uut raamatut ja video. Tutvustatud said J.Nesbo “Doktor Proktori puuksupulber”, “Doktor Proktori ajavann”, A.Pervik “Härra Tee ja Proua Kohv”, P.Ehasalu “Printsid poisid”, E.Puls “Imelised naerupommid”. Lõpuks näitasime ette oma kõige uuema video, mis räägib sellest, kuidas raamatute sodimine on üks väga halb tegu.

03.02. Olime kutsutud vanema kooliosa kogunemisele, et tutvustada uusi raamatuid. M.Suitso “Hobusehullud”, J.Green “Süü on tähtedel”, D.Brown “Inferno”, K.Raik “Minu Narva”, K.Nielsen “Minu Kopenhaagen”, P.Coelhe “Accra käsikiri”. Ka oli hea meel tutvustada raamatut, mis aitab eksamiteks valmistumisel pingeid maha võtta Ilves-Pehk-Contra-Pikkorainen “Isa sokk on ufonaut”.

13.01. Käisime keskmise kooliosa kogunemisel, et tutvustada uusi raamatuid: J.Green “Süü on tähtedel”, K.Raik “Minu Narva”,  E.Bernhardt “Minu Bangkok”, K.Nielsen “Minu Kopenhaagen”, H.Vaher “Skvotterid”, M.Suitso “Hobusehullud”, K.Rebane “1/2 e. terve”, K.Sepp “Hetk enne homset”, S.Kolu “Meie rööbelid ja pätikaraoke”, S.Olsson “Bert ja vabadus”, “Bert ja küberflirt”, “Kuulsad muusikud”, “Kuulsad teadlased”. Lisaks tutvustasime uut meie raamatukogusse tellitud ajakirja “Minu maailm”.

03.12. Raamatukogutund 2C klassi õpilastele Aino Perviku elust ja loomingust.

02.12.-18.02. on raamatukogus jõulukalender. Igal koolipäeval avaneb uus ümbrik, kust tuleb välja hea lugemissoovitus. Jõulukalendri soovitusi saate näha raamatukogus ja meie facebook`i lehel.

26.11. Väikesed sõbrad 2A ja 2B klassist käisid külas, et rohkem teada saada Aino Perviku kohta.

18.11. Meie armas kolleeg Super-Raamatukogutädi osales Kooliraamatukogude Sektsiooni teabepäeval Rahvusraamatukogus.

08.11. Külas käis Tallinna Keskraamatukogu töökas pere.

18.10. Nüüd oli ka 3B klassile Tiia Toometi raamatukogutund.

17.10. On eriliselt hea tunne, kui klassitäis lapsi kuulab huviga jutte kirjanikest ja raamatutest! See asi teeb iga raamatukoguhoidja kohe südamest õnnelikuks!
Meie saime täna seda õnne tunda, kui külas käis meil 3C klass koos õpetaja Leaga. Teemaks oli Tiia Toomet, kelle raamatuid ehk “ajamasinaid” kasutades reisisime minevikku, et näha, millised olid vanal ajal kodused asjad, millised olid vana aja tegevused ja kuidas vanal ajal lapsed koolis käisid. Sekka muud juttu ka kasvõi näiteks sellest, et Tiia Toometi lemmikraamat lapsena oli “Kristiina Lauritsatütar”.

14.10. Vanema kooliosa kogunemisel rääkisime uutest raamatutest, mida õpilased võiksid endale vahajaks koju laenutada: M.Heatley “Michael Buble lugu”, K.Hosseini „Lohejooksja“, „Tuhat hiilgavat päikest“, „Ja mägedelt kajas vastu“, H.Vaher, “Skvotterid”, K.Rebane “1/2 e. terve”, K.Sepp “Hetk enne homset”, R.Ahonen “Minu Stockholm”, M.Yano “Minu Tokyo”, K.Dennis “Minu Las Vegas”, I.Tšetõrkin “Minu Amazonas”, A.Ventsel “Minu Jakuutia”, E.Uus “Minu Prantsusmaa”, T.Laamann “Minu Jamaica”, E.Bernhardt “Minu Bangkok”

14.10. Hommikul käime noorema kooliosa kogunemisel, sest kogunenud on terve virn uusi häid raamatuid: M.Kunnas “Aarete saar” ja “Salapärasuste käsiraamat”, „Eesti loomajuttude ja -salmide kuldraamat”, T.Parvela „Ella ja sõbrad 1“, E.Kummu „Jutukas Elias”, M.L. Tamm “Kelleks tahan saada”, S.Kolu “Meie, rööbelid, ja pätikaraoke”, J.Itkonen „Mõnus sajuilm”, E.H.Sits „Mooni Eestimaa raamat”, R.Reinaus „Poisid Mustalt Hobuselt”, E.Pelmas “Seiklused Metsapärdil”, S.Paltanacicius “Tere, kuidas läheb? 14 kirja metsast”, H.Illipe-Sootak “Väike jope”, „Vene muinasjuttude kuldraamat”, I.Tomusk “Inglid kuuendas B-s”.
Oma etteaste lõpetame kevadise Super-Raamatukogutädi filmiga.

07.10. Külas käis 4C klass, et leida rohkem võimalusi, kuidas leida sellist raamatut, mis tõesti meeldiks. Lisaks tutvustasime oma elektronkataloogi, et nad ka kodus oskaksid raamatuid otsida ja leida.

16.09. Tassisime aulasse terve kuhja uusi raamatuid. Eks ikka selleks, et headest raamatutest saaksid teada kõik meie väikesed armsad lugejad. Rääkisime igast raamatust lähemalt ka ja isu tekitamiseks näitasime ilusaid-naljakaid-lõbusaid illustratsioone! Tutvustamisele tulid: J.Kinney “Ühe äpardi päevik. Südasuvi”, I.Tomusk “Kriminaalne koolipapa”, T.Toomet “Karu Lillekäpa töö-ööd”, H.Karm “Ingli valgus”, S.Olsson “Bert ja küberflirt”, I.Tomusk “Mauno saladuslik kadumine”, D.Almond “Poiss, kes ujus koos piraajadega”, M.Widmark “Teemandimõistatus”, “Hotellimõistatus”, “Tsirkusemõistatus”, Herge “Ükssarviku saladus”, “Rackham punase aare”, I.Koff “Kui ma oleksin vanaisa”, L.Tungal “Porgand töötab porgandina”, Janosch “Kiri tiigrile”, A.Saar “Kuidas meil asjad käivad”, K.Leesmend “Lumi”, E.H.Sits “Mutionu Mati”, “Nätsupaberi rännak”, “Laste rõõm 2”, T.Toomet “Mänguasjad jutustavad”.
Pärast kogunimest ootas meid kohtumine 1C klassiga. Nüüd on kõik meie esimesed klassid laenutamise ja tagastamise spetsialistid! Ja hommiku tegi eriti ilusaks ühe pisikese tüdruku ütlemine tunni lõpus:”Ma lihtsalt ARRRRRRRMASTAN raamatuid!”

11.09. Meie hommik algas täna esimesel korrusel õpetaja Tiiu klassis. Pisikesed raamatusõbrad 1A klassist jagasid oma teadmisi raamatutest ja raamatukogust. Ja nad teadsid nii palju! Meie saime ainult mõned asjad juurde lisada, et info oleks täielik. Tegime üheskoos ka ekskursiooni meie armsas raamatukogus ja näitasime ära kõik olulised nurgad ja riiulid.

09.09. Meie meel sai kohe hommikul vara väga rõõmsaks! Nimelt kohtusime 24 uue inimesega! 1B klass koos õpetaja Merlegaolid meie aukülalised raamatukogus. Saime tuttavaks teineteise ja raamatukoguga  Meie uued sõbrad teavad nüüd, kuidas raamatukogus käituda ja kuidas raamatut eriti ilusti hoida.

09.09. Keskmise kooliosa kogunemisel juhatasime uue õppeaasta ja uue raamatuaasta sisse näidates kaht viimast Super-Raamatukogutädi videoklippi.

 

 

Raamatukoguga seotud ettevõtmised 2012/2013. õppeaastal:

07.05. Raamatukogutund 1C klassile. Teemaks Ellen Niit.

11.04. 2C raamatukogutunnis rääkisime Ernst Enno elust ja loomingust.

08.04. Raamatukogutund 1A klassile. Teemaks Ellen Niit.

15.03. 1B klass tegi raamatukogutunnis lähemat tutvust Aino Pervikuga.

11.03. Noorema kooliosa kogunemisel tutvustasime uusi raamatuid: J.-L. Moreau “Printsess Mimi ja draakon”, Myrakas “Mida mustikat?!? ehk kapten Pooliku maja saladus”, G.Helgadottir “Islandi trollilugu”, O.Melano “Kuninga kaardimeister”. Lisaks näitasime viimast osa Super-Raamatukogutädi seiklustest.

11.03. Keskmise kooliosa kogunemisel tutvustasime uusi raamatuid: “100% Jaan Pehk”, “100% Chalice”, “Suur maailma loomade atlas”, “C. Paolini “Pärand”, J.Skovron “Sobimatu”. Lisaks näitasime viimast osa Super-Raamatukogutädi seiklustest.

11.02. 1A raamatukogutund Eno Raua teemadel.

30.01. Raamatukogutund 2B klassile teemaks armastatud lastekirjanik ja illustraator Henno Käo.

01.12.-18.12 Raamatukogus jõulukalender, kus igal koolipäeval avanes üks ümbrik, milles meie kooli õpetaja/õpilase raamatusoovitus. Raamatusoovitustega saab lähemalt tutvuda SIIN.
14.11. Tähistasime Astrid Lindgreni 105. sünniaastapäeva 72 armsa teise klassi õpilase ja nende kolme vahva õpetajaga. Rääkisime Astridi elust ja kirjanikuks saamise teest. Tutvustasime suurt virna Astridi raamatuid, mis peidavad endas kirjaniku suurt südamesoojust. Lõpuks oli Astridi raamatute teemal viktoriin ja parimad raamatute tundjad said endale teha pika pai.
Kes soovib samuti vikotiinis oma teadmised proovile panna, siis viktoriin on siin!  Head kaasamõtlemist!

05.11. Raamatukogutund teemal Leelo Tungal 2B klassi õpilastele. Kõige põnevam oli nende jaoks ilmselt tõsiasi, et 65 aastane kirjanikuproua on ka räppimisega tegelenud. Üheskoos kuulasime seda laulu ja laulsime kaasa.

15.10. Noorema kooliosa kogunemisel näitame viimast osa Super-Raamatukogutädi seiklustest ja tutvustame uusi raamatuid: Siiri Laidla “Toometondu”, Chris Riddell “Ottoline ja kollane kass”, “Ottoline läheb kooli”, Aino Pervik “Isegi Max ei usu enam”, Sören Olsson “Bert ja Vene invasioon”, Kristiina Kass “Õpetaja Kusti kummitab”, Kristi Kangilaski “Päike läheb puhkusele”, Janet Foxley “Junts Trönn”, Janka Lee Leis “Hanna ja Aleksi lood”, Jaanus Vaiksoo “Lugu lõhnavast leivast. Väike leiva-aabits”.

15.10. Vanema kooliosa kogunemisel tutvustame uusi raamatuid: Mälumänguraamat “Eesti mäng”, Martin Algus “Kontakt”, Andrus Kivirähk “Lood”, Armin Kõomägi “Hea firma”, Contra “Tugitoolitšempioni eined”, punkluule kogumik “Sõnaga näkku”, Ketlin Priilinn “Armastusega fännidelt”, Minu reisiraamatue sarjast “Minu Vietnam”, “Minu India”, “Minu Brasiilia” ja “Minu maailmameri”.

24.09, 01.10. ja 02.10. 2. klassi õpilaseste jaoks oleme võtnud fookusesse Aino Perviku. Raamatukogutundides rääkisime kirjaniku elust ja raamatutest.

20.09. Vitriinkappides on vaatamiseks mõned illustratsioonid Edgar Valteri sulest, et tähistada armastatud kunstniku ja kirjaniku sünniaastapäeva 21. septembril.

11.09. Raamatukogutund kõige uuematele õpilastele meie kooliperes – esimestele klassidele.

3.09.-07.09. Jagame õpilastele kätte õpikutehunnikud.