Koolielu

Koolielu hoiab endas kõiki tegemisi, mis ühest koolist õige kooli teeb. See on justkui väga paljudest pisikestest tükkidest koosnev pusle, mis saavutab terviklikkuse alles siis, kui iga tükk oma kindla koha on leidnud.

Meile tähtis

WP_20150903_002Meil kõigil on midagi sellist, mida teistel ei ole ja mis meid teistest eristab. Täpselt samamoodi on ka kooliga. On märgid või tähised, mille põhjal saame aru, et „need oleme meie“ ja teised ütlevad, et „need on nemad“. Just sellised on meile tähtsad asjad. Tähtsad asjad ei pea sugugi olema suured ja keerulised, nad võivad vahel tunduda nii tavalised ja igapäevased, et neid ei märkagi. Või alles hiljem, kui nad juhtuvad meie elust kaduma, saame aru, mida nad meile tähendasid. Need asjad on ajas muutuvad. Neid võib tulla juurde, nad võivad teiseneda, aga on vajalik, et me neid teaksime ja väärtustaksime, sest nad aitavad meil olla meie moodi ja saada aina rohkem iseendaks. Sestap tähendamegi nad üles meie kodulehel.

Koolipere

Perekond ühendab endas inimesi, kes erinevad üksteisest vanuse, huvide, tegevuste, annete, rõõmude ja murede poolest.

Vastuvõtt

Iga uus õpilane rikastab meie kooli omanäolise säraga. Kool on paljuski oma õpilaste nägu ja uued õpilased kujundavad kooli olemust samaväärselt nagu vanad olijad.

Loodusklass

Tihti on tunne, et lapsed ja õpetajad elavad kaksikelu – koolielu ja päriselu. Väga raske on klassiruumis istudes ette kujutada, et õpiku „raba“ on tegelikult olemas. Eriti veel siis, kui selline kogemus elus puudub. Kooliprogramm on muutunud nii intensiivseks ja faktimahukaks, et järelemõtlemiseks ning   -proovimiseks aega ei jäägi.
Sellest mõttest lähtuvalt sündiski 2004. aastal Rocca al Mare kooli loodusklass. Mõte oli, et LOODUSES saab seda tihedasti kokkusurutud faktimaterjali õhutada ja elulist sisu kogeda. Nii võib loodetavasti mõnigi mõttetera idanema ja oma päriselu elama hakata.

Arengufond

Ühtehoidva kogukonnana toimetamine on olnud heaks tavaks ning edasiviivaks jõuks kooli loomisest alates. Koolielu edendamise heaks tegutsevad igapäevaselt nii lapsevanemad kui kooli vilistlased – ikka selleks, et aidata teoks saada unistustel, mis meie kooli veel paremaks muudavad. Kui soovid omaltpoolt anda rahalise panuse kooli arengusse ning õpikeskkonda parandavate ideede elluviimisesse, siis tule kooli toetajaks. Kui aga soovid panustada oma aega, oskusi või teadmisi, siis oled oodatud liituma Arengufondi töögrupi tegemistega.

Pildialbum

TLU025Üks pilt ütleb rohkem kui tuhat sõna. See ütlus peab meie koolis kindlasti paika. Siin toimub nii palju erilist, huvitavat ja imepärast, et ka parimad sõnasepad jääksid hätta emotsioonide ning õige tunde sõnastamisel. Seetõttu peame pildilist materjali toimunust väga tähtsaks. Pildid loovad tunnet ja viivad meid tagasi olulistesse hetkedesse. Iga pilt räägib oma lugu. Laste säravad silmad ja rõõmust pakatavad näod annavad parimal viisil edasi kõike seda, mis meie koolile tähtis on.