Õpetajad

Eneken Moorlat (muusikakooli juhataja)
eneken.moorlat@ramkool.edu.ee

Eneken alustas muusikaõpinguid 1978. aastal Tallinna 37. Keskkooli muusika eriklassis. Samal aastal alustas õppimist Nõmme Muusikakoolis akordioni erialal , mille lõpetas 1985. aastal. Lisaks laulis kooli ajal 12 aastat tütarlastekooris “Ellerhein”, tänu millele on sinasõber JO-LE-MI süsteemiga.
1993. aastal ühines Eneken Arsise kammerkooriga ja alustas musitseerimist aastal loodud Arsise käsikella-ansamblis.
Osalenud edukalt koorikonkurssidel Kanadas – International Choral Kathaumixw, Inglismaal – Llangollen International Musical Eisteddfod, Iirimaal – Cork International Choral Festival jm. Andnud Arsise käsikelladega hulgaliselt kontserte Eestis, Euroopas, USAs, Lõuna-Aafrika Vabariigis jm.
Alates 2004. töötab Rocca al Mare Koolis, hetkel laulab segakooris K.O.O.R., mida juhatab Raul Talmar.

TLU117-1024x1024

Hanna Renter (hääleseade, klaver)
Hanna@ramkool.edu.ee
Hanna Renter on olnud õpetaja 25 aastat – selle aja jooksul on ta õpetanud üldhariduskooli kõikides vanuseastmetes, kõrgkoolides (Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia, Tartu Teoloogia Akadeemia), samuti koolitanud täiskasvanuid.
Haridustee algas Tallinna Muusikakeskkoolis (muusikateooria ja kompositsiooni eriala) ja jätkus Tallinna G. Otsa nimelises Muusikakoolis (laulu eriala), Helsingi Sibeliuse Akadeemias (kontsertmeistri eriala), Tallinna Ülikoolis (muusikateraapia eriala) ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias, kus omandas nii bakalaureusekraadi (cum laude) kui ka haridusteaduste magistrikraadi (cum laude) muusikapedagoogika erialal.
Olles ise õppinud professionaalselt nii laulu kui ka klaverimängu, on oma teadmiste jagamine ja õpilaste arendamine vastavates valdkondades olnud Hannale alati hingelähedane.
Käesoleval ajal töötab Hanna Renter muusika-, hääleseade ja klaveriõpetajana Rocca al Mare Koolis.
Biograafiline leksikon „Marquis Who’s Who in the World” on valinud Hanna Renteri oma eriala professionaalina alates 2009. aastast iga-aastatesse väljaannetesse.

TLU171-1024x1024Helerin Lehtla (lapsepuhkusel)
helerin.lehtla@ramkool.edu.ee
Helerin lõpetas 1992. aastal Türi Muusikakooli klaveri erialal ja õppis seejärel lisaerialana flööti. Õpingud jätkusid Eesti Muusikaakadeemias, mille lõpetas aastal 1999 koolimuusika erialal. Pärast seda asus ta muusikaõpetaja ja koorijuhina tööle Lähte Ühisgümnaasiumis Tartumaal ning 2000. aastal jõudis taas Tallinnasse – siis avati Rocca al Mare Kool. Muusikaõpetaja ja kooridirigendina on Helerin siin töötanud alates avamissügisest; vahemikus 2006 – 2011 ka põnnikooliõpetajana ning 2009-2011 eelkooli lauluringi juhendajana.
Klaveriõpilastega tegelemist alustas ta 1998. aastal ja see on jätkunud tänaseni. Lisaks Rocca al Mare Koolile on Helerin klaveritunde andnud Käru Põhikooli juures ja Lähte Ühisgümnaasiumis.
Helerin on abielus ja kahe tütre ema.

 

Indrek Varend (saksofon)
indrekvarend@gmail.com
Indrek Varend on olnud tegev muusika vallas üle kümne aasta. Selle ajaga on ta jõudnud paljudele lavadele, paljude erinevate muusikute ja kollektiividega.
Saksofoni õpingud algasid Kuusalu Muusikakoolis, pärast mida suundus ta Georg Otsa nim. Muusikakooli. Lisaks sellele, on ennast täiendatud ka Eesti Muusika- ja Teatri Akadeemias ja ka Roomas, Conservatorio Santa Cecilias.

 

Ivar Hansen (kitarr)TLU069
+372 51 032 99
ivarhansen1@gmail.com
Kitarriõpetaja Ivar Hansen on sündinud 1967. a. Omab kõrgharidust. 1974. aastal alustas klaveriõpinguid, hiljem köitis põnev ja otsatute võimalustega kitarride maailm. Aastast 1991 kuni tänaseni on tegevmuusik, kes omab väga suuri kogemusi nii elektri- kui ka akustilise kitarriga. Teinud koostööd paljude solistide ja ansamblitega. Rocca al Mare Kooliga seotud aastatast 2010. Pidevad esinemised erinevates muusikastiilides on andnud suure kogemustepagasi, mida ta rõõmuga jagab kõikide huvilistega.

 

Joosep Teppo (klaver)
Joosepteppo94@gmail.com
Klaveriõpetaja Joosep Teppo alustas klaveriõpinguid juba enne neljandat eluaastat Eva Teppo käe all. Peale Keila muusikakooli lõpetamist jätkas õpinguid Tallinna Muusikakeskkoolis õpetaja Marja Jürissoni juures ning aastast 2011 ka professor Ivari Ilja käe all. Peale Tallinna Muusikakeskkooli lõpetamist jätkab õpinguid Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias professor Ivari Ilja käe all.
Saavutused:
Harju- ja lääneregiooni konkurssidel – 2003, 2004, 2005, 2006, 2007 (esikohad)
V Eesti Noorte Pianistide konkurss Tartus 2005 (1.koht)
Riia rahvusvaheline konkurss „Noor Virtuoos“ 2009 (1. koht)
Üleriigiline noorte pianistide konkurss 2009 (2. koht)
Vabariiklik keskastme klaveriõpilaste konkurss 2010, 2011 (1. koht)
Yamaha stipendiumikonkurss 2013 laureaat.
Joosep on esinenud koos Narva Linnaorkestriga. Osalenud festivalilidel Klaver ’08 ja Klaver ’10 ning võtnud osa John York’i, François Killian’i ning Frederic Rzewski meistriklassides.
Klaveriõpetajana tegutseb Joosep aastast 2014. Varem on õpetanud Keila muusikakoolis, Viimsi Muusikakoolis ja VHK Muusikakoolis ning 2018. aastast Rocca al Mare Muusikakoolis.

 

 

 

TLU200-1024x1024

Kaarel Peäske (klaver)
+372 55 907 907
klaveripoiss@hot.ee
Kaarel Peäske on lõpetanud Tallinna Muusikakeskkooli õp. Maigi Pakri ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia prof. Toivo Nahkuri klaveriklassis, lisaks täiendanud end meistrikursustel Eestis ja mujal. Ta tegutseb peamiselt kammeransamblisti ja kontsertmeistrina, esinedes aeg-ajalt ka solistina. Koostööd on tehtud paljude muusikutega, näiteks pianist Liivi Arder, viiuldajad Kaija Lukas, Kaarin Lehemets, Maria Tiimus, laulja Kelli Pärnaste, akordionist Margus Laugesaar, tšellist Oliver Ott jt. Kaarel on olnud kontsertmeistriks viiuldajatele ja puhkpillimängijatele paljudel rahvusvahelistel konkurssidel Eestis, Itaalias, Rumeenias, Slovakkias ja mujal. Solistina on üles astutud muu hulgas Tallinna Noorteorkestri ja Virumaa Kammerorkestri ees, tegutsetud mitmetes muusikalistes kollektiivides, näiteks Eesti Viiuldatud Klaveri Ansambel, TMKK Noorte Keelpilliorkester, asendusliikmena kaasa tehtud mitmetel ERSO ja Klaveriorkestri kontsertidel, lauldud 8 aastat Eesti Poistekooris jne. Aastaid on Kaarel muusikaliselt kujundanud abieluregistreerimisi Harjumaa Perekonaaseisuametis ja mujal. Alates 2010 aastast on ta osalenud noorte pianistide festivali MiT/t/MU/u/S žürii töös. Mitmed Kaarli õpilased on edukalt esinenud üleriigilistel klaveriõpilaste konkurssidel.
2011/2012 õppeaastal täitis Kaarel Rocca al Mare Muusikakooli juhataja ülesandeid.
Klaveriõpetaja ja konsertmeistrina on Peäske 2000.-2008. a töötanud Rakvere Muusika- ja kunstikoolis Kaur, alates 2008. aastast Rakvere Muusikakoolis, 2007.-2014. a Gustav Adolfi Muusikakoolis, Rocca al Mare Koolis õpetab Kaarel alates 2001/02. õppeaastast.

 

TLU064Kadriin Kõiveer (klaver)
kadriin@gmail.com
Kadriin Kõiveer alustas klaveriõpinguid Võru muusikakoolis, seejärel jätkusid õpingud Heino Elleri nimelises Tartu Muusikakoolis. 2005. aastal lõpetas ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia bakalaureuseõppe klaveri erialal (lektor Tanel Joamets, prof. Valdur Roots) ning 2008. aastal diplomiga cum laude EMTA magistrantuuri. On töötanud Tartu I Muusikakoolis ning Elleri-koolis õpetaja ja kontsertmeistrina. Teinud koostööd Eller-sümfonieti ja Pärnu Linnaorkestriga, Tartu Ülikooli Akadeemilise Naiskoori vilistlaskooriga ning segakooriga “HaleBopp singers”. Aastast 2007 teeb koostööd Tartu Ülikooli Akadeemilise Puhkpilliorkestriga “Popsid”.

 

Kristjan Kallas (löökpillid)
kallas.kristjan@gmail.com
Kristjan Kallas on õppinud G. Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis klassikaliste löökpillide erialal, samas koolis pop-jazzosakonnas löökpille ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia jazzosakonnas löökpilli erialal.
Töötanud Rahvusooper Estonia orkestris orkestrandina, õpetanud Viljandi Kultuuriakadeemias, Kadrina Kunstidekoolis ning esinenud enamike eesti pop- ja jazzartistidega. Hetkel tegutseb ansamblites Ewert and The Two Dragons, kellega on tuuritatud ohtralt kogu Euroopas ja USAs ning ans. Miljardid, kellega võideti aastal 2017 Eesti Muusikaauhindadel kolm auhinda.

 

TLU061Maarit Saarmäe (lapsepuhkusel) (klaver)
maarit100@hotmail.com
Maarit Saarmäe on õppinud Tallinna Muusikakeskkoolis, Eesti Muusika-ja Teatriakadeemias dots. T. Nahkuri, prof. I. Ilja klaveriklassis ning magistrantuuris kammeransambli erialal prof. M. Lohuaru juhendamisel.
Aastatel 2003-2004 täiendas end Hispaanias, Madridi Kuninglikus Kõrgemas Konservatooriumis.
Hetkel jätkab õpinguid Eesti Muusika-ja Teatriakadeemia doktorantuuris prof. M. Lohuaru juhendamisel.
On esinenud edukalt mitmetel rahvuslikel ja rahvusvahelistel konkurssidel ning meistrikursustel.
Samuti on mänginud solistina erinevate orkestrite ees (Tallinna Kammerorkester, Pärnu Linnaorkester) ning andnud soolokontserte.
Hetkel tegutseb aktiivselt kammermuusikuna erinevates koosseisudes. On andnud kontserte Eestis, Soomes, Hisapaanias, Inglismaal (sh esinemine Hispaania Klassikaraadios). On teinud koostööd kontsertmeistrina ETV tütarlastekooriga samuti teater “Variusega” muusikalise kujundajana ning näitlejana.
Klaveriõpetajana asus tööle aastal 2004 Aruküla huvialakeskuses “Pääsulind”, sellele järgnesid klaveriõpilased Rocca al Mare Koolis, Jakob Westholmi gümnaasiumis ning Tallinna Muusikakoolis.

TLU175-1024x1024Madis Arvisto (kitarr)
madisarvisto@gmail.com
Madis Arvisto on sündinud 1972.a.
Lõpetanud G.Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli elektrikitarri erialal.
Tegutsenud kitarriõpetajana alates 1996. aastast, sellest üheksa viimast aastat Rocca al Mare Koolis. Töötab Politsei -ja piirivalveorkestris ja tegutseb paljude solistide kitarrisaatjana.

 


TLU130-1024x1024Mai Ots (klaver)

maiots@gmail.com
Mai Ots on klaverimängu õppinud Tallinna Muusikakeskkoolis (õp Merike Bürger, Ell Saviauk, Marja Jürisson) ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias, kus lõpetas magistrantuuri (lektor Mati Mikalai), lisaks pool aastat vahetusüliõpilasena Hamburgi Muusika-ja Teatrikõrgkoolis (prof Volker Banfield). EMTA magistrantuuri on ta lõpetanud ka ansamblistina (prof Matti Reimann).
Mai on teinud koostööd paljude teiste muusikutega, esitanud kammermuusikat, saatnud soliste klaveril ja kandnud ette sooloteoseid.
Töötanud on ta alates 2004. a kevadest kontsertmeistrina Tallinna Muusikakoolis ning klaveriõpetajana 2008-2010 RaM Koolis, kus 2012. a novembrist taas tegutseb.

 

Maris Aljaste (laul) maris-aljaste56 601 929
maris.aljaste@gmail.com
Maris Aljaste lõpetas 2013. aastal Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli pop-jazz laulu erialal (õp Mare Väljataga) ning jätkab õpinguid Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias rütmimuusika pedagoogika erialal (õp Sirje Medell). Tänaseks on Maris esinenud mitmetes Eesti jazziklubides, samuti Tudengijazzil ja Jazzkaarel – seda peamiselt vokaalansambliga JazzIn Sisters. Uno Naissoo nimeliselt loomingukonkursilt on noor lauljatar pälvinud mitmeid erinevaid auhindu, sh II koha palaga “Suved”. Ta on kirjutanud muusika lühidokumentaalfilmile “Südamest skaut” (2012). ETV saates “Perepidu” osales Maris kolm hooaega muusikuna saatebändis Swing’n’Joy Orchestra, nüüd esinetakse enim aga naistrioga The Swingin’ Sisters. Aastate jooksul on ta täiendanud end suurte lauljate ja muusikute meistriklassides nagu näiteks Mary Hammond, Kurt Elling, Katarina Henryson, Ritva Eerola ja Lisa Popeil jpt.

Nils-Kristjan Kosapoeg (põikflööt, plokkflööt) 
nkosapoeg@gmail.com

Nils-Kristjan Kosapoeg alustas pilliõpinguid Nõmme Muusikakoolis klaveri erialal. Aastal 2003 jätkusid õpingud samal erialal Tallinna Muusikakeskkoolis, 2007. aastast flöödi erialal. 2009. aastal jätkas Nils flöödiõpingud Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis, kus ta on end muuhulgas täiendanud ka jazzmuusika alal. Aastast 2016 õpib Nils flööti Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias. Nils mängib flööti kollektiivides Härrasmeeste Ansambel, Ansambel Yheksa, Kvintessents, samuti erinevates orkestrites.

 

Paula Pajusaar (ukulele)
paulapajusaar@gmail.com
Paula Pajusaar õppis klassikalist kitarri Nõmme Muusikakoolis ja Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis. Hetkel jätkuvad õpingud Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis rütmimuusika kitarri eriala viimasel kursusel. Tal on kitarriduo nimega Paula ja Taavi – luuakse oma muusikat ning mängitakse erinevatel üritustel. Ukulele juurde jõudis Paula juba aastaid tagasi, kui tekkis soov kitarri kõrval mängida ka üht vahvat pisemat pilli. Ta jagab heal meelel oma oskusi-kogemusi kõigi ukulele sõpradega.

 

TLU172-1024x1024

Sandra Hiie (viiul)
hiiesandra@gmail.com
Sandra Hiie (s 1990) alustas viiuliõpinguid Nõmme Muusikakoolis õp Maire Otsa juhendamisel, seejärel jätkusid need Tallinna Muusikakeskkoolis õp Maire Otsa ja prof Mari Tampere Bezrodny viiuliklassis. 2013. a kevadel lõpetas bakalaureuseõppe Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias instrumentaalpedagoogika (viiuliõpetaja) erialal, prof Tõnu Reimanni viiuliklassis. Magistrantuuri esimese aasta õpingud läbis ta Itaalias, Verona Conservatorio “E. F. Dall` Abaco”-s, kus täiendas ennast viiuli ja vioola erialal prof A. Martini viiuliklassis ja I. Semprebon`i vioolaklassis. 2016. a kevadel lõpetas magistriõpingud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias muusikainterpretatsiooni vioola erialal Toomas Nestori vioolaklassis, lisaerialaks instrumentaalpedagoogika. Sandra on edukalt osalenud erinevatel noorte keelpillimängijate konkurssidel ja kaasa teinud rahvusvahelistes noorteorkestrite projektides, ka kontsertmeistri ja solistina (LAV, Türgi, Holland, Norra, Rootsi, Soome, Läti, Saksamaa, Prantsusmaa, Itaalia). Itaalias osales ta vioolaga konkursil International Young Musicians Competition- Prize “Antonio Salieri” 2014 ning võitis seal esimese preemia. Mängib Eesti Noorte Sümfooniaorkestri koosseisus viiulit, vioolat või elektriviiulit. Osaleb instrumentaalansamblis La Phoenix. Rocca al Mare KuMa Muusikakoolis töötab viiuliõpetajana alates 2010/11 õppeaastast.

 

TLU097Tanel Liiberg (basskitarr)
+3725656 5004
Tanel Liiberg – mitmekülgne kontrabassist ja basskitarrist. Ta on lõpetanud kontrabassi ja basskitarri eriala Viljandi kultuuriakadeemia pop-jazz osakonnas 2005. aastal (õppejõud Taavo Remmel). Alates 2005. aastast tegutsenud vabakutselise muusikuna ning basskitarri õpetajana Tallinna Vanalinna Hariduskolleegiumi muusikamajas (2005-2007), Saue muusikakooli pop-jazz osakonnas (al. 2006, basskitarr, ansambel, stuudio) ja Heino Elleri nimelise Tartu muusikakooli rütmimuusika osakonnas (2007-2011, basskitarr, kontrabass).
Oma muusikuteel on Tanel Liiberg musitseerinud paljude Eesti muusikutega, nagu näiteks Jaak Lutsoja, Oleg Pissarenko, Villu Veski, Tõnis Mägi, Tanel Ruben, Meelis Vind, Eno Kollom, Kaspar Jancis, Sofia Rubina, Siiri Sisask, Marju Kuut, Silvi Vrait, ERSO, Liisi Koikson, Rebecca Kontus, Mart Sander, Riho Sibul, Chalice, Virgo Sillamaa jpt.
Kaastegev mitmetel albumitel nagu:
ans. Kriminaalne Elevant CD “Kinocirkus” 2004, Tähtede Taga CD “Tähtede Taga” 2005, Tallinna Gospelkoor CD “Plenty good room” 2005, Allan Vainola Unenäopüüdjad CD “Unenäopüüdjad” 2006, Toomas Vanem ansambel DVD “Eesti improvisatsioonid: Kitarr” 2007, Jaak Lutsoja CD 2010 “Contrarian Grooving”, Bombillaz CD „Uus usk“ 2010, Allan Vainola ja Unenäopüüdjad „Igavene suvi“ 2011, Bombillaz “Maailm on pöörane” 2013, …

TLU124-564x640Tiina Kuuli (solfedžo)
Tiina.Kuuli [ät] ramkool.edu.ee
Tiina Kuuli on töötanud õpetajana alates 1987.a. Selle aja jooksul on ta õpetanud solfedžot, dirigeerinud koore ja andnud muusikatunde kõikides vanuseastmetes. Ta on lõpetanud Kohtla- Järve Muusikakooli klaveri erialal, Georg Otsa nim. Muusikakooli muusikateooria erialal ja Tallinna Riikliku Konservatooriumi muusikapedagoogika erialal. Tiina on tegutsenud õpetajana Kadrioru Saksa Gümnaasiumis, Georg Otsa nim. Muusikakoolis ning alates 2001. a. Rocca al Mare Koolis. Lisaks muusika- ja solfedžotundide andmisele juhatab ta ka III-IV klassi koori.