Loodusklassi päevik

Loodusklassi päeviku mõte

on jäädvustada 1.-12. klassini kulgenud rännak. Just sellisena, nagu see Sinul on. Kogemused näitavad, et loodusklassi erinevatel etappidel võib päeviku täitmine näida formaalse kohustusena, kuid 12. klassis seda tervikuna lugedes ilmutub LOODUSKLASS KUI TERVIK.

Loodusklassi päevik on alati paberkandjal, sest nii tagame selle kestvuse hoolimata virtuaalmaailma uperpallidest.

Päeviku kasutamise juhend

• Päeviku esikaanele tuleb kirjutada EES JA PEREKONNANIMI (mitte klassi)
  • Päevik algab Sinu esimese loodusklassiretkega.
  • Iga loodusklassi päeva kohta on arvestatud 2 lehekülge:
        a) ruuduline ratsionaalse informatsiooni jaoks – asukoht, päevakava, marsruut, õpitu jm.
        b) valge loovate mõtete tarbeks – joonistused, luuletused, mõtisklused, ideed jm.

Seega aasta jooksul kasutad kokku 8 lehekülge.

• Esikaane siseküljel on valge tühi kaart, kuhu märgi loodusklassi asukoht ning järjekorra number ja tagakaane siseküljele number, koha nimi ning klass.
  • Vihiku asukoht on kokkulepitud kohas koolis ning seda täidetakse üldjuhul ainult koolis. Sellise piirangu mõte on see, et päevik kõik need aastad kestaks.