2024-2025
LIIGUME TARGALT!
2024-2026 aastal on RoheRaM fookuses jätkusuutliku liikumise teemad. Üks osa sellest on kodu ja kooli vahelise AKTIIVSE (iseseisva) LIIKUMISHARJUMUSE kujundamine ning selleks paremate tingimuste loomine. Teine eesmärk on, et õpilased käiksid VAHETUNNIS ÕUES (vaimne tervis). Selleks, et suunata/meelitada igas vanuses õpilasi vahetunnis õue lõõgastuma või iseseisvat õppetööd tegema, on koolil eesmärk rajada kooliõuealale kaasaegsed puhkamisalad, istumiskohad, samuti luua erinevad võimalused aktiivseks liikumistegevusteks.
RoheRaMi üleskutse Suurkogule: Koolitee on oluline osa koolipäevast ja igal õpilasel peaks olema võimalus läbida koolitee vähemalt osaliselt aktiivselt liikudes. RoheRaM palus algatada klassides arutelu ja jagada tagasisidet küsimustele:
1. Milliseid praktilisi samme saaks kooli kogukond astuda, et soodustada õpilaste aktiivset liikumist kooliteel ja vahetundides?
2. Milline võiks olla lapsevanemate roll selle eesmärgi saavutamisel?
3. Kuidas ja milliste vahenditega saaksime noori motiveerida koolipäeva jooksul aktiivselt liikuma ja suurendada nende teadlikkust.
4. Millised on takistused lapse iseseisval kooli ja koju liikumisel?
Rocca al Mare Kooli õueala uuendamise visioon
Eesmärgid
1. Luua kaasaegsed ja mitmekesised võimalused Rocca al Mare kooliperele lõõgastumiseks, iseseisvaks õppimiseks, töötamiseks ning erinevateks aktiivtegevusteks kooli õuealal.
2. Rajada kooli territooriumile kasutajasõbralikumad sillutisega kõnniteed, arvestades vajadusel ka nende trajektooride ja asukohtade muutmist, et parandada liiklemisvõimalusi nii jalgsi kui ka jalgrattaga.
3. Üle vaadata ja vajadusel laiendada olemasolevat rattaparklat vastavalt kasvavale nõudlusele.
Lähenemine ja põhimõtted
– Eelistame lahendusi, mis on harmoonias ümbritseva looduskeskkonnaga, sulanduvad loomulikult keskkonda või täiustavad seda, pidades looduse säilitamist ja väärtustamist esmatähtsaks.
– Terviklik kontseptsioon, kus sise- ja välisruum on omavahel tihedalt seotud, tagades esteetilise, kasutajasõbraliku ja keskkonnasõbraliku ruumilahenduse.
– Soovime, et kooli õueala oleks atraktiivne ja väärtustatud keskkond, mis toetab koolipere vaimset kui ka füüsilist tervist.
Jätkuvalt ROHERAM fookuses olevad teemad:
- Kestlik koolitoit
2021-2022 fookusprojekt jätkub. Igapäevane koostöö RaM koolirestoga – koolipere vajaduste ja märkamiste edastamine, kehepoolne tagasiside, RoheRaMi kestliku koolitoidu eesmärkide edastamine ja jälgimine. Alates 2024 sügisest on RaM kooli toitlustajaks Umile OÜ ning toitlustaja poolt on loodud KOOLIRESTO – kaasaegne ning RaM kestliku koolitoidu printsiipe järgiv kontseptsioon. https://ramkool.edu.ee/roheram/tegevused/kestlik-koolitoit/ - “Sorteerime arukalt!” 2022-2023 fookusprojekt jätkub – tingimused liigiti jäätmete sorteerimiseks on kogu koolimaja ulastuses loodud ehk jäätmesorteermiskastid on olemas. Kogu õppeaasta jooksul erinevad tegevused liigiti sorteerimise käitumisharjumuste kujundamiseks: koolitused õpetajatele ja õpilastele ning küsitlused, kuidas on uuenenud sorteemissüsteemile üleminek on sujunud?
- RING – roheinitsiatiivi noortegrupi tegevuse koordineerimine.
Loe rohkem: https://ramkool.edu.ee/roheram/kes-on-ring/ - RaM 3. Rohefestival RING noortegrupi eestvedamisel.
Loe rohkem: https://ramkool.edu.ee/roheram/tegevused/rohefestival/ - Keskkonnateemad õppetegevuses:
– LoTe päevad