Meenutades Roosade Kääride suurejoonelist õhtut

Roosad Käärid 2018

Roosade Kääride 15. aastaseks saamisele pühendatud nädalavahetus sai avapaugu juba reedesel koolipäeval, mis oli varasemalt välja kuulutatud stiilipäevana. Tegemist oli esmakordse katsetusega tuua igapäevaellu veidi pidulikkust ja panna selga vabalt valitud rõivad, mis sobiksid teemasse “Elegance”.
Laupäeval, 27. jaanuaril transformeerus meie kooli võimla glamuurseks moemekaks, kus selleaastasel juubelihõngulisel showl astusid oma rõivakollektsioonidega üles 15 noort disainerit üle Eesti. Roosade Kääride 15-ndat juubeliaastat tähistati teemaga “Wired”. 640. pealtvaataja meelelahutuse eest hoolitsesid säravad õhtujuhid, meie kooli vilistlased Emily Sepp ja Jürgen Mikk Jõeleht ning muusikalised kollektiivid Vajé, Ingel & Frank ning Muster. Üllatuskollektsiooniga astusid taas üles meie oma kooli õpetajad, kelle innovaatilises loomingus võis näha läbilõiget Roosade Kääride teemadest läbi aegade.
Korraldustiim võttis vastu suure väljakutse – luua koolimajja täiesti enneolematu ja uus atmosfäär. Võimlast väljaspool sai nö poetänaval tutvuda erinevate kaubamärkide ja kohvikutega. Esindatud olid kaubamärgid Nike, River Island, Vans jpt. Lisaks sai värskendust ja kehakinnitust kohvikutelt Bekker, Bliss, Boost ja Epic Coffee.
Eriti hea meel on tõdeda, et 15 kollektsiooni seast, mille hulgas oli disainereid üle Eesti, võitis 2018. aasta moeshow oma kollektsiooniga “Kompvek” just meie kooli õpilane Elis Käär! Teise koha saavutas Anete Pedaru Jüri Gümnaasiumist ja kolmanda koha samuti meie kooli gümnasist Mattis Rump. Palju õnne võitjatele!
Selle aastane Roosad Käärid näitas taas taset nii oma suurepärase korralduse kui ka põnevate ja mitmekülgsete kollektsioonide poolest. Kas järgmisel aastal kohtume Roosadel Kääridel taas võimlas, uuesti aulas või hoopis mujal? Seda saame näha juba 2019. aasta jaanuaris.

Aneta Varts

Pilte üritusest näed SIIN.