Hobukool

Tänapäeval ei kahtle enam ilmselt keegi õues õppimise kasulikkuses ja vajalikkuses, ainus küsimus on, et kus ja milliseid õppeaineid saab õues õppida. Palju lihtsam on omandada uusi teadmisi läbi mängu ja tegevuse, nii pole õppimine enam kohustus ja igav tegevus vaid lausa lust ja rõõm.

Vodja mõisakoolis ja selle ümbruses on õues õppimiseks väga sobiv keskkond, mõisapark, metsarajad, kooliaed, unikaalne puutöökoda ja hobukool, kus lastele meeldib toimetada.
Mitmeid õppeaineid saame õppida koos hobustega – kunst, ajalugu, kehaline kasvatus, muusikaõpetus, loodusõpetus, matemaatika ja inimeseõpetus, Või teisisõnu, heaks inimeseks olemise õpetus.

Hobukool on üks isevärki kool kus õpetajateks on kuus toredat hobust. Igaühel neist on meile jagada väärt tarkuseteri ja õppetunde. Läbi erinevate tegevuste koos hobustega õpime märkama, kuulama ja tähele panema nii iseennast kui ka teisi enese ümber. Kasvab teadlikkus enese tunnetest, emotsioonidest ja harjumuspärasest ehk alateadlikust käitumisest. Hobused mitte ainult ei aita meid paremini märgata, vaid õppides läbi kogemise ja tundmise annavad need suured õpetajad meile vahetut ja ausat tagasisidet milles pole negatiivset kriitikat vaid siiras peegeldus meie endi kohta. See aitabki meil kasvada paremaks versiooniks iseendast.

Hobukoolis on meil nii grupi- kui ka individuaaltunnid.
Toimetab ka hoburing. Käesolevast õppeaastast alustame Hobu Agility treeningutega.