Õpilastele

Ringidesse registreerimine on avatud (vali vasakpoolsest menüüst RINGIDESSE REGISTREERIMINE)

Küsimuste tekkides kirjutage meiliaadressil aneta.varts@ramkool.edu.ee.

VÄIKESTE TÜDRUKUTE DISAINIHOMMIK 1.- 4. KLASSILE
Reedeti 8.00-8.45
Juhendaja Liisa Kallam
Disainihommik toimub käsitööklassis

MEISTERDAMINE 1. KLASSILE
Kolmapäeviti 14.30-15.15
Juhendaja Mari Viik
Meisterdamine toimub puutööklassis F14 (sissepääs H- korpusest)

ROBOOTIKARING 1. JA 2. KLASSILE
Teisipäeviti 14.30-16.00
Juhendaja Rauno Kiviberg
Robootikaring toimub ruumis D08
Kuutasu 45 eurot
Registreerimine: https://forms.gle/ydZ5a8UwgcXqHwFn9
Robokaru Robootikakool ootab oma tundidesse uusi ja vanu robootikuid.
Laps saab läbi mängu ja kogemusõppe avastada oma tugevusi ja toetada koolis õpitud teadmisi laiendades oma silmaringi. Tundides õpime mehhaanikat, programmeerimise põhitõdesid, meeskonnatööd ja leiame üles iga ühe tugevused. Võtame osa Robotexi ja First Lego League näitustest. Robootika tunnis arendab laps kõiki 21. sajandil vajalike oskusi, mis aitavad tal edaspidises elus paremini hakkama saada. Robootika toetab ka laste peenmotoorikat, mis aitab paremini koolis hakkama saada. Kasutame eakohaseid roboteid WeDo 2.0 ja Spike Essential.
Kontakt: Liia Tammes
51944143
www.robokaru.ee

LASTE ZUMBA 1. ja 2. KLASSILE
Neljapäeviti 14.30-15.20
Juhendaja Kerttu Tänav
Laste Zumba toimub matiruumis
Kuutasu 30 eurot
Zumba Kids treening kujutab endast ainult laste jaoks mõeldud programmi, mis sisaldab endas liikumist, muusikat ja erinevaid mänge. Tund laste Zumbaga on justkui lõbus ja energiline tantsupidu, kus kasutame spetsiaalselt lastele mõeldud koreograafiat, lapsesõbralikke lihtsaid kavasid ja nende lemmikmuusikat. Sealhulgas tutvume erinevate rütmidega hip-hopist ja reggaetonist cumbia, salsa, soca, chachacha jpt-ni. Zumba-programm lastele inspireerib väikseid tüdrukuid ja poisse end liikumise ja mängu kaudu väljendama, arendab koordinatsiooni, vastupidavust, rütmitunnetust, esinemisjulgust ja meeskonnatöö oskust. Laste Zumba tunnis võib iga laps tunda end nii staarina kui ka osana vahvast meeskonnast ning tund sisendab alati igale lapsele positiivset energiat ja eneseteostusest ning pingutusest tulenevat uhkustunnet. Lapsed armastavad Zumbat tavaliselt seetõttu, et see on lõbus; vanemad aga seetõttu, et see on aktiivne kardiovaskulaarne treening, mis aitab kaasa ka laste keskendumisvõime, enesekindluse ja koordinatsiooni arengule. Laste Zumba kohtub igas treener Kerttu Tänava tunnis Laste Pilatesega. Kuna Kerttu põhiala on pilateseõpetaja töö nii personaal- kui rühmatreenerina, siis Laste Zumba laste jaoks tähendab see seda, et rikastame sageli tunde paljugi kasulikuga, mida Pilatese meetod pakub. Treener Kerttu peab väga oluliseks, et laste Zumba tunnis ei hinnata kedagi paremaks-halvemaks, ei ole võitjaid ega kaotajaid, osavaid või vähem osavamaid – kõik teevad iseenda suutlikkusele vastavalt kaasa. Lisainfot treeneri ja huviringi kohta leiab Treener Kerttu Tänava FB ja IG lehtedelt ning tema kodulehelt treenikerttuga.com.

MALE 1.-3. KLASSILE
Esmaspäeviti 14.30 -15.15
Juhendaja Priit Paabo

IMPRORING 2.-4. KLASSILE
Kolmapäeviti 14.30-16.00
Juhendaja Karolina Tiigimäe
Improring toimub aulas
Kuutasu 30€

VÄITLUSKLUBI 7.-12. KLASSILE
Neljapäeviti 15.15-17.00
Juhendaja Margo Loor
Kuutasu 50€
Kunagine legendaarne väitlusklubi Margo Loori juhendamisel on tagasi!
Väitlusklubis õpime koostama sisukaid, ratsionaalseid argumente. Õpime neid veenvalt avalikult esitama. Õpime väitlema ehk argumente reaalajas analüüsima ja neile rahulikult vastama. Lühidalt, õpime paremini mõtlema ja oma mõtetest veenvamalt rääkima ning selle käigus meeskonnatööd tegema. Cicero ütles kunagi, et hea kõneleja peab tegema kolme asja – õpetama, veenma ja meelt lahutama. Väitlusklubist ei puudu ka see viimane. Õpime tõsiseid ja ratsionaalseid asju, aga teeme seda mõnusas, veidi mängulises vormis. RaM Kooli väitlusklubi vilistlaste kirjeldusi selle kohta, miks väitlemise õppimine oli neile kasulik, saab lugeda siit http://ramdebate.blogspot.com/search/label/vilistlased.

Infot juhendaja Margo Loori kohta: https://www.speaksmart.ee/meeskond/margo-loor

Huviringid, mis hetkel ei toimu:
Oma soovist osaleda andke märku aneta.varts@ramkool.edu.ee.
Grupi täitumisel saame huviringiga alustada.

MEISTERDAMINE 2. KLASSILE
Neljapäeviti 8.00-8.45
Juhendaja Mari Viik
Meisterdamine toimub puutööklassis F14 (sissepääs H- korpusest)
Kuutasu 40 eurot

MÕTTEMÄNGUD (MALE, KABE, SUDOKU, GOMOKU)
ALATES 4. KLASSIST
Esmaspäeviti 15.15-16.00
Juhendaja Priit Paabo

IMPRORING 5.-7. KLASSILE
Kolmapäeviti 16.00-17.30
Juhendaja Karolina Tiigimäe
Improring toimub aulas
Kuutasu 30€
Hei, noor teatrihuviline! Kui oled unistanud lõbusast teatritunnist, kus saab õppida näitlemist, improviseerimist ning arendada loomingulisust, siis siin on Sinu võimalus.
Liitu improteatri näiteringiga ja õpime koos toetavas seltskonnas. Improtunnis teeme lavalisi mänge ja harjutusi, mis arendavad lisaks näitlemisoskusele loovat mõtlemist, koostöövõimet, annavad enesekindlust ja julgust enda arvamust avaldada. Alustame lihtsamatest soojendusharjutustest ning liigume edasi mõnusate lühi-formaadi mängude juurde (teeme pantomiimi, mõtleme koos välja lugusid, stseene ja etendusi, mängime läbi erinevaid olukordi, emotsioone ning karaktereid). Tule vaata, mida põnevat improl sulle pakkuda on!

TEATRIRING 8.-12. KLASSILE
Esmaspäeviti 15.20-16.50
Juhendajad vilistlane Oliver Reimann ja Mathias Ausmeel
Kuutasu 40 eurot
Teatriringis tegeleme hääletehnika ja lavakõnega, arendame esinemisjulgust. Teeme etüüde ja improviseerime. Harjutame kujuteldavaid esemeid ja lavalist liikumist. Räägime teatrist ja puudutame teatriajalugu. Jõulupoolaastal toome ettekandele proosat ja luulet ühtses lavakavas. Kevadeks tahaks ideaalis lavastada ja mängida sketše/etüüde koolikaaslastele ja vanematele.