RoheRaM

On sümboolne, et saame õppida Tallinna kaunimas looduskeskkonnas – rahulikus tammikus, mitmepalgelise mere ääres, vaatega kiirelt arenevale linnale. Tänutundes austame Elu ja keskkonda meie ümber. Näitame igapäevaseid valikuid tehes, et hoolime sellest, mis on suurte imede läbi looduses sündinud ja mille on loonud inimkultuur. Sest me oskame märgata – inimene pole ainus olend maakeral ning kõigel loodul on maailmas tähendus.

Rocca al Mare Kooli missioon on toetada maailma paremaks muutvaid unistusi ja nende teostamist. Loodussõbralik tegutsemine on üks meie põhimõtetest ning kestliku maailmavaate kujunemine on sihiseadeks riiklikus õppekavas, mille eeskujul kooli õppetegevusi planeerime.

Millised on meie väljakutsed olukorras, kus Euroopa Liit on seadnud rohelise kokkuleppega ambitsioonika sihi olla esimene kliimaneutraalne maailmajagu maailmas? Kui lihtne või raske on olla rohemeelne? Millised on vältimatud sammud, mis ette tuleb võtta?

Liitusime 2020. aastal üle-eestilise algatusega Rohetiiger , et põhjalikumalt ja suunatumalt mõelda keskkonnamõjudele mis meie tegevustega kaasnevad.

Rohetiigri pilootprogrammi lõppedes oli kool valmis võtma vastutust roheteemadega iseseisvalt ja sihikindlalt edasi liikumiseks. Tundsime, et meis on nii vaimset kui füüsilist roherammu! Nii sündiski RoheRaM – keskkonnateadlik RaM kooli kogukond, keda ühendab selge jätkusuutlikkuse visioon ja arusaam, milliseid teadlikke samme kestliku maailma suunas ühiselt teeme. Initsiatiiv roheteemadega konkreetsemalt tegeleda on tulnud ka õpilastelt. Keskkond on teema, mis noori järjest tugevamalt kõnetab.

Viisime RaM kooli kogukonnas läbi küsitluse, et teada saada milline on meie koolipere keskkonnateadlikkuse hetkeseis ja millised valdkonnad vajaksid esmajoones keskkonnahoiu valguses meie arukat sekkumist (kokkuvõte küsitlusest). Kaardistasime enda tugevused ja nõrkused ning mõistsime, et palju on teha.

Valisime välja meie jaoks olulised teerajad. Need on:

• rohemeelne kogukond
  • kestlik koolitoit