Võõrkeelte õppetool

Inglise keele ainesektsiooni kuuluvad inglise keele õpetajad. Inglise keel on üks nendest keeltest, mille õppimist on võimalik alustada 1. klassis, põhilised keelestruktuurid omandatakse põhikooli lõpuks ning gümnaasiumi lõpetaja on suuteline õppima mitmeid aineid või jätkama õpinguid inglise keeles, kasutades akadeemilist inglise keelt. Inglise keele oskus on tänapäeva ühiskonnas ülimalt oluline. Inglise keele õppimise eesmärkideks on suhtlusoskuse omandamine ning teiste ainete toetamine koostööprojektide kaudu. Õpilased õpivad orienteeruma maailma kultuuriloos, aktuaalsetes probleemides ja kultuurierisustes. Praktilist inglise keele oskust saavad õpilased harjutada 8. klassis, viibides aprilli vaheajal autentses keskkonnas keele- ja kultuurireisil. Lisaks koostööle erinevate organisatsioonidega nii Eestist kui välismaalt oleme partnerkooliks keskusele Cambridge English Assessment, pakkudes sellega õpilastele võimalust sooritada C1 ja C2 taseme rahvusvahelisi inglise keele eksameid. Võimalusel võtavad meie õpilased osa ka koolivälistest konkurssidest ning olümpiaadidest. Lisaks tavapärasele õppetööle korraldatakse kogu aasta vältel mitmesuguseid ingliskeelseid üritusi eri vanuseastmetele, nt ingliskeelsete mängude hommik (2.–4. kl), „English Day“ (5. kl), inglise keele häälimiskonkurss Spelling Bee (2.–11. kl), Spelling Bee Championship (9.–11. klass), „9 o´clock Tea“ (9.–12. kl).

B- ja C-keelte sektsiooni moodustavad keeled, mida õpitakse teise või kolmanda võõrkeelena. Rocca al Mare koolis alustatakse teise võõrkeele õppimist 4. klassis. Valida saab inglise, hispaania, prantsuse, saksa ja vene keele vahel. B-keelt õpitakse 4.-11. klassini ning 11. klassi kevadvaheajal toimub nädalane keele- ja kultuurireis riiki, mille keelt on õpitud. Gümnaasiumiastmes on võimalus alustada uue keele õpingutega. Oluline on mitmesuguste rahvusvaheliste keeleeksamite sooritamise võimalus (nt prantsuse keeles DELF, saksa keeles DSD, vene keeles TPKU) eri tasemel ning seda nii B- kui C-keele õppijatele. Koostöös inglise keele sektsiooniga korraldatakse populaarset „Luulekohvikut“ (2.–12. kl) jt ühisüritusi.