Kes on RING?

Roheinitsiatiivi noortegrupp ehk lühendatult RING

RINGI tegemisi ja märkamisi jälgi siin: https://www.instagram.com/ring_ramkool/

Elame kiiresti muutuvas ja mitmetahulisi väljakutseid täis maailmas. Üha kasvav ebastabiilsus ühiskondades, majanduses ning kasvavad keskkonnaprobleemid nõuavad omavahelt seotud lahendusi ja uutmoodi juhtimist. Vajame tegutsejaid, kes suudaksid luua ja kujundada lahendusi – alustada saame juba täna.

Eesmärk

RaM kooli RING programm on mõeldud  9-12. klassi õpilastele, kellest kujuneksid eestkõnelejad ja liidrid, kes suudavad mõista globaalsete probleemide seoseid, seostada neid Eesti ja eelkõige Rocca al Mare kooliga. RING programmis peame oluliseks, et jätkusuutlike lahenduste leidmise võtmekohaks saavad oskused nagu – teadmiste ja inimeste kaasamine, analüüsivõimekus, järelduste tegemise oskused, paindlikkus jne. Alustame oma koolist ja keskendume keskkonnateemadele.

RING programm

on maksimaalselt nelja-aastane programm, kus õpilased erinevatest vanuseastmetest teevad koostööd ning liiguvad aasta aastalt sügavamate teadmiste ja oskuste juurde. Programmis osalejad on muuhulgas ka partneriks RoheRaM töögrupile kooliga seotud keskkonnateemade planeerimisel ja elluviimisel.

Keda ootame liituma?

• Ootame programmi 9.-12. klassi õpilasi, kes
    – tunnevad kutsumust jätkusuutliku mõtteviisiga seotud maailma vastu
    – tahavad sügavamalt tundma õppida tulevikus tähtsat jätkusuutliku ettevõtluse ja olemise viisi ning on valmis selle nimel stabiilselt pingutama ja arvestatavalt panustama
    – omavad ambitsiooni kujuneda tuleviku eestkõnelejaks ühiskondlike probleemide lahendamisel
    – soovivad aktiivselt toetada RaM kooli jätkusuutlikku tegevust ja arengut, rääkida kaasa hariduse muutustes, olla kooli kogukonna inspireerija.
  • RINGi koosseisus on igal õppeaastal minimaalselt 6 liiget, ideaalis igast lennust vähemalt 1 liige. Optimaalne RINGi koosseis on 8-10 liiget.
  • Ideaalis tekivad püsiliikmed. Info liigub õpilaselt õpilasele.

Tegevusplaan

• Regulaarsed kohtumised. Kindel aeg tunniplaanis on esmaspäeviti kell 15.15-16.45
  • Märkamine ja aktiivne lahenduste leidmine RaM kooli jätkusuutlikku arengut vajavates aspektides, vajadusel fookusesse võttes erinevaid mõjualasid (energeetika, toit, transport, jäätmed jne).
  • Õppeaasta alguses ühised mõttetalgud koos RoheRaMi õpetajate grupiga (väljaspool kooli)
  • Õppeaasta esimeses pooles keskendume tarvilike teadmiste kogumisele (erinevad loengud, külalised, ettevõtete külastamised, töötoad). Õppeaasta teises pooles korraldame erinevaid jätkusuutlikkusega seotud üritusi, aktsioone ja oleme aktiivsed koolikogukonna inspireerijad (RaM kooli kliimamõju hindamise läbiviimine, Rohefestivali korraldamine aprillis, osalemine RaM kevadfestivalil jne).
  • Regulaarsed kohtumised RoheRaMi töögrupiga
  • Koostöö õpilasesindusega
  • Vabatahtlik töö jätkusuutlikkusega seotud sündmustel (Impact Day jm)
  • Koostöö teiste koolidega.

Motivatsioonipakett

• Keskmise kooliosa õpilastele (kui on väga suur soov osaleda) lisapunkt gümnaasiumi looduse õppesuunda kandideerides
  • Varia valikaine punkt
  • RING programmi lõppedes soovituskiri kooli poolt kõrgkooli, järgnevasse meelepärasesse haridusasutusse, mis kirjeldab õpilast kui aktiivset vabatahtlikku ja/või jätkusuutlikkuse teemas keskmiselt palju vilunumat noort inimest. Soovituskirja osana õppekava välise tegevuse kirjeldus (gümnaasiumisse või ülikooli astumisel, praktikakoha taotlemisel, töökohale kandideerimisel).
  • RaM kooli esindamine/esinemine väljaspool kooli jätkusuutlikkuse teemadel (konverents, sündmus)
  • Koolitustel osalemine
  • Võimalus õppida kestlikkuse valdkonna praktikutelt (jätkusuutlikult tegutsevate ettevõtete külastamine, loengud jne…)
  • Pusa:)
  • Iseseisva õppimise päevade tegevused – vastavalt vajadusele ja võimalusele.