Liikumise õppetool

Põhiaineks on kehaline kasvatus, mille ainekavva kuuluvad põhialadena võimlemine, kergejõustik, liikumis- ja sportmängud, talialad ning tantsuline liikumine ja rütmika. 1.-6. klassini osalevad õpilased ka ujumise kursustel. Lähtudes olemasolevatest sportimistingimustest ning õpilaste huvidest, tegeletakse veel saalihoki, pesapalli, ragbi, frisbee, sulgpalli, tennise, jäähoki, lumelauasõidu jmt õppimisega. Paljude õpilaste meelisharrastuse tundides õpitakse muuhulgas arvestama ka kaaslaste ja sõpradega, samuti tunnetatakse jõudu, kiirust, vastupidavust ning osavust. Kogetakse saavutusrõõmu ning ka pettumusi, väga oluline roll on sotsialiseerumisel. Enesemääratlemise seisukohalt võib liikumisharrastus kujuneda indiviidile elutähtsaks tugipunktiks. Koolisport pakub sportlikke võimalusi igale õpilasele ning õpetaja on toetajaks liikumisharrastuse sobiva ning meeldiva vormi leidmisel. Lisaväärtusena tunneme rõõmu kaunitest paikadest, kus kehaline tegevus toimub, mida meie kooli ümbruses on õnneks külluses.