Ütlemisi

Raamatukogust on läbi aegade küsitud järgmisi teoseid:

“Kas teil Tšaikovski “Idiooti” on?” (F. Dostojevski “Idioot”)

-“Panni keeksi akadeemia” (J. Brzechwa”Pan Kleksi akadeemia”)

-“Mingi raamat oli” (pikk mõttepaus). “Isgorjooo”! (H. Balzac “Isa Goriot”)

-“Palun mulle “Isa Goiroo””. Raamatukoguhoidja vastu: “Isa Goriot”. “Ei, “Isa Goiroo””. (H. Balzac “Isa Goriot”)

-“Palun mulle üks nendest raamatutest “Kuritöö” või “Karistus””. (F. Dostojevski “Kuritöö ja karistus”)

-“Palun mulle Jaanus Vaiksoo mingi raamat…(mõttepaus ja siis hoogsalt hüüatades) “Sepa naine”!” (“Kellassepaproua”)

-“Otsin raamatut “Filipiinide päev”” (“Trifiidide päev”)

-Vaidlus õpilasega: “Palun raamatut “Nalja saaga”, “Ju Sa tahad ikka “Njalli saagat?”, “Ei, kindlalt “Nalja saaga”. (“Njalli saaga”)

-2. klassi õpilane näeb laua peal uut ajaloo õpikut ja küsib:”Kellele see vaheaja raamat on? Kas seal on kirjas, mida vaheajal tegema peab?” (õpik Vanaaeg)

-Suur vend saatis väiksema venna raamatukokku üht raamatut küsima. Mõneski mõttes toimus seeläbi “telefoni mäng”. Väike vend küsis meilt raamatut “Kisa karju”. Tükka aega sai raamatukogu andmebaasis otsitud kõiki sarnaseid teoseid, ei midagi. Väike vend helistas siis suuremale vennale, et pealkiri üle küsida. Otsitav raamat oli “Isa Goriot”.

-“Kas teie raamatukogus on raamatut “Purustatud õunad”?” (S. Larssoni millenniumi triloogia “Purustatud õhuloss”)

-Raamatutellimuse esitamine telefonitsi. “Palun meile saata raamat “Nukud ja õunad””. Vastuseks kõlas küsimus: “Nukrad jõulud?”

-Kumb neist on esimene osa, kas “Tõde ja õigus” või “Sõda ja rahu”. (Õpilane jäi üllatunud näoga vaatama, kui selgitasin talle, et need raamatud pole omavahel seotud ja neil on täiesti erinevad autorid).

-Kas teil raamatut “Wismari poisid” on ? (Jaan Kross “Wikmani poisid”)

-“Sõrmuste isand ja kaks krantsi” (J.R.R. Tolkien “Sõrmuste Isand. 2. osa, Kaks kantsi”)

-Soovin laenutada raamatu “Doktor Oz”. Pärast selgitusi, et sellise nimega on pigem telesaade tuntud teletohtrist ja õige raamat on siiski võlurist, jätkus rõõmsat naeru kõigile kauemaks. (L.F.Baum “Võlur Oz”)

-Tuleb õpilane sooviga: “Palun mulle raamat “Oidipus”, see on kellegi Sophokles Kuningase kirjutatud!”

-Väike poiss pöördub Mari poole ja palub, et käima pandaks film “Anarhia”. Mari teeb suuri silmi, et ei tea üldse sellist filmi. Kutt toob siis seepeale riiulilt filmi nimega “Narnia lood” .

-Õpilane soovis raamatut nimega “Koljat”. Mari otsis kataloogist kõikvõimalikke variante, aga sõnaga “Koljat” ei avastanud midagi. Siis tuli appi võtta kohustusliku kirjanduse nimekiri, kust selgus, et otsitav raamat on hoopis “Krabat”.

-Esimese klassi õpilane veerib raamatu pealt:”Karneval ja kartulisaladus!” (“Karneval ja kartulisalat”)

-Õpilane ebalevalt “Kõrboja…mmmm…. prints?”

-Kas teil on raamatut “Salapärase vanaema lugu”? (“Salapärase Venemaa lugu”)

-Väike õpilane: “Kus selle kirjaniku raamatud on, kelle nimi on Rähn?”
Mina:”Rähn????”
Väike õpilane mõtlikult:”Hmmmm…. oli vist Rähn või siis Kivirähn!!”
Otsitav autor: Andrus Kivirähk

-3. klassi õpilane tuleb raamatut laenutama, sest tal on igav.
Küsime, kas ta võtab sõbrannale ka.
“Ei, temal on aku täis!”

-Sarjast “Õpilaste vabandused, miks ei saanud raamatut õigel ajal ära tuua”:
2. klassi tüdruk: “Ma ei ole saanud seda raamatut tagasi tuua, sest ema tõstab seda pidevalt minu koolikotist välja…”

-“Kus teil Arvo Pärdi kirjutatud raamatud on?”
Pärast pisukest asja uurimist suunasime väikese õpilase siiski Aino Perviku raamatute juurde.
Kusjuures sel nädalal on meilt küsitud ka Aino Pärdiku raamatuid…