Õppima Kutsuv Kooliruum

RaM ÕPPIMA KUTSUV KOOLIRUUM 2020-2024

Projekti eesmärgiks on leida koolile sisekujunduslik lahendus, kus koridorid, ühiselt kasutatavad ruumid, klassiesised ruumid on efektiivselt kasutatavad õpikohtadena. Oleme edukalt lõpetanud I etapi ja renoveerinud II korruse. Alustades suurepärasest uuest kohvikust – lõpetades klassiesiste ruumidega (A, B, D ja H-korpustes).

Oleme jaganud projekti 3 etapiks.
I etapp – kohvik, II korruse klassiesised ruumid A, B, D, H- korpuses.
II etapp – I korruse klassiesised ruumid A, B, D, H- korpuses (sh. tehnikaklass ja sissepääsuala).
III etapp – III korruse klassiesised ruumid A, B, D, H- korpuses.

Loodame teid näha uudistamas kooli uut II korrust veendudamaks, et õpilased on väga õnnelikud, õpetajad on väga õnnelikud ja kui õpilased ja õpetajad on juba õnnelikud, siis usume, et ka teie kui lapsevanemad olete õnnelikud.

II etapp ehk tänane seis 2022/2023
Õppeaastal 2022/2023 on plaanis koguda raha 150 000 eurot, et ellu viia II etapp ja renoveerida I korrus (sh. tehnikaklass ja sissepääsu ala). Loodame oma kogukonna ja sponsorite toele, et unistused ellu viia.

Selleks korraldab RaM Kooli Arengufond 2023. aastal juba 10. Gurmeeõhtusööki 10. märtsil ning Kevadfestivali 7. mail, mis on sündinud Kevadkontserdi ja Rohelise Muru ühendamisest.

2022. aastal kogusime nende ürituse läbiviimisega ca. 40 000 eurot. Käesoleva aasta eesmärgid ei ole väiksemad ning antud tulu suuname üheselt II etapi tööde teostamiseks. Iga meie poolt kogutud eurole lisab kool ise ühe euro.

Usume siiralt, et läbi meie laste õpikeskkonna uuendamise, muudame tegelikult meie kõigi tuleviku paremaks.
Kogukonnana tegutsedes ja üheskoos panustades on see võimalik.

Projekti algus – õppeaasta 2020/2021
Projekt sai alguse 2020 kevadel, kui kõik hakkasid unistama – mis oleks, kui koolis oleks rohkem ruumi?! Ruumi igale õpilasele, just nii nagu ta seda soovib.

“Unistused muudavad maailma“ on olnud algusest peale RaM Kooli moto. Rõõm on tõdeda, et see pole enam ammu üksnes ilus mõte, vaid meie armsas koolimajas juba korduvalt tõestatud – unistused päriselt muudavadki maailma!

RaM Kool soovis leida sisekujunduslikku lahendust, kus koridorid, ühiselt kasutatavad ruumid, klassiesised ruumid on efektiivselt kasutatavad õpikohtadena.

Koolimaja, mis oli algselt mõeldud 24 klassikomplektile, on jäänud 36 klassikomplektile väikeseks. Soov oli lihtne, et kõiki majas olevaid koridore ja klasside ees olevaid ruume saame edaspidi kasutada õpiruumidena. Antud projekti raames renoveerime-värvime-sisustame 3700m2 kooli.

Hea kooliruum on nagu hästi toimiv väike linn – seal on nii omaette kui koos tegutsemise paiku, nii avarust kui õdusust, nii liikumise, mõtlemise kui ka puhkamise kohti. RaM Kooli õpilastelt, õpetajatelt, kogukonnalt saadud sisendi põhjal aitasid lahendusi luua ja ellu viia PIN Arhitektid, reklaamiagentuur Zavod, lapsevanem Kaupo Kalda ja RaM Kooli Arengufondi liikmed.

Fotod: Tõnu Tunnel

Vaata I etapi teostusest rohkem fotosid galeriist.
Vaata I etapi 3D visuaale meie galeriist.

I etapp – õppeaasta 2021/2022
RaM Õppima kutsuv kooliruumi teostamist alustasime meie armsast kohvikust. Miks kohvik, sest seda kasutavad kõik lapsed alates 1. klassist kuni 12. klassini, kõik õpetajad ja külalised.

Juhtus aga nii, et läbi Gurmeeõhtusöögi märtsis 2022 kogusime 10 266 eurot ja kohviku renoveerimiseks oli vaja kokku 32 000 eurot, siis Kevadkontserdiga oli soov koguda 22 000 eurot, et viia ellu väike osa meie suurest unistusest.

Olime koos väga edukad ja kokku koguti ca. 40 000 eurot, millele kool lisas veel puuduoleva osa ja tänu sellele otsustati renoveerida mitte ainult kohvik, vaid kogu teise korruse A, B, D ja H-korpuses.

______

Kui näed, et soovid rohkem antud projektist teada või käed külge panna, siis võta ühendust: argengufond@ramkool.edu.ee
Toetus on väga lihtne. Selleks tuleb täita vaid allolev ankeet, valida projekt “Õppima kutsuv kooliruum”, sisestada soovitud summa ning valida sobiv pank makse teostamiseks. Seejärel suunatakse teid otse oma kodupanka, kus saate makse kinnitada. Soovi korral on võimalik alloleval ankeedil vormistada ka püsitoetus. Selleks tuleb valida servast “Püsiannetus” ning seejärel sobiv pank. Sealt suunatakse teid edasi oma panka vormistama püsikorraldust.
Suured tänud toetamast ja üheskoos unistamast!

Tutvu privaatsustingimustega siit.