Vilistlaste lood

“Selles koolis väärtustatakse sind kui inimest.”

Ann Marii Närska
16. lend
riigiprokuratuuri nõunik avalike suhete talituses

Kõige eredamad seigad kooliajast on kindlasti seotud loodusklassidega. Mäletan hästi, kuidas ma alguses ei mõistnud, et miks me piltlikult öeldes Eestile ringi peale peame tegema ja välismaale reisile kunagi ei lähe. Tagantjärgi olen ma aga niivõrd tänulik, et kool oli võtnud südameasjaks meile Eestit näidata. Ma olen tänu sellele nii palju mööda Eestit ringi käinud! Loodusklassid tekitasid alati rohkem seda “meie” tunnet ja ka õpetajatega vabamas vormis suhtlemine oli see, mis tihti rõõmu pakkus.
Rocca al Mare Kooli teeb eriliseks sealne inimlikkus. Üks mu eliitkooli lõpetanud sõbranna ütles, et ta pole ühegi teise kooli vilistlasi kuulnud oma koolist nii palju head rääkimas, kui seda teevad RaMi vilistlased. Rocca al Mare Kool oli tõesti kooli ajal minu teine kodu, kus mind väga hoiti ja austati.

“Rocca al Mare kool on andnud mulle julguse esineda ja teha seda mis meeldib ning selle läbi ka oma unistusi ellu viia.”

Tauri Hütt
5. lend
jurist

Tänu RaM-ile avanes võimalus bändi teha ja see on jätnud unustamatult positiivsed mälestused ning andnud enesekindlust kogu eluks. Koolis olid kõik vahendid ja võimalused huvialadega tegemiseks ja see soodustas tohutult arengut! Kindlasti andis RaM ka enesekindlust ja positiivset kuuluvustunnet, sest koolipere oli väga lähedane ja kokkuhoidev – võisid olla kindel, et sinuga arvestatakse ja sinust hoolitakse ja sind kuulatakse.

“Rocca al Mare Kool on andnud mulle väga laia silmaringi.”

Gete Suurraid
19. lend
õhuväelane

Üheks eredamaks mälestuseks kooliajast on kindlasti keelereis Lõuna-Prantsusmaale, mida siiani meenutan suure heldimusega.
Tasub võtta kõikidest võimalustest kinni, mida kool pakub – näiteks erinevad ringid, üritused ning kõiksugused valikained. See aitab saada ka selgust küsimusele, mida teha peale gümnaasiumi lõpetamist.
Kõige suurem asi, mida igatseda põhikooli/gümnaasiumi ajast oleks see kindel rutiin, mis elus oli. Hommikul kooli, pärastlõunal trenni ning õhtul õppima. Mida vanemaks olen saanud seda kaootilisemaks on läinud ka elu kulg ning vahest ikka mõtled heldimusega, kui lihtne see kooliaeg ikka oli.


Foto: Harri Rospu

“Julgen 100% kindlusega väita, et kui ma RaM Kooli ei oleks tulnud, siis poleks ma muusikat enda jaoks avastanud.”

Peedu Kass
4. lend
muusik

RaM Kooli sattumine mõjutas väga palju minu teekonda. Olin gümnaasiumi jõudes häbelik ja ebakindel poiss. Eelmisest koolist võtsin kaasa teadmise, et poisid tohivad ainult jalgpalli mängida ning häid hindeid saada ei olnud eriti lahe. Rocca al Mares julgesin olla omapärane, nokitseda oma asjade kallal ja otsida oma teed. Kui tunniplaanis tekkis auk, siis laenasin muusikaklassist akustilise kitarri ja läksin seda koridori nurka nokitsema. Ma ei osanud üldse mängida ja ei olnud loomult musikaalne, aga mitte keegi ei keelanud ega kommenteerinud.
Õpetajate karisma ja soov maailma parandada oli lihtsalt äärmiselt inspireeriv. Koolist on möödunud pea 20 aastat, aga igal aastal põrkun mõne olukorraga, kus mõtlen endamisi, et kuidas käituks siinkohal õpetaja A või B.

Koolile tagasi mõeldes igatsen mõistagi neid inimesi, aga kõige rohkem ilmselt seda kindluse- ja turvatunnet, mida koolikeskkond pakkus. Ma ei olnud kaugeltki mingi oivik, aga ma mäletan nii selgelt, et kui lahe oli lihtsalt koolis käia!

Rocca al Mare Kooli teevad eriliseks inimesed ja inimestevahelised suhted. Soov meie kooli õpilastele: nautige seda aega! Julgege eksida ja proovida! Katsetage ja otsige!

“Ma arvan, et raske on leida suuremat luksust, kui võimalust vaadata klassiruumis aknast välja ja näha läbi puude merd, mis taamal loksub vastu kaljut ja kive.”

Maarja-Liisa Soe
8. lend
startup’i Complok kaasasutaja, luulekogu „Soeesia“ autor, Eesti Vabariik 100 programmijuht

Rocca al Mare Kool on mulle ellu kaasa andnud väga palju. Ma arvan, et ennekõike ongi see tervikuna olnud end ümbritsevasse elusse ja inimestesse suhtumine, suure pildi vaatamise ja nägemise oskus ning teadmine, et maailmapildi avarus sõltub lisaks haridusele ka haritusest.
Tänasel päeval tajun ma eriti tugevalt ka seda, et Rocca al Mare kool on mulle kaasa andnud ettevõtliku ja lahenduskeskse mõtteviisi, mis ei ole piiritletud tavapäraste raamidega, aga samal ajal ka väärtushinnangud, kus äri ja ettevõtluse kõrval on kultuur ja kunst – ja isiklikult minu jaoks – kirjandus, võrdselt olulisel kohal.
Koolile tagasi mõeldes igatsen ilmselt kogu ökosüsteemi tervikuna. Sisu ja vormi ja nende omavahelist dünaamikat. Seda, et minu jaoks oli valmis kureeritud õppeprogramm koos heade õpetajatega, aga et selle raames oli mul võimalik piisavalt ise navigeerida ja piire katsetada.
Ma arvan, et Rocca al Mare kooli teeb eriliseks missioon, miks Rocca al Mare kool on ellu kutsutud. See, et kusagil 59ndal laiuskraadil on olemas kool, mille iga õpilane kannab endas kajana sõnumit ja teadmist, et „Unistused muudavad maailma“. Et on olemas kool, mille õpetajad kannavad edasi tarkusi ja teadmisi, et need unistused, millega nende õpilased maailma muudavad, oleksid paremuse poole kaldu.

“Rocca al Mare Kooli väärtused on andnud mulle suuna, mille poole pürgida ja jälgida.”

Joel Indermitte
12. lend
jalgpallitreener ja -ekspert

Minu jaoks on väga meeldejäävad läbi aastate loodusklassid ja seal kogetu – lõbusad matkad ja emotsioonid ning erinevad viperused, millega hakkama saime. Kindlasti on meeles ka esimene kord, kui astusin õpetajate tuppa olles ise Rocca al Mare Kooli õpetaja ja mitte enam õpilane.
Minu jaoks teeb selle kooli eriliseks õhkkond, mis on koolis loodud. Hindan õpilaste omavahelist suhtlust, õpetajate ja õpilaste vahelist lugupidamist ning ühtsustunnet, mis võimendub eriti siis, kui koos kooli aulas seista. Toetav keskkond on loonud ühtekuuluvustunde nii õpetajate kui kaaslastega, mis püsivad siiamaani.

“Rocca al Mare Koolis käik andis mulle julgust minna proovima nii koolis kui edasises elus ideid, mis tava-süsteemis oleks tundunud veidi hullumeelsed.”

Tõnn Kuuli
2. lend
teleprodutsent

Me saime esimeste lendudena võrdlemisi vähe aega veeta selles inspiratsiooni täis majas, aga samas oli see kõik ka väga uus ja värskeid lähenemisi täis. 20 aastat tagasi eristus Rocca al Mare just suhtumise ja suuna poolest. Usun, et see kehtib tänaseni. Soovitan aeg ajalt võtta korra hetk ja nautida seda keskkonda, seltskonda ja kogukonda. Kasvõi iseendale mõned märksõnad kirja panna. Kindlasti on see aastakäikude vaates erinev, aga eriline aeg siiski.


Foto: Karel Kaljuste

“See keskkond koos inimestega loob turvatunde, mis tekitabki tunde, et see on sinu teine kodu.”

Marie Vaigla
14. lend
laulja, muusik

RaM Koolist võtsin kaasa arusaamise, kuidas mul on vedanud, et ma sain 12 aastat selles majas üles kasvada. Sellele aitas muidugi tohutult kaasa meie esimene klassijuhataja Siiri – usun, et tänu temale said meist nii normaalsed inimesed. Ja siis viimane klassijuhataja Ingrid – täpselt sama põhjus! Kooliajast meenub esimene ülesastumine laval koos bändiga. Olime siis 6. klassis ja astusime üles Lenny Kravitzi looga. Igatsen söögivahetundide hänge.

Soovitan praegustele õpilastele võtta viimast kõigest, mida see maja sulle pakub!


Warning: Uninitialized string offset 0 in /data01/virt27545/domeenid/www.ramkool.edu.ee/htdocs/wp-includes/class-wp-query.php on line 3738