KiVa

KiVa on koolidele mõeldud teaduspõhine kiusamisvastane programm kiusamise ennetamiseks ja vähendamiseks. Programm on loodud Turu Ülikoolis Soome haridus- ja kultuuriministeeriumi toetusel.

Alates 2016 aastast liitus Rocca al Mare Kool KiVa programmiga. Väljaõppe said kõik 4-6 klasside juhatajad ja abiklassjuhatajad ning alustasid regulaarselt KiVa tundide läbiviimist. 2017. aasta augustis said väljaõppe kõik 1.-4. klasside juhatajad ja abiklassijuhatajad. Kokku on professionaalse väljaõppe saanud üle 40 õpetaja.
Kiusamisvaba programmi abil õpivad õpilased kiusamist ennetame, ära tundma ning kiusamisjuhtumitele kohaselt reageerima.

Programmi toel on koolitatud ja loodud Rocca al Mare Kooli KiVa tiim, kes oskab kiusamisjuhtumeid kiirelt ja otsustavalt lahendada. Tiimi kuuluvad: Heiti Pakk, Cattre Hein, Siiri Vallimäe, Tiiu Maasik, Kristiina Laiv, Ingrid Pärloja, Ergo Aas, Katrin Promm.

Tiimiga saab ühendust meili teel kiva@ramkool.edu.ee ja telefonil 6507829
Lisainformatsiooni programmi kohta leiab SIIT