7. klass

Iga järgmine loodusklassi aasta hõlmab eelmise aasta eesmärke ja laiendab seda.
6. klassis oli eesmärgiks kohaneda 2-päevase loodusklassis olemisega kõige laiemas mõttes. Ehk kuidas iseenda ja kaaslastega koos olla, looduses kõndida ning mitte eksida, tööd teha ning vaba aega veeta.
Kui eelmisel aastal on Loodusklassis olemisega kohanetud ning pisut ka harjutud, on aeg võtta ette parajalt pikk MATK. See tähendab pikka maad „lihtsalt kõndimist“.

Matkamisel on kaks vastandlikku poolt:
– tore, huvitav, ilus, põnev;
– tüütu, ebamugav, väsitav, igav.

Siit lähtubki 7. klassi loodusklassi sisuline eesmärk. Õppida suurendama esimest ning vähendama teist poolt. See on igaühe individuaalne ning samas kokku meeskonnatöö. Mida parem on enesetunne, seda enam märkad ümbrust, seda toredam on matk ning sina kaaslasena.

Tihti tekivad matkal erinevad „halvad“ tunded. Enamasti leidub lahendus, kui põhjus üles leitakse.
Lihtsalt väsimus – aitab väike puhkus, lonks vett, lutsukomm. Tihti on vaja üle vaadata kogu seltskonna tempo, luua kõndimise rütm. Näiteks 45 min kõndimist, 15 min puhkust.
Midagi hõõrub – kui hakkad tundma soki, seljakoti vm hõõrumistunnet, ütle seda kindlasti ja KOHE. See näiliselt väike asi võib kogu matkale saatuslikuks saada, eriti mitmepäevase matka puhul. Hõõrumiskohale tekib vill, sellest põletik ning ongi matk katki.
Isiklik mure – tihti on selline pikk kõndimine hea võimalus lähedaste sõpradega olulistest asjadest rääkida. Matkal saavad paljud peas olevad sasipuntrad korda, sest looduses kõndimine vabastab aju pingetest, hingamine rahuneb ja iga samm linnast kaugemale võimaldab ka keerulisi olukordi eemalt vaadata. Matka alguses või väsimushetkedel võivad ebameeldivad tunded ka võimenduda, kuid siis aitab lihtsalt jalg jala ette panek, muudele asjadele keskendumine, ümbruse vaatlemine jms. Halb tunne hajub, kui seda oma tähelepanuga ei toita.

Matkamine on selgelt meeskonnaharjutus. Selleks, et tervik toimiks, on vaja, et kõik täidaksid kokkuleppeid. Seega on enne matka vaja teha kokkulepped ning jagada ülesanded. Hilisem elu on näidanud, et järgmistel matkadel soovitakse olla koos just nende kaaslastega, kes oma kokkuleppeid täidavad, kaaslasi märkavad ja toetavad ning ebamugavaid olukordi aitavad lahendada.

Matka varustus sõltub ilmast ning tegevusplaanist. Enne pakkima hakkamist vaata üle kodulehel olevad matkavarustuse kohta käivad ÕPETUSED.

Kes, kuhu ja kuidas matkama läheb, selle kohta saab iga klass personaalsed juhtnöörid.

 

 


Warning: Uninitialized string offset 0 in /data01/virt27545/domeenid/www.ramkool.edu.ee/htdocs/wp-includes/class-wp-query.php on line 3738