Hobukool

Tänapäeval ei kahtle enam ilmselt keegi õues õppimise kasulikkuses ja vajalikkuses, ainus küsimus on, et kus ja milliseid õppeaineid saab õues õppida. Lapsed õpivad kõige tulemuslikult läbi mängu ja tegevuse, nii pole õppimine enam kohustus ja igav tegevus vaid lausa lust ja rõõm.

Vodja mõisakoolis on meil õues õppimiseks väga sobiv keskkond. Meil on mõisapark, kooliaed, unikaalne puutöökoda ja hobukool, kus lastele meeldib iseäranis toimetada.
Mitmed õppeaineid saame õppida koos hobustega – kunst, ajalugu, kehaline kasvatus, muusikaõpetus, inimeseõpetus, loodusõpetus, matemaatika jne.

Hobukool on üks isevärki kool kus õpetajateks on kolm toredat ja tarka hobust, Essa, Apsakas ja Amor.
Nendega koos õppimine on puhas rõõm. Tunnid toimuvad olenevalt ilmast nii hobukooli klassiruumis kui ka õues.
Essa, Apsaka ja Amori kõrval aitavad lastel õppida veel ka meie VAU kooli õpetajad Annika ja Tiia, kes on otsekui tõlgiks hobuste ja laste vahel.

Meie eelmise õppe-aasta tegemistest kokkuvõtet saad vaadata allolevast videost.