Õpilaskodu kodukord

Õpilaskodu kodukord = Õpilase kodu kord

• Annan endast parima, et õpilaskodus oleks hea olla ning valitseks SÕBRALIKKUS.
  • Räägin tõtt, kasutan ilusat eesti keelt ja ei kasuta ebatsensuurseid väljendeid.
  • Suhtun lugupidavalt kasvatajatesse, kaaslastesse, külalistesse, kooli varasse, loomadesse ja ümbritsevasse keskkonda.
  • Pean kinni päevaplaanist (sööma, hommikuringi jne lähen õigeaegselt).
  • Pean kinni koolikellast, st et ka hommikuringi jõuan õigeaegselt.
  • Hommikuringi lähen pakitud koolikotiga, milles on kõik selleks päevaks vajalik.
  • Koolihoones viibin vaid sisejalatsites ning õues käin välisjalatsites.
  • Koolis olen koolivormis, riided on puhtad ja terved (keelatud on lühikesed püksid ning müts ja/või kapuuts).
  • Õppimistunni ajal ei sega kaasõpilasi.
  • Ilma kasvatajale/õpetajale sellest teatamata kooli territooriumilt ei lahku.
  • Lasketiiru, kuivatisse ja varemetesse ei lähe, sest need on keelutsoon.
  • Hommikul jätan kooli minnes endast maha korras (voodi tehtud, riided kapis jne) toa.
  • Viimasena ruumidest lahkudes kustutan tuled.
  • Koolist tulles vahetan kooliriided vabaaja riiete vastu.
  • Ei kasuta kaaslaste riideid, koolitarbeid jms.
  • Õpilaskodu ruumides ei hoia ega tarbi krõpsusid, kihisevaid magustatud jooke ega energiajooke.
  • Teiste tubadesse minnes koputan ning küsin toaomanikelt sisenemiseks luba.
  • Arvutit ja telefoni kasutan kuni kaks tundi õhtu jooksul (õppetegevuse aeg sellesse arvestusse ei kuulu).
  • Raha, vajadusel ka telefoni ja/või arvuti annan hoiule õpetajate tuppa.
  • Kasutan vaid oma jalgratast.
  • Jalgrattaga sõites panen pähe kiivri.
  • Pimedal ajal kannan õues liikudes helkurit.
  • Kasutan õhtust tubast aega maksimaalselt enesearenduseks (lugemine, mängimine, käsitöö tegemine jne).
  • Magan oma toas ja oma voodis.
  • Oma toas hoian korda ja puhtust, vähemalt kord nädalas (neljapäeval) pesen põranda ja tühjendan prügikasti.

Tean, et kui olen eelnevalt kokkulepitud reegleid rikkunud, siis on kasvatajal õigus:
    jätta ära teatud hüved (poodi lubamine, arvutikasutamise keeld vms);
    võtta õpetajate tuppa hoiule keelatud asjad ning telefon ja/või arvuti.