VAU mittetulundusühing

VAU (Vodja Avatud Uksed) MTÜ on asutatud 2009 aastal, eesmärgiga toetada mitmekülgselt Vodja kooli tööd ja arengut.
Aastate jooksul on MTÜ kaudu  korraldadatud meeleolukaid kontserte, erinevaid üritusi ning toredaid väljasõite Vodja kooliperele.
Tänaseks päevaks oleme jõudnud paika kus meie soov on, et Vodja kool võiks olla rohkem avatud ka kogukonnale ja teistele koolidele Järvamaal ja üle Eesti, nii sündiski VAU Kooli idee.

Kõige ilmekamalt iseloomustab ehk VAU Kooli olemust lihtne matemaatiline tehe:
VAU hobukool + VAU Loovuskool + VAU muusikakool = VAU Kool
See on kool kus õppimine on lõbus ja põnev, kus me õpime asju (teisiti) tehes ning omal nahal kogedes.
Albert Einstein on öelnud: “Ainuke teadmiste allikas on kogemus.”  See on ka VAU kooli filosoofia – igasugune õppimine on kordades efektiivsem kui see on pigem aktiivne kui passiivne protsess.
VAU Hobukool on hetkel aktiivselt tegutsenud juba kolmandat aastat ning sellest õppeaastast alates on meil valminud ka uus, kaasaegne ja võimalusterohke Loovuskooli kompleks.
Pakume mitmekülgseid õuesõppe võimalusi meie oma Vodja kooli õpilastele kui ka teiste koolide õpilastele. Märksõnadeks loomad, loodus, loovus … .

Meie juurde tasub tulla ka n.ö. kooliväliselt. Pakume järgnevaid teenuseid:

•  laagrite korraldamine
  • sünnipäevade ja ürituste korraldamine Vodja mõisas
  •  enesearengu koolitused lastele ja noortele koos hobustega
  • psühholoogi teenus hobuste assisteerimisel

Värskeimaid uudiseid VAU Kooli tegemiste kohta saate lugeda, vaadata meie Facebooki lehel.

Meie tegemisi on toetanud sõna ja teoga, finantsiliselt kui ka moraalselt meie “suur vend” RAM Kool, nii õpilaste, õpetajate kui ka lastevanemate näol. Tänuväärset tuge oleme leidnud ka paljudelt Vodja kooli sõpradelt.
Nüüdseks kui oleme ette võtnud juba mahukamad ja suuremad projektid on lisandunud finantsilist abi ka Euroopa Majanduspiirkonna finantsmehhanismi 2009-2014 programmist “Mõisakoolid – säilitamine läbi kasutamise”.
Projekti raames teeme koostööd Kultuuriministeeriumiga.

Lisainfo saamiseks või ürituse broneerimiseks võta palun ühendust Annikaga.

Annika Crasta

annika@vaukool.ee