Loodusklass

Loodusklass kangastus meie vaimusilmas juba aastal 2000, kui kool sündis. Ühe linnakooli kohta on meie maja asukoht ideaalne, kuid ikkagi linnas. Nii võibki juhtuda, et suurem osa õpilastest teeb ellu astudes elutähtsad valikuid vaid linnaelu kogemustele ja teoreetilistele teadmistele toetudes. Jõudsime arusaamisele, et Rocca al Mare kooli õpetajaks peab saama ka LOODUS. Laiemalt kõik see, mis jääb linnapiirist välja ja on säilitanud loomuliku toimimisviisi. Idee teostus aastal 2004 ning toimib tänaseni.

Septembris ja mais on koolimaja 2 päeva tühi. Kõik õpivad loodusklassis. Iga klass koos klassijuhatajatega erinevas Eestimaa paigas, kus neid õpetavad loodus ja looduse tundjad, kohalik elu ja inimesed. I-XII klassini moodustab loodusklass tervikliku süsteemi, mis on kirjas kooli õppekavas ning väljendub hindena õpinguraamatus. Laiemalt vaadatuna on loodusklass keskkond, milles õpitakse tundma uut, paljudele võõrast LOODUST ning selle kaudu iseennast ja kaaslasi sügavamalt kui tavaline koolielu seda innustaks. Ilma kogu koolipere kaasava loodusklassita oleks meie ühine maailmapilt palju kitsam.