Taaskasutus

Kooliaasta jooksul jääb koolivorm kandjale väikeseks. Mis saab esemetest edasi?

Keskkonnahoid on meie kooliperele oluline ja nii algataski RaM Kooli Arengufond (vt SIIN) 2014 aastal koolivormi elutsüklit käsitleva projekti Koolivorm 360°. Projekti eesmärgiks on väärtustada koolivormi läbi rõivaeseme kogu elutsükli, soodustada taaskasutust ning kasvatada keskkonnateadlikust.

Aastast 2021 liitus Rocca al Mare Kool üle-eestilise platvormiga Rohetiiger (vt SIIN), mille tulemusel loodi RoheRaM (vt SIIN) – rohemeelne koolikogukond, kes seisab kooli kestlike väärtuste eest.

Koolivorm 360° projekti raames kogume kokku kasutatud ja heas korras koolivormi esemed, mis suuname uuele koolivormi kasutusringile, annetuseks abivajajatele ja ümbertöötlemiseks.

Kasutatud ja heas korras kooliriiete kogumine toimub kogumiskasti infosekretäri laua juures kooliaasta jooksul ja koolivormi müügipäevadel augustis. Palume kõik koolivormi esemed eelnevalt puhastada ja eemaldada nimesildid.

Kasutatud koolivormi esemete heategevuslik müük toimub koolivormi laadaga samaaegselt. Kasutatud koolivormi hind on sümboolne ja kogunenud raha suunatakse täismahus RaM kooli Arengufondi projektide (vt SIIN) toetuseks.

Kasutatud koolivormi esemed annetame abivajajatele (näiteks Afganistani ja Ukraina lastele).

Müügiks ja annetuseks mitte sobilikud koolivormi esemed kasutatakse kooli käsitööprojektides.

Kui otsustate ise koolivormi kellelegi kooliväliselt edasi anda, siis palume võimalusel eemaldada koolisümboolikaga sildid ja muud RaM koolile viitavad elemendid.

Käesoleval hetkel otsime võimalusi koolivormi materjali ümbertöötlemiseks. Tulevikus loodame jõuda koolivormini, mille tootmisel on arvestatud 360° eluringiga ehk rõivaeseme kasutamisea lõppedes võimalusega seda uueks tekstiilikiuks tagasi töödelda.

KINGIME VÄIKESEKS VÕI KASUTAMATA JÄÄNUD KOOLIVORMILE PIKA ELU!