Koolivorm

Meie koolis kannavad õpilased koolivormi. See on olnud üks kindlaid Rocca al Mare Kooli sümboleid ja väärtuste kandjaid kooli asutamisest alates. Algusest peale on sellega seotud üks küsimus: kui tähtsaimaks väärtuseks on meie koolis õpilase individuaalsuse ja eripärade austamine, siis kuidas sobib sellega kokku vormiriietuse kaudu ühtlustamine?

Kooli asutaja Hannes Tamjärve sõnul on koolivormi tähtsaim ülesanne viia tähelepanu välistelt (materiaalsetelt, varalistelt) erisustelt seesmistele – individuaalse arengu eripäradele. Väliste erinevuste vähendamine aitab seesmised erinevused paremini välja tuua, nähtumus ei sega olemuseni jõudmist. Koolivormi selga pannes ei pea oma vaimujõudu kulutama sellele, kellena näidakse, vaid kes ollakse ja kuhu suundutakse.

Neid mõtteid silmas pidades ei peaks koolivorm tunduma isiksust ahistav, vaid pigem vaimu vabastav ja vaimsete väärtuste ruumi kuulumist abistav arengukeskkonna komponent. Pealegi taipab nimekirja lugedes igaüks, et rikkalik elementide hulk jätab piisavalt kombineerimisruumi ka kõige nõudlikumale maitsele.

Koolivormi kohustuslikud elemendid, mille hulgast õpilased valivad ja kombineerivad endale igapäevaseks käimiseks meelepäraseimad, on:
• mustad klassikalised püksid, klassikalise lõikega seelik, pihikseelik
• koolivormi triiksärk – valge, must, helesinine
• koolivormi polo – valge, must, kollane, sinine, punane
• pallon – valge, must
• koolivormi T-särk tüdrukutele – valge, must
• koolivormi vest – must, rombidega
• koolivormi kampsun – must, rombidega, nööpidega
• RaM Kooli lips ja kaelaseos
• koolimüts

Koolivorm pidulikul koolipäeval on:
• mustad klassikalised püksid, klassikalise lõikega seelik, pihikseelik
• valge koolivormi triiksärk koos RaM Kooli lipsu või kaelaseosega
Lisaks võib kanda:
• koolivormi vesti – must, rombidega
• koolivormi kampsunit – must, rombidega, nööpidega

* mööndused alates 10. klassist:
• noormehed võivad kanda ka musta, tumesinist või tumehalli klassikalist ülikonda ja neiud musta, tumesinist või tumehalli klassikalise lõikega jakki või pintsakut;
• noormeeste triiksärk ja neidude pluus (ilma ilustusteta: pitside, satside, rüüžide jms) peavad olema klassikalise lõikega ning värvitoon peab vastama meie koolivormi valikus olevatega.

Triiksärgi ja pluusiga võib kanda ainult RaM Kooli lipsu või kaelaseost.

Lisaks on võimalik kanda järgmisi koolivormi elementidega tooteid:
• kootud müts
• sall