Jätkusuutlik kooliüritus

Nende 10 sammu abil õnnestub jätkusuutliku kooliürituse korraldamine suurepäraselt:

1. Ennetame tarbetut jäätmete teket. Loome võimalused jäätmete liigiti kogumiseks nii ürituse alal, kui ka klassiruumides või nende läheduses (paber ja papp, pakendid, biojäätmed, olmejäätmed).

2. Ostmise asemel taaskasutame, laename või rendime.

3. Ürituse info edastamiseks eelistame paberkandja asemel elektroonilisi vahendeid. Samas väldime digiprügi tekkimist ning digikoristame peale üritust.

4. Dekoreerimisel eelistame korduskasutatavat materjali.

5. Osalejate ja korraldajate kaelakaardid/nimesildid kogume ürituse lõpus uueks kasutamiseks tagasi.

6. Toitlustust pakkudes või tellides lähtume jätkusuutlikkuse printsiipidest:
– Kasutame korduskasutatavaid nõusid.
Vajadusel aitavad koolisöökla, õppeköök, RingKarp, Panditops jt.
– Joogiks pakume kannuga kraanivett ja loome võimaluse oma pudelit veega täita.
– Eelistame taimetoitu ja kohalikku mahedat toitu.
– Eelistame pakendamata tooteid.
– Me ei viska üle jäänud toitu ära, vaid pakime selle ürituse korraldajatele kaasa.

7. Jagame osalejatele infot selle kohta, kuidas oleks võimalik üritusele tulla ühistranspordi ja/või rattaga.

8. Lillede ja meenete kinkimisel eelistame eestimaist või elamust.

9. Üritusel ja selle ettevalmistuste ajal säästame energiat – viimasena lahkudes kustutame tule ja lülitame välja elektroonikaseadmed.

10. Meelerahu tagamiseks kaasame üritusele “rohesaadiku” ehk jätkusuutlikkuse konsultandi RINGist (RaM kooli roheinitsiatiivi noortegrupp)!