Valikained

Hea Rocca al Mare kooli gümnasist!

SIIT leiad 2023/2024. õppeaastaks välja pakutud valikainete tutvustused. Palun leia enda jaoks huvitavamad kursused ja reasta need järgmiselt – 10. klassis 6 valikut, 11. klassis 5 ja 12. klassis 4 valikut, esimesena enim soovitud aine ja viimasena kursus, mida pead enda jaoks vähem oluliseks. Oma eelistused saad esitada Stuudiumis saadetava ankeedi kaudu.
Õpilaste eelistuste põhjal selguvad 2023/2024. õppeaastal toimuma hakkavad kursused ja ajakava. Valikkursused toimuvad klasside vahel moodustatud õpperühmades.

Rocca al Mare Kooli valikainete kursuste süsteem
35-tunnine valikainekursus läbitakse I–II või III–IV perioodi jooksul teisipäeviti 7.–8. tunni ajal ning lisaks kursuse jooksul 7 tundi iseseisvat tööd. Mõned kursused toimuvad tunniplaanivälistel aegadel või e-kursusena, täpne toimumisaeg on kirjas kursuse tutvustuse juures või annab selle teada aineõpetaja.
Gümnaasiumi lõpuks peab olema läbitud 6 valikkursust. Ained ei tohi korduda.

Lisaks RaM Kooli pakutavatele õppeainetele võid valida kursuseid ka Edumus School´i valikute hulgast (e-kursused), mõne kõrgkooli või muu allpool loetletud õppeasutuse juures (riigi eksamite ettevalmistuskursused ja autokool selleks ei
sobi). Iga kursusega saab asendada ühe aine, hinde valitud kursuse eest saad sel juhul kursuse läbimist kinnitava tunnistuse alusel.
Esimest aastat on tänavu võimalus valida ka huvitegevusest lähtuv VARIA kursus.
Kolme õppeaasta peale kokku on Sul võimalik väljastpoolt kooli võtta kuni kaks valikainekursust, millest kummagi maht on vähemalt 35 akadeemilist tundi.

Õppeasutused, kus eelneval kokkuleppel kooliosa juhatajaga võid kursusi läbida, on järgmised:

– Tallinna Tehnikaülikooli tehnoloogiakool
– Tartu Ülikooli teaduskool
– Tallinna Ülikooli õpilasakadeemia
– Tallinna Ülikooli keeltekeskus
– Eesti Kunstiakadeemia
– Tallinna Saksa Kultuuriinstituut / Goethe Instituut
– Puškini Instituut
– Prantsuse Kultuurikeskus
– Vanalinna Hariduskolleegiumi võõrkeelekursused
– Edumus School

Vali targalt, Sinu õppekava võib suures osas määrata Su tuleviku!