Konverents “Igaüks meist loeb”

6. oktoobril 2023 toimub Rocca al Mare Koolis hariduskonverents “Igaüks meist loeb”, mis on ellu kutsutud kooli kogukonna ja Arengufondi koostöös.

Hariduskonverentsi eesmärk on tuua abiturientidele ja kooli kogukonnale lähemale valdkonna eksperdid, kes vahetavad teadmisi tänastest hariduselu suundadest ja probleemkohtadest, arutlevad kogukonna ja tuleviku kooli teemadel. Kogukond ja innovatsioon on RaM Kooli elus väga olulisel kohal ning seetõttu oleme mõttevahetused toonud ametlikumas/konverentsi formaadis huvilistele lähemale. Usume, et sellest kujuneb igasügisene traditsioon.

Mis sellel päeval täpselt toimub ja millest räägitakse?
Esinejate hulgas on sel päeval psühholoog, lapsevanemad, erialaspetsialistid ning hariduse eestkõnelejad.

Filmioperaator ja õppejõud Elen Lotman räägib teemal „Kuhu kaob andekus? Kuidas saaksid koolid ning õpetajad toetada loovuse säilimist?“.

“Kuidas ära tunda ja ennetada noorukite psüühikahäireid?”  – kliiniline psühholoog ja psühhoterapeut Inga Grinberg.

Paneeldiskussioon “Kuidas luua, hoida ja kasvatada kogukonnatunnet?” – paneelis osalevad lapsevanemad Indrek Sei, Indrek Neivelt, Anneli Elme, direktor emeeritus Rein Rebane. Moderaator Kristjan Peäske.

Päeva teises pooles peatub õiguskantsler Ülle Madise teemal „Kellel lasub vastutus, et lapsest täisväärtuslik ühiskonnaliige ette valmistada – kas koolil üksinda?“.

See ei ole veel kõik. Lõplik esinejate nimekiri kinnitub peatselt.
Päeva modereerivad meie kooli vilistlased Andry ja Randy Padar.

Kui need teemad on sulle südamelähedased, siis ole kärme – kohtade arv on piiratud. Lisaks õpetajatele ja abiturientidele saame kaasata veel ainult 100 kogukonnaliiget.
Hariduskonverentsi pilet 89 eurot (sisaldab konverentsi, lõunasööki, kohvipause). Täpsem ajakava allpool. Osalussoovist kirjuta arengufond@ramkool.edu.ee

Päeva moderaatorid: RaM Kooli vilistlased Randy Padar ja Andry Padar
9.00–9.30 kogunemine ja hommikukohv
9.30–9.45 tervitussõnad päeva moderaatoritelt, päevakava tutvustus
9.45–10.00 tervitussõnad RaM Kooli direktorilt

10.00–11.30 AKADEEMILISUS
10.00–10.30 „Kas tänapäeva koolis peaks üldse kedagi õpetama?“ haridus-ja teadusminister Kristina Kallas
10.30–11.00 “Kuhu kaob andekus? Kuidas saaksid koolid ning õpetajad toetada loovuse säilimist?“ õppejõud ja filmioperaator Elen Lotman
11.00–11.30 „Rõõmustamisoskus energia allikana inimese kujunemisel.” psühhoterapeut ja Tallinna Ülikooli prof.emer. Mare Pork
11.30–11.45 energiapaus

11.45–13.15 VAIMSUS
“Kuidas ära tunda ja ennetada noorukite psüühikahäireid?” – kliiniline psühholoog ja psühhoterapeut Inga Grinberg

13.15–14.00 EETILISUS

14.00–14.50 lõunaamps

14.50–15.50 ÕNNELIKKUS
14:50–15.20 „Kellel lasub vastutus, et lapsest täisväärtuslik ühiskonnaliige ette valmistada – kas koolil üksinda?“ – õiguskantsler Ülle Madise
15.20-15.50 “Kuidas organisatsioonikultuur mõjutab kooli rolli kujunemist kogukonna südameks ja mida saan mina ära teha?“ – juhtimistreener ja konsultant Hede Kerstin Luik
15.50 kokkuvõte moderaatoritelt. Päeva lõpetab kooli kõnevõistluse “Demosthenese pärg” 2023. aasta kõne „Igaüks meist loeb“ – abiturient Mirte-Liisa Kurm
16.00 inspiratsioonipäeva lõpp

Hariduskonverentsi jäädvustas piltidele Janne Lass ja fotoalbumit saab näha SIIN.

Hariduskonverentsi meediakajastus
artikkel ajakirjas “Pere ja kodu” on SIIN.