Teemanädal “Mutielu”

Kätte on jõudmas alanud aasta esimene teemanädal! Põnev! Õppetegevusi tavapärasel moel ei toimu, küll aga toimetame palju saalis ning uurime, mis loom see mutt õigupoolest on?

Kas Sina teadsid, et:
mutt sööb aastas 36-37 kilogrammi vihmausse
kui mutt ajab üles suuri mullahunnikuid, on käre pakane tulemas
mutt võib ajada maapeale mullakuhila, mille kõrgus on lausa 80 sentimeetrit
mutil on kogu aeg kõht tühi ja ta võib süüa päeva jooksul sama palju, kui ta ise kaalub

13. -. 17. jaanuari hommikutel ehk teemanädalal alustame üheskoos saalis enamasti kell 9.30. Ka lõunal koguneme enne magamaminekut saali, et kuulata pidžaamades lühijutte väikese mutipoisi seiklustest. Õhtused tegevused aga toimuvad rühmatubades.

Nädala keskel, kolmapäeval, sõidame Harku metsa. Palun pange lastele selga metsas müttamiseks sobivad riided. EleVantsi ja SegaSumma rühma lapsed lähevad metsa kell 9.30, PiriPiri ja TokiLoti laste buss väljub lasteaia juurest kell 10.00.

Neljapäeval aga kutsub mutionu kõiki karvaseid ja sulelisi peole, seega otsige palun välja oma lapsele mõni vahva loomakostüüm. Mutionu pakub lastele kurejooki, samblasuppi ning oma lemmikmaiust – vihmausse. Loomulikult ei puudu peolt ka vahvad laulud ja tantsud.

Täpsem kava näeb välja selline:
Esmaspäev
Hommik saalis 9.30: sissejuhatus teemanädalasse – mis loom on mutt ning millised on tema eluviisid. Ristsõna lahendamine ning muti mullahunnikust üles otsimine.
Lõuna: Saalis raamatu „Väike mutt ja auto“ kuulamine.
Õhtu: rühmades mullahunnikute valmistamine.

Teisipäev
Hommik 9.30: meeltega tajumise hommik. Lõbusad mängud saalis.
Muti meisterdamine rühmades.
Lõuna: Saalis raamatu „Väike mutt ja auto“ kuulamine.
Õhtu: rühmades maa-aluse maailma loomine, mutikombel elamine.

Kolmapäev
Hommik: väljasõit Harku metsa!
EleVantsi ja SegaSumma rühma buss väljub kell 9.30, TokiLoti ja PiriPiri rühma buss väljub kell 10.00.
Lõuna: Saalis raamatu „Väike mutt ja auto“ kuulamine.
Õhtu: rühmades valmib maitsev mutimulla magustoit homseks peoks.

Neljapäev
Hommik 10.00: MUTIONU PIDU! Peole on oodatud kõik karvased ja sulelised!
Mutt pakub külalistele kohvikus samblasuppi, kurejooki ning oma lemmikuid – vihmausse.
Lõuna: Saalis raamatu „Väike mutt ja auto“ kuulamine.
Õhtu: rühmades mullakäikude ehk nööritrüki tegemine

Reede
Hommik 9:30: saalis lavastus „Pöial-Liisi.“
Õhtu: saalis muti seiklustest multifilmi vaatamine.

Kõlab huvitavalt, eks? Ainult nädalavahetus veel!