Vodjalased matkasid ajaloolisel Paide taliteel

Matk Paide vallimäele

16. aprillil oli Vodja kooli igakevadine matkapäev. Matkamas käime vähemalt korra igal õppeperioodil ning seekord rõõmustas ilmavana meid eriliselt mõnusa ja päikeselise päevaga.

Seekord osutus valituks alles eelmisel aastal avatud ajalooline Paide-Mündi talitee, mis viis meid Valgma külast Paide vallimäele. Kaheksa kilomeetrisel teekonnal märkasime erinevaid metsakooslusi ning maastikke, kuulasime linnulaulu ja mõnel õpilasel õnnestus isegi karu näha. Eelmainitu tõestuseks said ülejäänud matkalised uurida laudteel olevaid värskeid karujälgi ja veenduda, et eemalt nähtud pruunikas kogu oli tõepoolest pruunkaru.

Lisaks oli meil võimalus esivanemate kombel janu kustutada puhta allikaveega. Paide vallimäel sõime kosutava lõunasöögi ning tööõpetuse, ajaloo- ja ühiskonnaõpetuse õpetaja Indrek pajatas põnevaid lugusid vallimäe ehitiste ajaloost.